Św.Maksymilian Maria Kolbe

Wydawnictwo: ATK

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Taurus | 2018-02-21

Książka jest bardzo wyczerpującym wielowątkowym portretem duchowości i działalności ojca Kolbe. Nie był człowiekiem umartwień w powszechnym rozumieniu. Z całości wyłania się z jednej strony idealista, a z drugiej wielki człowiek czynu i bardzo sprawny organizator. Postać niezwykła. Ewangelizował samym sobą, własnym autorytetem moralnym i przykładem, a nie autorytetem duchownego.
Jest to lektura wymagająca i płynie z niej zbyt wiele ważnych przesłań, aby ująć je w lapidarnym komentarzu i nadmienię jedynie, że św. Maksymilian Kolbe uczulał na potrzebę dialogu. Narodowości ani kultury nie miały dla niego granic. Uczulał też na potrzebę rozwoju katolickich mediów w procesie skutecznej działalności ewangelizacyjnej. Postulat ciągle aktualny. Książka jak najbardziej polecana.