Zgłosuj na książki roku 2017

Kraj smutny, pełen humoru. Dzieje Rumunii po 1989 roku

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historia powszechna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
978-83-7436-294-8
Rumunia, historia, komunizm, reżim,
historia
Michał

Syntetyczny opis wydarzeń politycznych w Rumunii po 1989 r., wzbogacony o przedstawienie wybranych zagadnień gospodarczych i społeczno-kulturowych. Autorzy - młodzi politolodzy z Polski i Rumunii - doskonale łączą perspektywę zewnętrzną (Burakowski) i wewnętrzną (Stan) opisywanego kraju. W pierwszej części skoncentrowali się na ukazaniu faktów, natomiast w drugiej na zarysowaniu szerszych zjawisk. Po każdym rozdziale dotyczącym polityki wewnętrznej Rumunii następuje krótkie podsumowanie polityki zagranicznej prowadzonej przez Bukareszt w omawianym okresie. Autorzy przywiązali szczególną wagę do spraw związanych z integracją europejską.

źródło opisu: Wyd. Trio, 2012

źródło okładki: www.wydawnictwotrio.pl