Czas, który idzie

Wydawnictwo: Czytelnik
poezja
CompleteUnknown

"Tyś się odgrodził od świata trwogą ogromną i ssącą że ludzie wtargną do źródła i czyste wody roztrącą A mnie tylko cisza zlewa w tobie jak bagno chcesz mieć spokój i idziesz powoli na dno Wejdź w siebie i zobacz w pustce wszystko umiera uciekaj stąd uciekaj rzeczywistość ramiona otwiera Czas który idzie jest piękniejszy ludzie nie będą umierali jak larwy komunizm ludzi podniesie obmyje z...

"Tyś się odgrodził od świata
trwogą ogromną i ssącą
że ludzie wtargną do źródła
i czyste wody roztrącą

A mnie tylko cisza
zlewa w tobie jak bagno
chcesz mieć spokój i idziesz
powoli na dno

Wejdź w siebie i zobacz
w pustce wszystko umiera
uciekaj stąd uciekaj
rzeczywistość ramiona otwiera

Czas który idzie jest piękniejszy
ludzie nie będą umierali jak larwy
komunizm ludzi podniesie
obmyje z czasów pogardy."

źródło opisu: Czytelnik, 1951

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!

Zmarł Tadeusz Różewicz

Nie żyje Tadeusz Różewicz - wybitny poeta, dramaturg i scenarzysta, autor słynnej "Kartoteki". Pisarz zmarł 24 kwietnia rano. Miał 93 lata. Informację o jego śmierci  przekazał rzecznik wrocławskiego magistratu.