Sztuka. Od malarstwa jaskiniowego do sztuki ulicznej

Wydawnictwo: Muza
Art. From cave painting to street art
978-83-7495-986-5
sztuka
Wiórek

Ta rzetelnie opracowana publikacja prowadzi nas przez kanony sztuki świata- obrazy, które napotykamy, ilekroć otwieramy gazetę, odwiedzamy galerię albo patrzymy na przednią stronę okładki niejednej powieści. Książka przedstawia rozwój sztuki okres po okresie; ilustrowany tekst omawia wszystkie jej dziedziny od malarstwa i rzeźby do sztuki konceptualnej i performance'u. Chronologiczny układ książki ułatwia korzystanie z niej i wyszukiwanie informacji, a ponad 1100 barwnych ilustracji umożliwia poznanie kanonów sztuki.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2011

źródło okładki: www.muza.com.pl

Martyna | 2015-07-31

Dobra do szybkiej nauki historii sztuki. Style i kierunki opisane krótko z najważniejszymi cechami i przykładami. Zawiera przede wszystkim malarstwo, szczątkowo rzeźbę i w ogóle architektury co jest dużym minusem.

ndx | 2014-10-19
Przeczytana: 19 października 2014