Templariusz. Strażnik Graala

Cykl: Najmłodszy templariusz (tom 1)
Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

Święty Graal. Najcenniejsza relikwia chrześcijańskiego świata. Kielich, do którego spłynęła krew Pana umierającego na krzyżu. Obdarzony magiczną mocą. kto go zdobędzie, stanie się niezwyciężony.

Basia Łęcka | 2013-12-23

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Templariusz to genialna ksiazka ktora goraca polecam milosnikom sredniowiecza.
Opowiada o chlopcu ktory zostal podrzucony pod klasztor gdy byl niemowlakiem.
Z wiekiem, gdy skonczyl 16lat pewnego razu w klasztorze pojawil sie oddzial Templariuszy ktory zafascynowal chlopca.
po dziwnych wypadkach w nocy jeden z templariuszy, sir Thomas proponuje mu sluzbe u siebie.
Chlopiec zgadza sie i wyrusza ze swoim nowych panem do Dover gdzie uczy sie fechtunku.
Kiedy Templariusze przegrywaja bitwe niedaleko Ziemi Swietej, Tristian (tak ma na imie chlopiec) otrzymuje misje: "Ma dostarczyc swietego Graala ksiedzu w Szkocji".
Tristian wyrusza w niebezpieczna misje podczas ktorej zdobywa kilku przyjaciol oraz jest goniony przez szalenca z zakonu: sir Huberta, ktory zrobi wszystko aby zdobyc Kielich.

Neryf | 2011-04-04
Przeczytana: 25 marca 2011

Pierwszy tom przygód młodego giermka zakonu templariuszy, który trafia w sam środek wyprawy krzyżowej Ryszarda Lwie Serce. Staje on w obliczu ochronny najcenniejszej relikwii chrześcijańskiego świata - świętego Graala. W trakcie swej misji spotyka po drodze królewskiego łucznika - wracającego do rodzinnych stron - oraz asasyńskiego wojownika, z którymi to w "Strażniku Graala" próbuje wydostać się z Ziemi Świętej.. Książka na która warto zwrócić uwagę - polecam ;]

Przeczytana: 31 grudnia 2014

Niezwykła opowieść. Filmowa fabuła zręcznie spisana na kartach trzech kolejnych tomów. Mieszanka urzekającej fantasy z kryminałem wojennym osnutym w mrokach średniowiecza.

Pochodzący z USA autor jest twórcą książek dla dzieci oraz młodzieży. Jak sam przyznaje od najmłodszych lat nie rozstawał się z książkami. Żyjąc w wyimaginowanym świecie widział siebie na pierwszej linii bitew oraz, jako bohatera wojen. Zawodowo trudnił się przemytem petard przez granicę. Obecnie wolne chwile spędza z rodziną oddając się pasji tworzenia kolejnych powieści. Mieszka wraz z żoną i dziećmi w Michigan, pracując nad kolejnymi pasjonującymi powieściami.
Templariusz wciąga. Podobnie, jak chodzenie po bagnach. Dlatego do przeczytania trzech kolejnych tomów: „Strażnik Graala”, „Ścieżki przeznaczenia” oraz „Czas odrodzenia” przeznacz raczej dużą ilość wolnego czasu.
Oto Dover. Jest koniec XII wieku. Czasy pełne okrucieństwa, strachu i moralnego dualizmu. Ponure średniowiecze, gdzie wymagano całkowitego...

szlachetnastopka | 2012-08-05
Na półkach: Teraz czytam
Przeczytana: 18 lipca 2012

Książka jest bardzo ciekawa, opowiada o wydarzeniach historycznych nie zanudzając czytelnika, tam mi się przynajmniej wydaje. Fajnie napisana, ciekawe akcje, wątek miłosny. Książka mogłaby być wydana bez podziału na tomy, bo następną część zaczyna się w miejscy gdzie kończy się wcześniejsza. Ale to tylko detal bo treść jest świetna i wciągająca. Polecam

Filip | 2015-06-14

Wszystko było by świetnie gdyby nie ta pierwszoosobowa narracja... Nie wiem czemu, ale przez to strasznie się przy książce męczyłem.

Historia dość ciekawa, myślę że warto przeczytać.

| 2012-05-23

Przyjemna, przyjemna seria, acz dużo bardziej podobał mi się motyw templariuszy z assasin's creed.

Mileksu | 2016-02-25
Przeczytana: 10 stycznia 2016

Bardzo ciekawa. Polecam fanom książek historycznych i o średniowieczu.

Zuzolix | 2014-05-28
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Nie mogę doczekać się kolejnej części :)

Jaybol_PL | 2015-01-11
Przeczytana: 04 stycznia 2015