Franklin uczy się współpracy

Cykl: Franklin | Seria: Franklin i przyjaciele
Wydawnictwo: Debit
Franklin's Partner
TalaZ

Zielony żółwik Franklin i jego najlepszy przyjaciel miś chcą razem wystartować w zawodach wozików, czyli pojazdów własnej konstrukcji i pomysłu. Koledzy z zapałem zabierają się do pracy, ale wkrótce pojawiają się problemy… Każdy z konstruktorów ma swój pomysł na to, jak powinien wyglądać i nazywać się ich wozik. Franklin i miś muszą nauczyć się trudnej sztuki kompromisu i zasad współpracy. Przekonają się też, że czasami dobra zabawa jest ważniejsza niż samo zwycięstwo w zawodach.

Książka ukazała się w ramach nowej serii Franklin i przyjaciele. Należące do niej książeczki powstały w oparciu o nowe odcinki filmowe przygód żółwia Franklina. Cechą wyróżniającą tę serię jest zupełnie nowa szata graficzna. Znani bohaterowie pojawiają się na nowoczesnych, trójwymiarowych ilustracjach wykonanych techniką komputerową. Same historyjki zachowują nadal lubiany przez dzieci klimat i ceniony przez dorosłych walor edukacyjny.

Ilustracje: Brenda Clark

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-debit.pl/offer,755,franklin...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-debit.pl/offer,755,franklin...»

książek: 2012
palalela | 2019-07-17
Na półkach: Przeczytane, Dziecionkowe
Przeczytana: 17 lipca 2019

Lektura obowiązkowa dla każdego dziecka w wieku przedszkolnym lub/i wczesnoszkolnym.

biblioteczka_justyny | 2016-08-30
Przeczytana: 03 czerwca 2016

Dobrze jest, gdy nasze dzieci chcą współpracować, ale czasem potrzebują do tego wsparcia. Takim wsparciem może być ta książka, z ulubionym bohaterem.

Ania | 2015-04-09

Książek tych nie czytałam nie oglądałam chyba wszystkie odcinki "w Witaj Franklin" jako dziecko gdyż książki te zostały sfilmowane.

Khaleesi | 2015-04-02

urwiskowo | 2012-09-19

Odkąd w naszym domu pojawiły się książeczki z Franklinem, Oliwier oszalał na punkcie żółwi. Pokazywałam już jak zrobiliśmy ŻÓŁWIKI Z OPAKOWAŃ PO JAJKACH (jeden z nich ma na imię jak bohater książeczki) a dziś chciałam przedstawić inspirację do ich powstania.

Pierwszą książeczkę o znanym żółwiu Franklinie była "FRANKLIN UCZY SIĘ WSPÓŁPRACY" Wydawnictwa DEBIT.

Jest to jedna pozycja z serii "Franklin i przyjaciele"
W tej części Żółwik ze swym przyjacielem Misiem, biorą udział w wyścigu wozików. Jeden chce by ich wspólny pojazd wyglądał tak jak sobie wymarzył i drugi także tego chce choć jego wizja jest zupełnie inna. Jak tu dojść do kompromisu ? Czy jest on potrzebny? Jak ważna jest współpraca? O tym można przeczytać w książce.
Oliwier zachwycony nową książką, jego bohaterem i ilustracjami. Z wielką przyjemnością słucha historyjki.

Ja jako mama doceniam najbardziej jej wartością edukacyjną jaka zawarta jest w treści.

Serdecznie polecam!

Dorota Lewandowicz | 2012-06-12
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Na półkach: Przeczytane, Debit

Pewnie każdy dobrze zna małego żółwika Franklina... Nikodem już od dawna posiada dwie książeczki o tym sympatycznym żółwiu. Zna go tez bardzo dobrze z programu dla dzieci puszczanego w tv. Kiedy otrzymał te książeczki (bo są one aż cztery) po prostu nie posiadał się z radości :)

W tej części Franklin wraz ze swoim przyjacielem - misiem, wpadli na pomysł aby zorganizować wyścigi wozików własnoręcznie wykonanych przez dzieci. Okazało się jednak, że zarówno Miś jak i Żółwik mieli zupełnie odmienne zdania na temat udekorowania ich woziku. Miś chciał, aby miał on skrzydła i wymyślił dla niego nazwę, jednak Franklinowi się to nie spodobało i zupełnie zmienił ich pojazd. Przez to niestety przyjaciele pokłócili się. Jednak na całe szczęście potrafili dojść do porozumienia. Zrozumieli, że aby być zespołem należy ze sobą współpracować. Wszystkie decyzje powinno podejmować się wspólnie, a kiedy ma się odmienne zdanie na jakiś temat to najlepiej iść na kompromis :)

Jest to bardzo mądra i...

TalaZ | 2012-04-25
Przeczytana: kwiecień 2012

Świetna zabawa z przyjacielem

Kolejna porcja przyjaznego żółwika. W końcu nauczę się chyba tej książeczki na pamięć, moja córeczka ją wprost uwielbia. Ale przechodząc do rzeczy.

„Franklin uczy się współpracy” to kolejny tom z nowej serii „Franklin i przyjaciele”. Będziemy mogli bliżej poznać najlepszego przyjaciela naszego żółwika, Misia. Obaj przyjaciele chcą, bowiem zorganizować i wziąć udział w zawodach wozików, które dodatkowo muszą sami przygotować. Właśnie w tym momencie zaczynają się problemy, bo chociaż pomysłów na pojazd i zapału do pracy im nie brakuje to jednak ze zgodą jest już dużo gorzej. Czy im się uda dojść do porozumienia? Jeżeli chcecie się tego dowiedzieć, to połóżcie się obok dziecka i oboje „zagłębcie” się w tą historię.

O walorach nie tylko tej serii, ale i każdej innej o milutkim żółwiku, wspominałam już w poprzedniej recenzji, dlatego teraz nie będę tego powtarzać. Sama książeczka natomiast, pokazuje dzieciom jak ważna jest współpraca pomiędzy...