Antropolog i jego magia. Współczesne inspiracje twórczością Claude’a Lévi-Straussa

nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2013-01-01
Levi-Strauss antropologia etnografia

Bardzo ciekawy zbiór artykułów z dziedziny antropologii. Jest to książka naukowa, więc może nie być zrozumiała jeśli ktoś nie ma przynajmniej podstawowej wiedzy z tej dziedziny. Niemniej warto spróbować, bo dostarcza wielu informacji na temat Claude'a Levi-Straussa i jego dorobku.
Mnie najbardziej przypadł do gustu artykuł Cezarego Ciemniewskiego "Czarownik i czarownice",...

• Podróże
  • Naukowe/Przydatne na studia