1001 obrazów, które warto w życiu zobaczyć

Seria: 1001...
Wydawnictwo: Muza
1001 Paintings You Must See Before You Die
sztuka

Nieodzowne kompendium dla każdego miłośnika sztuki w nowatorski sposób przedstawia najlepsze obrazy świata. Obok słynnych prac znanych mistrzów wystawianych w najbardziej sławnych galeriach świata znajdziemy tu skarbnicę pomijanych dotąd arcydzieł i nowo odkrytych prac współczesnych, które po prostu warto zobaczyć.

źródło opisu: http://muza.com.pl/product.php?id_product=140

źródło okładki: http://muza.com.pl/product.php?id_product=140

Aleksandra | 2013-07-19
Przeczytana: lipiec 2013

Czyhałam na tą książkę wiele miesięcy. W końcu zdecydowałam się na jej kupno. ;-)

Książka posiada 1001 reprodukcji obrazów, które poleca obejrzeć (pol. w życiu, ang. before die) G. Dyer. Ponad 80 recenzentów opisało po krótce każdy z obrazów. Możemy dowiedzieć się co nie co o okresie powstania dzieła biorąc pod uwagę życiorys artysty, o samym twórcy i charakterze obrazów. Łatwo odnajdziemy się w tej książce - systemem alfabetycznym lecąc tytułami lub artystami.
Cieszy mnie przeogromnie fakt, że w tej książce umieszczono kilku... Polaków! W książkach o sztuce, które czytałam w przeszłości często byli oni pomijani. Znajdziemy tu dwa dzieła Matejki (i nie będzie to wcale "Bitwa pod Grunwaldem" czy "Rejtan"), obraz Chełmońskiego i Brandta. No, i Malewicza (rospol).
Pod każdym obrazem znajduje się datowanie dzieła, muzeum oraz jego lokalizację (miasto), w którym się znajduje oraz wymiary, dzięki którym możemy sobie urzeczywistnić jego realny wygląd.
Książka jest wędrówką przez...

Ann | 2014-01-09

Absolutny dekalog jeśli chodzi o dzieła sztuki. Każdy kto chce powiedzieć, że ma choć minimalne pojęcie o sztuce, musi przeczytać (i obejrzeć oczywiście) te pozycję.

Ula Wawrzynkowska | 2016-01-15

Wolę Łysiaka ale to można mieć na półce w celu konfrontacji.

czarny-motyl | 2014-12-08
Przeczytana: 27 marca 2016

Najwspanialszy prezent na Dzień Kobiet ! ;) Uwielbiam tę książkę!

Florianf | 2015-09-14

Bardzo przyjemna książka. Wiele frajdy dostarcza.

Cudna_brzoskwinka | 2016-11-08

Jacus19 | 2016-09-05