Pościg

Wydawnictwo: Jaguar
The Hunters
fantastyka
Kaskaderka016

Trzeci tom nowej serii autora znakomitego cyklu „Zwiadowcy”. Drużyna Czapli podąża szlakiem krwawego pirata, Zavaca. Młodzi mężczyźni mają jeden cel – powstrzymać okrutnika nim wyrządzi jeszcze więcej szkód. Dla Halla schwytanie złodzieja, który skradł Andoval to jedyna szansa na odzyskanie honoru i powrót do rodzinnej wioski. Droga do fortecy Zavaca wiedzie jednak przez rwące, pełne...

Trzeci tom nowej serii autora znakomitego cyklu „Zwiadowcy”.

Drużyna Czapli podąża szlakiem krwawego pirata, Zavaca. Młodzi mężczyźni mają jeden cel – powstrzymać okrutnika nim wyrządzi jeszcze więcej szkód. Dla Halla schwytanie złodzieja, który skradł Andoval to jedyna szansa na odzyskanie honoru i powrót do rodzinnej wioski. Droga do fortecy Zavaca wiedzie jednak przez rwące, pełne wodospadów rzeki. Hall wie, że w starciu z piratem będzie musiał wykazać się umiejętnościami daleko wykraczającymi poza te, których nauczył się na szkoleniu. Czeka go walka jeden na jednego – walka, w której zwycięży, albo zginie.

źródło opisu: www.wydawnictwo-jaguar.pl/

źródło okładki: www.wydawnictwo-jaguar.pl/

Nozomi | 2018-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2018

Połknęłam ten tom w dwa dni. Nie powinnam tak robić, bo wolałabym, żeby seria starczyła mi na dłużej, ale nie mogłam przestać czytać! Jedyne co mi się nie podobało to Lydia, zupełnie niepotrzebnie Flanagan ją wprowadził. Ale tak jak już mówiłam w recenzji drugiego tomu: jeżeli tylko są Thorn i Hal, będę czytać, obojętnie co by się nie działo ^_^

witcherrie | 2017-02-07
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 07 lutego 2017

Powrót do serii ,,Drużyna'' nie był trudny, bo wszystko zgrabnie przypomniano w pierwszych rozdziałach. Nie był trudny-ale i przyjemny też nie.
Historia nawet po tak długim stała się nudna i przewidywalna. Zarys charakterów bohaterów się rozmył, wszyscy są jakby tacy sami. Irytowało mnie, że Hal i jego drużyna są stylizowani trochę na wikingów, a ich wypowiedzi są...ciut zbyt mądre. I to ,,bynajmniej''! Jak ja nie cierpię tego słowa! Tu jest nadużywane i to jeszcze błędnie.
Co tu dużo mówić- nudziłam się i raczej już nie sięgnę po kolejną część.
Nie polecam

Agata | 2018-05-09
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 05 lutego 2018

Kolejna dobra powieść utrzymująca poziom poprzednich tomów. Nie da się ukryć, że wszystkie książki Flanagana są do siebie bardzo podobne. Jeżeli komuś to przeszkadza, to niestety "Pościg" będzie dla niego rozczarowaniem. Jednak osoby lubiące twórczość Flanagana, po raz kolejny odnajdą w jego książce lekką i ciekawą fabułę, akcję i wielką przyjaźń. Polecam.

pierzyna | 2013-02-24

Nie jest złe, ale ta seria na pewno nie przebije "Zwiadowców". Momentami wiało nudą.

Zwiadowca | 2014-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zaczelam te ksiazke zaledwie 3 dni temu,a dzis juz ja odkladam na polke.Swiadczy to o tym,ze ksiazka mnie wciagnela.
___________________________________________________
Sam tytul mowi o fabule,Druzyna nadal sciga ''Kruka''.Chlopcom strasznie zalezy,aby zdobyc skarb Skandii,tym razem Druzynie towarzyszy Lydia,ktora wykazuje sie duza zdolnoscia w strzelaniu z Atlatlem,a takze pojmany z zalogi Zavaca pirat,prowadzi on druzyne przez wody Dan wprost ku Raguzie.Tam maja odnalezc ''Kruka'' i skarb.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Podroz nie jest latwa,Ingvar zostal mocno raniony podczasz ataku na Limmat.Przeszkody nie ulatwiaja druzynie dotarcia do ''Kruka''.Hal i Thorn musza dzialac sprytnie i szybko.
_________________________________________________
Humor obecny w dialogach jest wysmienity,czeste dogryzanie sobie jest na porzadku dziennym i potrafi poprawic humor.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Boahterowie dorastaja na oczach czytelnikow,moglam...

