Franklin i lekcje muzyki

Cykl: Franklin | Seria: Czytamy z Franklinem
Wydawnictwo: Debit
Franklin
Dusia

Nowa seria przygód dobrze znanego dzieciom zielonego żółwia, występującego w kilkudziesięciu pozycjach książkowych, w animowanym serialu telewizyjnym oraz w kilku pełnometrażowych filmach. W tej serii każda książka zawiera pełną przygodę Franklina i jego przyjaciół, tyle że przedstawianą w skrócie i opisaną łatwym językiem. Proste zdania i nieskomplikowane słowa to zachęta dla dziecka, które właśnie uczy się czytać. Przedszkolaki mają doskonałą okazję, by zacząć naukę czytania ze swoim ulubionym bohaterem, a sześciolatki i starsze dzieci zapewne przeczytają łatwy tekst samodzielnie. W tej serii ukazano przygody znane dzieciom z telewizji, jednak zawsze w nieco zmienionej wersji.

źródło opisu: http://www.nibylandiasklep.pl/p,pl,570,franklin+i+lekcje+muzyki.html

źródło okładki: http://www.nibylandiasklep.pl/photo/product_info/2...»

książek: 2011
palalela | 2019-10-01
Na półkach: Przeczytane, Dziecionkowe
Przeczytana: 01 października 2019

Szkoda, że we współczesnej szkole muzyka ma marginalne znaczenie. Tu Franklin pod wpływem zajęć pani Pandy i zazdrości próbuje nauczyć sie gry na fortepianie, ale... zachowuje się tak, jak władze oświatowe, niestety. Bo poczucie rytmu i obcowanie z dźwiekami to coś, co naprawdę przynosi wiele korzyści.

Ida | 2016-10-03
Przeczytana: 03 października 2016

Franklin próbuje swoich sił w nowej dziedzinie. Chce nauczyć się gry na pianinie. Jest ogromnie zaskoczony, kiedy dowiaduje się, że bobra uczy jego babcia. Trochę dziwne, że nie wie takich rzeczy o swoich kolegach, nie mówiąc o własnej babci :))
Mamy element rywalizacji, Franklin chce tak, jak bóbr zagrać na pianinie "Wlazł kotek na płotek", podczas lekcji muzyki w szkole. Zaczynają się ćwiczenia...i dowiadujemy się, że nauka gry, to nie tylko zabawa, jakiej się spodziewał.
W życiu też często mamy takie przykłady fascynacji nowymi zajęciami. Efekty ćwiczeń Franklina poznajemy na końcu książeczki i dowiadujemy się kto lepiej zagra na pianinie "kotka na płotku" ;)...

Ania | 2015-04-09

Książek tych nie czytałam nie oglądałam chyba wszystkie odcinki "w Witaj Franklin" jako dziecko gdyż książki te zostały sfilmowane.