Wyrzutki

Wydawnictwo: Jaguar
Brotherband: The Outcast
fantastyka
cuddle_me

Skandyjska trylogia Johna Flanagana rozgrywająca się w świecie znanym z bestsellerowej serii „Zwiadowcy”. W Skandii ludzie znają tylko jeden sposób na to, by młody mężczyzna stał się wojownikiem. Nastoletni chłopcy są dzieleni na grupy i wysyłani na trzymiesięczną wyprawę. Uczą się żeglarstwa, walki, taktyki, sztuki przetrwania... Drużyna przeciwko drużynie, wyzwanie za wyzwaniem. Tylko jedna...

W Skandii ludzie znają tylko jeden sposób na to, by młody mężczyzna stał się wojownikiem. Nastoletni chłopcy są dzieleni na grupy i wysyłani na trzymiesięczną wyprawę. Uczą się żeglarstwa, walki, taktyki, sztuki przetrwania... Drużyna przeciwko drużynie, wyzwanie za wyzwaniem. Tylko jedna grupa odniesie zwycięstwo.

Hal Mikkelson, syn uznanego skandyjskiego wojownika i aralueńskiej matki, musi bardzo się postarać, by udowodnić swą wartość. Nie odziedziczył po ojcu potężnej postury i imponującej siły mięśni. Na tle współziomków wydaje się słaby, mały, niewart złamanego miedziaka... Kiedy Hal staje na czele jednej z drużyn złożonych z jemu podobnych, wyrzutków i odszczepieńców, wie, że walka o zwycięstwo będzie trudna. Zmierzy się z kwiatem skandyjskiej młodzieży, mając po swojej stronie tylko spryt, inteligencję, hart ducha oraz przyjaciół.

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/book.php?sr=druzyna&a...(?)

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/druzyna/01-wyrzutki/miniatura.jpg

Nozomi | 2017-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2017

Miałam pewne obawy co do nowej serii autora "Zwiadowców", bo chociaż lubię Skandian, martwiłam się, że będzie mi brakowało Willa i Halta. A tutaj niespodzianka! Główny bohater "Drużyny", Hal, okazał się niesamowicie podobny do Willa, a jego opiekun Thorn - do Halta. Mało tego, ich historia jest moim zdaniem jeszcze ciekawsza! W dodatku pierwsza część skończyła się w takim momencie, że strasznie teraz żałuję, że nabyłam tylko pierwszy tom. Zanim załatwię sobie kolejne, chyba mnie skręci! ^_^

Yevoni | 2018-10-01
Na półkach: 2018, Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 01 października 2018

O matulu jakaż ta książka jest naiwna!
Czytałam Zwiadowców i ta seria bardzo mi się podobała, jednak czytałam ją jakieś 15 lat wcześniej... Wyrzutki są idealną lekturą dla osób z przedziału 10-15 lat. Tekst jest bardzo uproszczony, wszystko wyjaśniane jak "krowie na rowie" bez żadnych choćby zawiłości czy pozostawienia miejsca na wyobraźnię.
Załoga Wyrzutków przeidealizowana. Niby wikingowie a tacy wszyscy grzeczni, ułożeni, sprawiedliwi. Niby wyrzutki a są silni, zręczni, inteligentni, idealnie dopasowana drużyna RPG (tyle, że bez maga).
Fabuła również nie jest wysublimowana... Ech, niemniej jednak jest to dobra lektura. Czasami miałam ochotę określić ją mianem "jak wytresować smoka... bez smoka".

witcherrie | 2016-07-01
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 01 lipca 2016

Taka na ochłodę podczas męczących upałów. Zimna, wymagająca Skandia nie rozgrzewa człowieka. Jednak powieść Johna Flanagana pobudza emocje.
Zacznę od tego, że według mnie ta okładka jest lekko tandetna. Rozumiem, że to książka fantasy, ale...Czytałam takowe z nieprzesadzonymi okładkami. Można było zaprojektować prostszą.
''Drużyna. Wyrzutki'' jest tym, co w fantastyce dobre- niezwykły świat, odważni bohaterowie i interesująca opowieść.
Historia jest prosta, nie wciąga na tyle, żeby wyrywać grzbiet z emocji, ale też nie nudzi. Autor stopniowo dostarcza emocji, żeby na końcu zapragnąć przeczytać kolejną część ''Drużyny''. Czy nie mogę się doczekać, aż dotknę drugiego tomu? No nie, ale jestem ciekawa jak bohaterowie odzyskają swój honor.
Polecam

shamankaah | 2013-06-24
Na półkach: Przeczytane, 2013, Z biblioteki
Przeczytana: 24 czerwca 2013