Vilsa | 2017-01-22
Na półkach: Posiadamy, Przeczytane, 2017
Przeczytana: 22 stycznia 2017

Kocham pana Flanagana :) Urzekł mnie kolejną serią o bohaterach, których nie sposób nie darzyć sympatią. Każdy ma w sobie coś potrzebnego i każdy stanowi część wspaniałego zespołu. Tym razem talent Edvina dostarczył mi śmiechu, choć humor Thorna chyba jednak nadal pozostaje na pierwszym miejscu.
W ogóle jeszcze muszę podkreślić to, jak dobrze Flanagan prowadzi całą akcję. Na 400 stron książki ani razu nie poczułam się znużona, wręcz przeciwnie - pozostawałam w stanie napięcia, czy aby wszystko się uda, co będzie dalej.
Polecam!

Angie Wu | 2013-05-13
Przeczytana: 13 maja 2013

Przeczytałam zaledwie kilka stron pierwszego rozdziału "Pościgu" i dotarło do mnie, jak bardzo tęskniłam za prozą Johna Flanagana oraz lekką, przyjemną w odbiorze i służącą wyłącznie rozrywce przygodówką, jaką jest trzeci tom serii "Drużyna". Brakowało mi tej czystej euforii czytania i stylu autora, który raz za razem sprawia, że coraz bardziej go lubię, dlatego z przyjemnością zagłębiłam się w lektur przygód młodych Skandian. "Pościg" wieńczy morską przygodę Czapli dowodzonych przez Hala - jak skończy się ich historia i czy w ogóle warto się z nią zapoznawać? Zapraszam do lektury mojej recenzji.

Jak sam tytuł wskazuje, pościg za "Krukiem" trwa. Hal i drużyna Czapli wytrwale ścigają szajkę Zavaca i w tym celu decydują się wpłynąć na wody śródlądowe - co kłóci się z ich naturą oraz miłością do morza. Widać, że chłopcom ogromnie zależy na odzyskaniu Andomala i zwróceniu go oberjarlowi Erakowi i całej społeczności Hallasholm. Choć Czaple dopiero co pokonały piratów w Limmat, pościg...

Claudia | 2014-03-11
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 10 marca 2014

Zakończenie przygód drużyny Czapli. Tej książki się nie czyta, ją się pochłania. Pan Flanagan , jak zwykle mnie nie zawiódł. Jestem tylko zła na fakt, że to tylko trylogia. Poza tym nie mam tu nic do zarzucenia.
Czy Czaple odzyskają Andomal? Czy wszyscy bezpiecznie powrócą do domu? Dowiedzcie się i to zaraz !
Polecam wszystkim !

"-Chyba ktoś z nas powinien stać na warcie? - powiedziała. Nie otwierając oczu, odpowiedział: -Miło, że zgłosiłaś się jako pierwsza. Obudź mnie za dwie godziny."

Książniczka | 2018-03-16
Przeczytana: 16 marca 2018

Nie zawiodłam się na tej książce!
Drużyna "Czapli" musi odebrać Andomal, czyli największy skarb Skandian podstępnemu piratowi Zavacowi. Musi użyć całej swojej pomysłowości, sprytu i siły, aby go złapać. Czy uda im się pokonać Zavaca? I czy powrucą w chwale do domu?
Tego dowiecie się czytając trzecią część "Drużyny"!

Z pewnością najlepsza z całej trylogii, co nie znaczy, że dobra. Pan Flanagan mógłby postarać się o odrobinę akcji i napięcia :(