Dziwny smerf

Cykl: Smerfy
Wydawnictwo: Egmont Polska
smerfy, Gargamel, wioska, przygody
Marta

Dziwny smerf chce podróżować po świecie. Papa Smerf daje mu więc na drogę magiczny gwizdek, który pomoże w razie niebezpieczeństwa. Lecz Gargamel łapie smerfa i zabiera mu gwizdek...

źródło opisu: http://www.empik.com/dziwny-smerf-peyo,2459127,ksiazka-p

źródło okładki: http://www.empik.com/dziwny-smerf-peyo,2459127,ksiazka-p

Villiana | 2016-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2016

To było pierwsze spotkanie moich dzieci ze Smerfami. Obawiałam się go, bo zwykle podchodzą z niechęcią do rzeczy nowych i nieznanych, ale udało się. Małe niebieskie ludziki przekonały ich do siebie.

Jeden ze Smerfów marzy o tym, aby wyrwać się ze smerfnej wioski i odbyć podróż dookoła świata, zobaczyć rzeczy niezwykłe, przeżyć przygodę. Jednak nie zdawał sobie sprawy, że podróż w pojedynkę dla małego Smerfa może być nie tylko trudna i samotna, ale też niebezpieczna...

Może i nic wielce specjalnego w tej książeczce nie było, ale wieki już nie miałam do czynienia ze Smerfami, jedną z moich ulubionych kreskówek z dzieciństwa. Miło było powrócić do tych historii, zwłaszcza w papierowym wydaniu.

Ida | 2016-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2016

Smerfy to taka mała społeczność, reprezentatywna grupa, można by powiedzieć :) Mamy przecież Ważniaka, Marudę, Pracusia i inne charakterystyczne postacie, z mocno zarysowanymi osobowościami.

Tym razem poznajemy smerfa, który jest "dziwny". A dlaczego? No cóż, jest po prostu inny, chce czegoś więcej, niż przebywania i codzienności w wiosce smerfów. Chce wyruszyć w świat i w końcu decyduje się na wyprawę. Papa Smerf nie jest z tego powodu szczęśliwy, ale zachowując się, jak dobry rodzic, pozwala na samodzielność. Daje też swojemu podopiecznemu na drogę, nie tylko rady, ale i czarodziejski gwizdek, który może mu pomóc w razie niebezpieczeństwa.

Jak wiadomo, świat jest niebezpieczny, Papa Smerf o tym wie, a dziwnemu smerfowi przyjdzie się o tym też dowiedzieć. Jak sobie poradzi w nowych okolicznościach? Znajdzie swoje miejsce poza wioską smerfów? Przeczytajcie :)
Powiem tylko jedno. Przyjaźń smerfów, jedność i siła w grupie, jak zwykle się sprawdza.
Polecam! Oczywiście, nie tylko...

| 2012-01-20
Przeczytana: 14 stycznia 2012

Miło jest znów powspominać smerfne historie :) "Dziwny smerf" to historia smerfa, który chce podróżować po świecie, gdyż życie w wiosce zwyczajnie mu się znudziło. Dostaje od Papy Smerfa magiczny gwizdek, dzięki któremu w każdej chwili może znaleźć się w wiosce. Lecz gwizdek wpada w niepowołane ręce...

Cudowne ilustracje, duże litery - książka idealna dla dzieci. Ale dorośli pewnie równie chętnie po nią sięgną, zważywszy na to, jeśli chcą przypomnieć sobie swoje smerfne dzieciństwo ;)

kropka26 | 2011-06-10
Przeczytana: 10 maja 2011

Każda przygoda smerfów sprawia zarówno mnie jak i mojemu dziecku mnóstwo radości:)

Arleta | 2016-10-08
piosyl | 2016-01-24