Okładka książki Cena mojego życia

Cena mojego życia

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pisane przez życie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Quendi
Tina Okpara
wydawnictwo
Hachette Polska Sp. z o.o.
Pisane przez życie
typ
papier
Marion
7.3 (185 ocen i 32 opinie)

Opis książki

Transakcję zawarto pewnego ranka na przedmieściach nigeryjskiego Lagosu. Adopcja. Tina nie mogła doczekać się wyjazdu do Francji, gdzie miała zostać przyjęta przez rodzinę o nazwisku Okpara. Matka, Linda, zajmuje się domem. Ojciec, Godwin, jest piłkarzem znanego francuskiego klubu Paris Saint Germain. Razem mają czworo dzieci. Tina marzy, żeby już z nimi być. Razem chodzić do szkoły, wspólnie bawić się w domu i na podwórku. Jednak rzeczywistość wygląda całkiem inaczej. Tina, wykorzystywana i nieustannie poniżana, śpi w piwnicy na gołym materacu. Pewnego dnia, korzystając z nieobecności żony, adopcyjny ojciec gwałci ją po raz pierwszy...

źródło opisu: Hachette Polska, 2012

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników

Tina Okpara miała dziesięć lat, kiedy została adoptowana. Tym samym wyjechała z rodzinnej Nigerii i zamieszkała wraz z nową rodziną we Francji. Z chwilą wejścia do Chatou, wszelkie obietnice jakie złożono jej oraz jej prawdziwemu ojcu o tym, że będzie miała szansę na wykształcenie i nawet pójście na uniwersytet zniknęły. W zamian tego pojawiły się: spanie na materacu w piwnicy, opieka nad dziećmi państwa Okparów, sprzątanie, usługiwanie. Z czasem maltretowanie, bicie, upokarzanie, poniżanie, dręczenie. W końcu molestowanie seksualne i znęcanie się.
Nadludzką pracę, gwałty adopcyjnego ojca i niewyobrażalne tortury Tina znosiła nie mogąc się nikomu poskarżyć. Natomiast jedyna osoba, która mieszkała wraz Tiną i jej oprawcami - jedyna, która wszystkiemu si przyglądała - nie reagowała.
Czy rodzinny dramat Tiny się skończy? Czy ktoś wyciągnie do niej pomocną dłoń i czy jej adopcyjni rodzice poniosą zasłużoną karę? Odpowiedzi na te pytania w książce.

"Cena mojego życia" jest pierws...

Ta książka , pokazuje że życie nie jest takie kolorowe jak nam się wydaje . Udowadnia nam to , że takie historie , zdarzają się naprawdę , nie są zmyślone , tylko na faktach autentycznych . Czytając ją , nie raz łapałam się za głowę i przyznam szczerze że niektóre rzeczy aż się człowiekowi nie mieści w głowie , tak , przekonajcie się sami jak przeczytacie , bo bardzo polecam !!!!!!!!
Tina Okpara dzisiaj jest pełną życia dziewczyną, o pięknych oczach i długich włosach. Trauma jaką przeżyła w dzieciństwie, będzie jej towarzyszyła do końca.
To co się jej przydarzyło w dzieciństwie, zgodziła się opisać w książce, pt. ”Cena mojego życia”, należy ona do cyklu powieści „Pisane przez życie”.
Na przedmieściach nigeryjskiego miasteczka Lagos, Tina wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem wiedzie spokojne życie. Jest to biedny dom lecz pełen miłości, do dnia kiedy jej matka umiera.

„Czy mama umarła dlatego, że za wszelką cenę chciała urodzić mi siostrzyczkę?”

Był to prawdziwy koszmar dla małej...

