Dziedzictwo

Cykl: Dziedzictwo (tom 4)
Wydawnictwo: Mag
1 445
1 266
2 243
3 075
2 150
Inheritance

Do niedawna Eragon, Smoczy jeździec, był biednym synem farmera, a jego smoczyca Saphira jedynie błękitnym kamieniem w lesie. Długie miesiące treningów i bitew przyniosły zwycięstwa i nadzieję, ale także wielkie straty. Mimo to najważniejsza bitwa ciągle przed nimi: czeka ich ostateczna rozgrywka z Galbatoriksem. Kiedy to już nastąpi, będą musieli być wystarczająco silni, by go pokonać. Bo...

Kiedy to już nastąpi, będą musieli być wystarczająco silni, by go pokonać. Bo jeśli nie oni, nikt nie podoła temu zadaniu. Nie będzie też drugiej szansy.Smok i jego jeździec zaszli dalej, niż ktokolwiek mógł przypuszczać, ale czy uda się im obalić złego króla i przywrócić sprawiedliwość w Alagaësii. I jeśli nawet, to za jaką cenę?

Nadzwyczajne uwieńczenie bestsellerowego cyklu Dziedzictwo.

źródło opisu: Wydawnictwo MAG, 2019

źródło okładki: mag.com.pl

klembek | 2019-07-18
Przeczytana: 16 lipca 2019

Nudna jak flaki z olejem. Czytelnik cały czas czeka, aż pojawi się okładkowy zielony smok i nic. Okropna decyzja ze strony wydawcy, żeby podzielić tę część na dwa tomy. W rezultacie książka wydaje się po prostu źle rozplanowana, czyta się ją, ale tak jakby się jej nie czytało, w ogóle cie nie rusza. Oby tom 2 to naprawił

czytamcałyczas | 2019-06-07

A oni tu płynęli, łódką.Ja lubię jak w fantasty są łodzie.
Lubię,też fajne zakończenia.A te było,bardzo fajne.
Owszem,była bitwa i to totalna.
Eragon,zmienił się ...na lepsze.
Ale,zawsze był spoko.
Tęskniłem już do tej historii.

czytamcałyczas | 2019-06-06

Fajny był,ten smok Cierń.Jaki duży i jaki był groźny.
Były,też tu elfy i urgale.One mają rogi i się troszkę ich obawiałem.
To jest ,taka fantasty co kocham czytać.
Jak oni,ze sobą walczyli,ależ to była super książka.

Ashrandomreader | 2019-03-31
Przeczytana: 12 kwietnia 2019

Książka w której jest mnóstwo zagadek. Polecam !!

Safira00 | 2019-03-16
Przeczytana: 08 marca 2019

Tutaj, podobnie jak przy poprzedniej części, również musiałam szukać sobie spoilerowych opinii o tej książce, by przypomnieć sobie co w niej się właściwie działo. Sądząc zaś po tym, że czytałam ją zaledwie tydzień temu - nie jest to dobry znak.
Głównym problemem tutaj staje się oblężenie jednego miasta i czyhający na jego murach Cierń, ale oczywiście nasze cudowne stadko musiało dać radę! Jeod znajduje podziemny tunel, zgraja przepotężnych elfów rusza z Eragonem i Aryą, a wkrótce potem zdobywają całe miasto. Właściwie tyle. Coś bez czego książka mogłaby się spokojnie obyć i stać się jedną częścią tej "trylogii", a nie bezsensownymi wypocinami o niczym.
Jedyne co istotne to fakt, że Eragon, zabrawszy się w końcu za książki, odkrywa gdzie szukać w sumie kij wie czego i to staje się automatycznie jednym z problemów ostatniej części.
A i właśnie, zapomniałabym! Najstarszy wraz ze swoim Jeźdźcem w końcu wychodzą ze swojej dziury, by zginąć chwilę potem. Już naprawdę lepiej, by było, by...

asdmnxxx | 2019-03-09

Sentyment.

asdmnxxx | 2019-03-09

Sentyment.

ania_urbanek | 2019-03-03

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka jest świetna, tak jak wszystkie poprzednie części, jednak mi osobiście nie spodobało się zakończenie (wątki miłosne).

Jurek | 2018-10-26
Przeczytana: wrzesień 2018

Polecam dla tych co lubią pozycje fantasy, wojny elfów i smoki ziejące ogniem.

Jurek | 2018-10-26
Przeczytana: sierpień 2018

Klimatyczna książka fantasy smoki, rycerze elfy i dużo magi we wciągającej akcji.