Cena mojego życia

Okładka książki Cena mojego życia Okpara Tina
Okładka książki Cena mojego życia
Okpara Tina Wydawnictwo: Hachette Polska Seria: Pisane przez życie biografia, autobiografia, pamiętnik
Pisane przez życie
Hachette Polska
2012-05-09
2012-05-09
Ernest Kacperski
Pisane przez życie

Tina Okpara, czyli kobieta, która przetrwała piekło, piekło, które zafundowali jej ludzie mający zapewnić jej bezpieczeństwo, stabilizację oraz wykształcenie. ,,Cena mojego życia" to bardzo brutalna biografia ukazująca kulisy współczesnego niewolnictwa pod płaszczykiem zapewnienia opieki afrykański dzieciom. Książka zdecydowanie dla ludzi o mocnych nerwach, w końcu mamy tu opisy przemocy na dziecku a później na nastolatce i nie każdy powinien zapoznawać się z takimi książkami, mimo że są one niesamowicie potrzebne.

Dobrze, że ta książka była taka krótka, bo jak zaczniesz czytać to nie odłożysz, dopóki nie skończysz.

Straszne jest to, że ta historia przydarzyła się komuś naprawdę oraz to, że istnieją ludzie skłonni do takiego okrucieństwa.

Bardzo dobrze, że ta opowieść skończyła się szczęśliwie i sprawcy zostali ukarani, a ofiara jest w stanie prowadzić względnie normalne życie.

Wciągająca i ciekawa historia opisująca dramat (o ile dramat może być ciekawy) przez jaki przeszła Tina, która imponuje siłą walki o siebie. Mimo że w tym wszystkim była sama, nie poddawała się i z wielką determinacją walczyła o lepsze jutro. Doskonale wiedziała jak chce żyć, a właściwie jak nie chce i uparcie dążyła do celu. Nigdy się nie poddała. Książka napisana w taki sposób, że jak weźmiesz ją do ręki, to odłożysz dopiero jak przeczytasz całą.

Bardzo wstrząsającą i okrutna historia Tiny. Upokorzenia i znecania byly u niej codziennością. Linda wyrachowana "dama" dla mnie to ona była zwierzęciem a nie biedne dziecko z Nigerii. W trakcie czytania mialam wielokrotnie żal do Tiny że innaczej nie postąpiła jednak po przeczytaniu całości zrozumiałam dlaczego nie mogła. Polecam te książkę.

6/2020

6/2020

Historia Tiny ukazuje ludzką obojętność na cudze cierpienie. Młoda Tina została adoptowana przez bogatych ludzi, którzy okazali się okrutni. Niesamowite jest, ile zła może wyrządzić człowiek człowiekowi. Sam tytuł książki jest bardzo przykry. Niewolnictwo jest czymś nieludzkim, a mimo to tak wielu przymyka na nie oko.

Mocna książka wypełniona dokładnymi opisami ludzkiego okrucieństwa.
I, o ile sama książka wybitnym arcydziełem nie jest, o tyle dostaje ode mnie ona wysoką ocenę również za odwagę autorki związaną ze stworzeniem owych opisów i przedstawieniem sytuacji z jej własnej perspektywy. To niewiarygodne, jakiego bólu musiała ta kobieta doświadczyć i podziwiam jej osobę za umiejętność opowiadania o tym wszystkim, co miało miejsce.

Mocna książka wypełniona dokładnymi opisami ludzkiego okrucieństwa.

Nie wiem czemu, ale ostatnio katuję się książkami i filmami o tematyce wykorzystywania dzieci, znęcania się nad nimi i molestowania ich. I pomimo ogromu czasu, który spędzam przed telewizorem czy też przy lekturze, nie mogę nadziwić się,jak wielka jest skala okrucieństwa w naszym świecie. Wydawałoby się, że zachowanie tak prymitywne, jakim jest przemoc, pojawia się tylko w najniższych klasach społecznych, gdzie religia zastępuje naukę. A tu? Bogaty piłkarz i jego żona. Kupili sobie niewolnicę. Ona ją biła i torturowała, on gwałcił. Czemu babcia nie reagowała? Czemu przybrane rodzeństwo nic nie robiło? Sąsiedzi? Naprawdę nie słyszeli wiecznych wrzasków? Nie mieści mi się to w głowie. Jedyne co, to dobrze, że ta historia ma w miarę szczęśliwy koniec. Ale czy naprawdę dziewczyna musiała być skazana na takie cierpienie? Przerażające i niesamowicie smutne, jak bardzo obojętni na krzywdę innych jesteśmy.

Wstrząsające przeżycia dają do myślenia polecam wszystkim warto przeczytać

Wstrząsające przeżycia dają do myślenia polecam wszystkim warto przeczytać

Książka otwiera oczy i otrzeźwia. Opowiada o zamieszkałej we Francji Nigeryjce, która miała świadczyć tam usługi sprzątaczki. Była jednak gwałcona, poniżana fizycznie i psychicznie. Książka mimo iż jest krótka, to naprawdę wewnętrznie mnie uderzyła.

• Pisane przez życie
  • Literatura faktu