Marion | 2012-03-30
Przeczytana: 24 stycznia 2013

Szokująca historia nastolatki z Nigerii, która zostaje adoptowana przez rodzinę mieszkającą we Francji. Marzenia o dobrym wykształceniu, zabawach z rodzeństwem i szczęśliwej rodzinie znikają tak szybko jak się pojawiły. Tina staje się niewolnicą w tym bogatym, europejskim domu.

sygin | 2014-02-08
Na półkach: Przeczytane, 2013, Biografia
Przeczytana: lipiec 2013

Trudna książka, którą zaskakująco łatwo się czyta. Ładnie napisana i z rozwagą opowiedziana historia tragicznych przeżyć młodej dziewczyny, a w zasadzie jeszcze dziecka, któremu zamiast obiecanego raju zgotowano prawdziwe piekło. Niewiarygodna historia, niewiarygodna na tyle, że musiałam sprawdzić jej autentyczność w google, by się przekonać, że wszystko to wydarzyło się naprawdę. I choć lubię autentyczne historię, w tym jednym wypadku chciałabym by wszechwiedzące google nic nie znalazło/a. Niestety.
Tina jest małą dziewczynką, która poznajemy gdy wyrusza z Nigerii, do Francji, gdzie wraz z przybranymi rodzicami rozpocząć lepsze, pełne dostatku i szczęśliwsze życie. Ojciec żegna ją upomnieniem by była grzeczna, więc bardzo stara się ona odwdzięczyć taką właśnie postawą za szansę jaką może być dla niej możliwość edukacji w Europie. Jej nowa matka Linda zajmuje się głównie „byciem żoną” znanego piłkarza, co w praktyce oznacza wydawanie ich ogromnego majątku. Nowy tata Godwin jest owym zn...

Agnes73 | 2012-08-25

Nie streszczam książek bo ktoś to już zrobił , więc nie ma sensu się powielać. W opiniach wolę skupiać się na moich osobistych doznaniach po przeczytaniu danej pozycji. Książka ta porusza problem niebanalny, wierzyć się nie chce że to dzieje się naprawdę w dzisiejszym cywilizowanym świecie "niewolnictwo dzieci". Ma się nieodparte wrażenie że coś takiego dzieje się gdzieś pod "naszym nosem". Trzeba mieć uszy i oczy szeroko otwarte.

| 2014-01-16
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Książka do przeczytania w jeden wieczór. Ukazuje, że ludzie znani i powszechnie szanowani wśród społeczeństwa potrafią wyrządzać okrutne czyny za zamkniętymi drzwiami swoich domów...

Deutschland91 | 2013-01-30
Przeczytana: styczeń 2013

Prawdziwa i wstrząsająca historia nigeryjskiej dziewczyny skrzywdzonej przez rodziców adopcyjnych. Wierzyć się nie chce , że ta historia miała miejsce naprawdę. I to w takim rozwiniętym kraju jak Francja oraz bogatym pozornie bezpiecznym domu. Książka której nigdy nie zapomnę.

Agsza | 2012-10-29
Przeczytana: wrzesień 2012

Bardzo wzruszająca, poruszająca i przerażająca książka. Trudno uwierzyć, że autorka tak wiele przeszła...

Rafal | 2012-07-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 04 lipca 2012

Nie wiem nie potrafie ocenić tego dzieła.
Jest to prawddziwa historia dziecka i zarazem jego tragedia.
Powieść pisana życiem, drastyczna a zarazem prawdziwa.

Tyle żeczy złych na ziemi się dzieje , iż ciężko jest to zrozumieć. Nie wiem nie poukłądałem sobie tej histori w głwoie jeszcze, i mysle ze długo będę coś takiego układał.Tak ssamo jak- "Płacz niemymi łzami"- tasama historia opoiedziana krócej i moze mniej drastyczniej.

O ile do "Płaczu niemymi łzami" dałem ocene jako arcydzieło, tutaj tego nie potrafie okreslić. Wtedy bylem szokowany i najwyższa nota i tak jest najniższa, dlatego nie oceniam kolejnej powieści z serii- Pisane przez zycie.

Każdy kto sięgnie po tą powieść sam sobie wyrobi opinnie i da swoją ocenę.

fredka104 | 2013-06-01
Przeczytana: 2013 rok

Bardzo trudny temat wspolczesnego,dzieciecego niewolnictwa poruszany w tej ksiazce sprawia,ze staje sie ona horrorem,a nie tylko literatura faktu.Nigeryjska dziewczynka marzaca o normalnym zyciu zostaje sprzedana francuskiej rodzinie,w zamian za obietnice kontynuowania przez nia nauki w szkole.To co dzieje sie po przekroczeniu przez to dziecko progu nowego domu wydaje sie byc najgorszym z koszmarow.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto