Okładka książki Cena mojego życia

Cena mojego życia

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pisane przez życie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Quendi
Tina Okpara
wydawnictwo
Hachette Polska Sp. z o.o.
Pisane przez życie
typ
papier
Marion
7.32 (201 ocen i 35 opinii)

Opis książki

Transakcję zawarto pewnego ranka na przedmieściach nigeryjskiego Lagosu. Adopcja. Tina nie mogła doczekać się wyjazdu do Francji, gdzie miała zostać przyjęta przez rodzinę o nazwisku Okpara. Matka, Linda, zajmuje się domem. Ojciec, Godwin, jest piłkarzem znanego francuskiego klubu Paris Saint Germain. Razem mają czworo dzieci. Tina marzy, żeby już z nimi być. Razem chodzić do szkoły, wspólnie bawić się w domu i na podwórku. Jednak rzeczywistość wygląda całkiem inaczej. Tina, wykorzystywana i nieustannie poniżana, śpi w piwnicy na gołym materacu. Pewnego dnia, korzystając z nieobecności żony, adopcyjny ojciec gwałci ją po raz pierwszy...

źródło opisu: Hachette Polska, 2012

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników

Tina Okpara miała dziesięć lat, kiedy została adoptowana. Tym samym wyjechała z rodzinnej Nigerii i zamieszkała wraz z nową rodziną we Francji. Z chwilą wejścia do Chatou, wszelkie obietnice jakie złożono jej oraz jej prawdziwemu ojcu o tym, że będzie miała szansę na wykształcenie i nawet pójście na uniwersytet zniknęły. W zamian tego pojawiły się: spanie na materacu w piwnicy, opieka nad dziećmi państwa Okparów, sprzątanie, usługiwanie. Z czasem maltretowanie, bicie, upokarzanie, poniżanie, dręczenie. W końcu molestowanie seksualne i znęcanie się.
Nadludzką pracę, gwałty adopcyjnego ojca i niewyobrażalne tortury Tina znosiła nie mogąc się nikomu poskarżyć. Natomiast jedyna osoba, która mieszkała wraz Tiną i jej oprawcami - jedyna, która wszystkiemu si przyglądała - nie reagowała.
Czy rodzinny dramat Tiny się skończy? Czy ktoś wyciągnie do niej pomocną dłoń i czy jej adopcyjni rodzice poniosą zasłużoną karę? Odpowiedzi na te pytania w książce.

"Cena mojego życia" jest pierws...

Ta książka , pokazuje że życie nie jest takie kolorowe jak nam się wydaje . Udowadnia nam to , że takie historie , zdarzają się naprawdę , nie są zmyślone , tylko na faktach autentycznych . Czytając ją , nie raz łapałam się za głowę i przyznam szczerze że niektóre rzeczy aż się człowiekowi nie mieści w głowie , tak , przekonajcie się sami jak przeczytacie , bo bardzo polecam !!!!!!!!
Tina Okpara dzisiaj jest pełną życia dziewczyną, o pięknych oczach i długich włosach. Trauma jaką przeżyła w dzieciństwie, będzie jej towarzyszyła do końca.
To co się jej przydarzyło w dzieciństwie, zgodziła się opisać w książce, pt. ”Cena mojego życia”, należy ona do cyklu powieści „Pisane przez życie”.
Na przedmieściach nigeryjskiego miasteczka Lagos, Tina wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem wiedzie spokojne życie. Jest to biedny dom lecz pełen miłości, do dnia kiedy jej matka umiera.

„Czy mama umarła dlatego, że za wszelką cenę chciała urodzić mi siostrzyczkę?”

Był to prawdziwy koszmar dla małej...

sygin | 2014-02-08
Na półkach: Przeczytane, 2013, Biografia
Przeczytana: lipiec 2013

Trudna książka, którą zaskakująco łatwo się czyta. Ładnie napisana i z rozwagą opowiedziana historia tragicznych przeżyć młodej dziewczyny, a w zasadzie jeszcze dziecka, któremu zamiast obiecanego raju zgotowano prawdziwe piekło. Niewiarygodna historia, niewiarygodna na tyle, że musiałam sprawdzić jej autentyczność w google, by się przekonać, że wszystko to wydarzyło się naprawdę. I choć lubię autentyczne historię, w tym jednym wypadku chciałabym by wszechwiedzące google nic nie znalazło/a. Niestety.
Tina jest małą dziewczynką, która poznajemy gdy wyrusza z Nigerii, do Francji, gdzie wraz z przybranymi rodzicami rozpocząć lepsze, pełne dostatku i szczęśliwsze życie. Ojciec żegna ją upomnieniem by była grzeczna, więc bardzo stara się ona odwdzięczyć taką właśnie postawą za szansę jaką może być dla niej możliwość edukacji w Europie. Jej nowa matka Linda zajmuje się głównie „byciem żoną” znanego piłkarza, co w praktyce oznacza wydawanie ich ogromnego majątku. Nowy tata Godwin jest owym zn...

