Franklin chce mieć hulajnogę

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Cykl: Franklin | Seria: Czytamy z Franklinem
Wydawnictwo: Debit

Na podstawie postaci stworzonych przez pisarkę Paulette Bourgeois i ilustratorkę Brendę Clark. Nowa seria przygód dobrze znanego dzieciom zielonego żółwia, występującego w kilkudziesięciu pozycjach książkowych, w animowanym serialu telewizyjnym oraz w kilku pełnometrażowyc h filmach. W tej serii każda książka zawiera pełną przygodę Franklina i jego przyjaciół, tyle że przedstawianą w skrócie...

Nowa seria przygód dobrze znanego dzieciom zielonego żółwia, występującego w kilkudziesięciu pozycjach książkowych, w animowanym serialu telewizyjnym oraz w kilku pełnometrażowyc h filmach. W tej serii każda książka zawiera pełną przygodę Franklina i jego przyjaciół, tyle że przedstawianą w skrócie i opisaną łatwym językiem. Proste zdania i nieskomplikowane słowa to zachęta dla dziecka, które właśnie uczy się czytać. Przedszkolaki mają doskonałą okazję, by zacząć naukę czytania ze swoim ulubionym bohaterem, a sześciolatki i starsze dzieci zapewne przeczytają łatwy tekst samodzielnie. W tej serii ukazano przygody znane dzieciom z telewizji, jednak zawsze w nieco zmienionej wersji - bez niespodzianki nie byłoby przecież zabawy.

źródło opisu: http://merlin.pl/Franklin-chce-miec-hulajnoge_Paul...(?)

źródło okładki: ksiegarnia.pwn.pl

Petra | 2019-03-31
Na półkach: Przeczytane, Dzieciowe, 2019
Przeczytana: 29 marca 2019

Bardzo ciekawe podejście do tematu- takie uczące kreatywnego rozwiązywania problemów. I podobało mi się urealnienie kwesti posiadanych w skarbonce pieniędzy.

Ida | 2016-09-17
Przeczytana: 17 września 2016

Franklin marzy o kolejnej zabawce, a zakup nie jest tani. Szuka różnych sposobów, ale nie jest łatwo.
Bardzo dobrze jednak się składa, bo i jego przyjaciel Królik marzy o podobnej rzeczy. Pomysł na rozwiązanie jest tak prosty, że aż podskakują z radości :) Najprostsze rozwiązania są najlepsze.
Jak zawsze wychodzi na to, że dobrze jest mieć przyjaciół.

Ania | 2015-04-09

Książek tych nie czytałam nie oglądałam chyba wszystkie odcinki "w Witaj Franklin" jako dziecko gdyż książki te zostały sfilmowane.