John Flanagan, jak zresztą każdy autor, miał swoje wzloty i upadki. Jedne jego powieści bywały, ogólnie rzecz ujmując, nudnawe. Inne za to tak ciekawe, ze nie sposób był się od nich oderwać. „Wyrzutki” bezapelacyjnie zaliczają się do tej drugiej kategorii.

Nad fabułą nie będę się rozwodzić, bo jest tak złożona i bogata, że musiałabym streścić całą książkę, żeby coś stało się zrozumiałe. Tak w bardzo dużym i ogólnym skrócie: Hal, pół Skandianin, pół Arauleńczyk, zrządzeniem losu zostaje mianowany skirlem niezbyt obiecującej grupy w zbliżających się skandiańskich zawodach, przygotowujących do czczonego i uwielbianego tam zawodu- wojownika. Chłopcy poddawani są serii wielu trudnych prób, wymagających zarówno siły jak i inteligencji. Na ich niekorzyść działa mała liczebność i niezbyt duże poważanie wśród innych grup- jak się okazuje nadrabiają to oni z nawiązka sprytem, zgraniem i cwaniactwem.

Ani razu się nie nudziłam podczas lektury. Naprawdę. Dryfowałam przez powieść niczym...

Agata | 2017-01-31
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 31 stycznia 2017

Rewelacyjna powieść dla młodzieży! Nie sądziłam, że kolejna książka w świecie znanym z serii Zwiadowcy jeszcze mnie zaciekawi, bo ile można czytać o tym samym, jednak zostałam pozytywnie zaskoczona. Przeniesienie fabuły do Skandii to był strzał w dziesiątkę! Nowi bohaterowie i mnóstwo akcji. Nie nudziłam się ani przez chwilę. Polecam fanom książek Johna Flanagana ;)

KaMiLa | 2015-04-25

Bogata fabuła, dobry humor i wiele przygód. Pasjonująca lektura. Polecam

aAtlanta | 2013-12-27
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Szok. Nie spodziewałam się, że książka będzie tak fantastyczna :D Naprawdę, to co zrobił Flanagan jest cudowne. Z chęcią przeczytam następną cześć. Tak dobrej książki nie przeczytałam od dawna.

Paweł | 2017-01-02

Książkę tę dostałem na święta,nigdy nie słyszałem o tej książce ani nawet o autorze,okładka dla mnie szczerze mówiąc też była średnio zachęcająca ale na szczęście nie ocenia się książki po okładce.Po przeczytaniu około 50 stron już wiedziałem że jest dobrze,ciekawie stworzeni bohaterowie który każdy ma inny charakter,idealna przygodowa książka na długie zimowe wieczory ;)

J_Luna | 2012-05-13
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 13 maja 2012

Właśnie skończyłam ją czytać i pierwszą rzeczą jaką zrobiłam po jej zamknięciu było szukanie w internecie informacji kiedy będzie następny tom :)
Książka jest wciągająca, jeśli ktoś czytał wcześniej zwiadowców to szybko zobaczy wiele podobieństw. Autor nie zmienił swojego stylu i dobrze. Czyta się ją szybko i przyjemnie nie ma przeciągłych opisów i nie istotnych dla fabuły informacji dzięki temu mamy 440 stron wciągającej opowieści.
Polecam ją każdemu miłośnikowi książek Johna Flanagana ale i tym którzy lubią czasem sięgnąć po coś co czyta się szybko i przyjemnie po prosty dla relaksu oraz przygód młodych bohaterów z którymi przeżywamy pierwsze sukcesy i porażki.

Dobry kawał literatury przygodowej. Ciekawe fantasy, ogólnie fajne czytadło :)