Obcy; Dżuma; Upadek

Okładka książki Obcy; Dżuma; Upadek
Albert Camus Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Biblioteka Klasyki Polskiej i Obcej [WL] literatura piękna
literatura piękna
Biblioteka Klasyki Polskiej i Obcej [WL]
L'étranger. La peste. La chute
Wydawnictwo Literackie
1972-01-01
1972-01-01
Joanna Guze, Maria Zenowicz
dżuma obcy upadek bunt absurd egzystencjalizm

Okładka książki Korespondencja 1945–1959 Albert Camus, Nicola Chiaromonte
Ocena 7,0
Korespondencja... Albert Camus, Nicol...
Okładka książki Literatura na świecie nr 7-8/2018 (564-565): Camus André Abbou, Maurice Blanchot, Albert Camus, Christiane Chaulet-Achour, Roger Grenier, Édouard Morot-Sir, Frédéric Musso, Redakcja pisma Literatura na Świecie, Jean Sarocchi, Pierre Schoentjes, Tomasz Swoboda
Ocena 8,5
Literatura na ... André Abbou, Mauric...

Z tego tomu tylko "Dżuma" (jako lektura szkolna). Ciężko było, ale nienajgorzej. 7/10 (lepsza niż średnia) tylko za tą powieść.

1973

Obowiązkowa!

Przeczytałam "Dżumę", ocena dotyczy tylko jej.

Każda z książek wnosi zupełnie nowy element do tej pięknej, egzystencjalistycznej układanki. Najciekawiej czytało mi się "dżumę", najbardziej dojrzały wydał się "upadek". I najchętniej wróciłabym do "obcego".

po tej lekturze zafascynował mnie egzystencjalizm, tak inne od znanego mi spojrzenie na świat

Dobry zbiór aż trzech powieści Alberta Camusa plus ciekawe posłowie.Polecam

• Lektury