U progu otwartego świata

Wydawnictwo: Nomos
A--

Przedmiotem książki są zarówno problemy związane z postawami wobec cudzoziemców w społeczeństwie polskim, jak i "druga strona" zjawiska - kwestia swojskości: "co to znaczy być Polakiem". Praca powstała w oparciu, z jednej strony, o konkretny empiryczny materiał porównawczy, a z drugiej o dziesięcioletnie doświadczenie i refleksję nad swojskością i obcością. To doświadczenie wiąże się z licznymi pracami badawczymi, które autorzy prowadzili w ciągu ostatnich dziesięciu lat zarówno w Polsce jak i poza jej granicami.

źródło opisu: Nomos, 2001

źródło okładki: http://www.nomos.pl