Czego się boimy?

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza STOPKA
978-83-85734-82-6
jasmina

"Czego się boimy?" Oficyny Wydawniczej STOPKA to nie tylko tytuł zbioru esejów i studiów, to przede wszystkim zaproszenie do dyskusji. Co można powiedzieć o strachu, lękach, obawach? Ten frapujący temat – w całej jego wieloaspektowości – podejmują cenieni autorzy. "Nie wszystkie apokaliptyczne wizje, którymi zdążono nas nastraszyć w zaledwie co rozpoczętym XXI wieku, są wynalazkiem dnia...

"Nie wszystkie apokaliptyczne wizje, którymi zdążono nas nastraszyć w zaledwie co rozpoczętym XXI wieku, są wynalazkiem dnia dzisiejszego. To prawda, że nie obawiamy się tak „modnych” w dwudziestoleciu międzywojennym upiorów, jak gazy bojowe, żółte niebezpieczeństwo czy przeludnienie kraju. Na ich miejsce wszedł jednak strach przed promieniowaniem radioaktywnym, nie tylko militarną, ale i gospodarczą potęgą Chin czy wyludnieniem Europy, którą zasiedlą mieszkańcy kontynentów ongiś przez nią podbitych i wyzyskiwanych. Rejestr zagrożeń został ostatnio wzbogacony o strach przed nagłą zmianą klimatu, kryzysem żywnościowym, potężniejącym terroryzmem, z którym największe nawet mocarstwa nie potrafią się uporać. Być może jednak [...] wiele z aktualnych lęków i obaw okaże się bezpodstawne" – pisze we wstępie prof. Janusz Tazbir.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: Od wydawcy

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!