Agnes73 | 2012-08-25

Nie streszczam książek bo ktoś to już zrobił , więc nie ma sensu się powielać. W opiniach wolę skupiać się na moich osobistych doznaniach po przeczytaniu danej pozycji. Książka ta porusza problem niebanalny, wierzyć się nie chce że to dzieje się naprawdę w dzisiejszym cywilizowanym świecie "niewolnictwo dzieci". Ma się nieodparte wrażenie że coś takiego dzieje się gdzieś pod "naszym nosem". Trzeba mieć uszy i oczy szeroko otwarte.

Marion | 2012-03-30
Przeczytana: 24 stycznia 2013

Szokująca historia nastolatki z Nigerii, która zostaje adoptowana przez rodzinę mieszkającą we Francji. Marzenia o dobrym wykształceniu, zabawach z rodzeństwem i szczęśliwej rodzinie znikają tak szybko jak się pojawiły. Tina staje się niewolnicą w tym bogatym, europejskim domu.

MikaNeko | 2014-08-07
Na półkach: Kindle, Przeczytane
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Ciężko oceniać książkę opowiadającą o tak tragicznej a prawdziwej historii ludzkiego okrucieństwa. Mimo ciężkiego tematu czyta ją się szybko i łatwo.. Powiedziałabym, że za łatwo. Czuć brak możliwości normalnej edukacji i rozwoju autorki. Zwraca się do nas nie dorosła kobieta a wciąż ta przerażona i bezradna dziewczynka.. Jej opowieść szokuje i przeraża (szczególnie postać bezwzględnej Lindy), ale jednak nie wywołała tylu i tak silnych emocji jak bym się spodziewała

| 2014-01-16
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Książka do przeczytania w jeden wieczór. Ukazuje, że ludzie znani i powszechnie szanowani wśród społeczeństwa potrafią wyrządzać okrutne czyny za zamkniętymi drzwiami swoich domów...

Karolina | 2014-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

" Cena mojego zycia" to kolejna lektura, ktora przeczytalam. Siegnelam po nia bo zaciekawil mnie jej tytul, nie wiedzialam o czym bedzie opowiadac, nie mialam zadych uprzedzen ani wizji.
Autorka ksiazki jest zarowno jej glowna bohaterka, opisuje i przypomina sobie wlasne zycie. Zycie, ktore okazalo sie byc koszmarem.
Tina pochodzi z Nigerii, jako dziecko mieszkala wlasnie tam z rodzicami i rodzenstwem. Jej matka umiera w czasie porodu mlodszej siostry dziewczynki. Od tamtej pory zycie Tiny zaczyna sie zmieniac. Nowa kobieta taty, nowe zasady, przeprowadzka do wujka. Swiatem Tiny i jej rodziny wstrzasa wiadomosc, iz malzenstwo Okparow pragnie ja adoptowac i zabrac do Francji. Tak tez sie dzieje.
Bohaterka wyjezdza do Francji, do nowego domu, nowych rodzicow i rodzenstwa, nowego zycia. Jednak nic nie bylo tak jak mialo byc. Tina nie dostala wlasnego pokoju, nie poslano jej do szkoly, nie nauczyla sie francuskiego, nie zyskala nowych przyjaciol. Rodzice adopcyjni...

Deutschland91 | 2013-01-30
Przeczytana: styczeń 2013

Prawdziwa i wstrząsająca historia nigeryjskiej dziewczyny skrzywdzonej przez rodziców adopcyjnych. Wierzyć się nie chce , że ta historia miała miejsce naprawdę. I to w takim rozwiniętym kraju jak Francja oraz bogatym pozornie bezpiecznym domu. Książka której nigdy nie zapomnę.

Agsza | 2012-10-29
Przeczytana: wrzesień 2012

Bardzo wzruszająca, poruszająca i przerażająca książka. Trudno uwierzyć, że autorka tak wiele przeszła...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto