Zakochany Samuraj

Radwan
2011-11-24
2011-11-24
samuraj japonia

historia niezła, ale raczej jako szkic. bohaterowi wędrują po niemal całym uniwersum a na dobrą sprawę nie wiadomo czym się krainy od siebie różnią. brak opisów miast, wyglądu ludzi, różnic kulturowych. Raz o mało nie dochodzi do bójki z powodu długości włosów bohatera - a nigdzie wcześniej ani później nie jest zaznaczone że mężczyźni w tym mieście strzygą się krótko. niektóre rzeczy są mocno uproszczone - bohater puka do bram miasta a tam książę czy księżniczka i od razu pomocni (parę razy tak się zdarzyło). Niestety wygląda to też tak jakby żaden edytor czy redaktor książki nie przeczytał: zdania żywcem wyjęte z języka potocznego i nie pasujące do stylu historii, parę powtórzeń czy sprzeczności np bohater zabiera z domu zbroję którą założył pół strony wcześniej... po prostu zapomniał że ją ma :) Ale historia dobrze wymyślona, ma potencjał.

Nie mogę ocenić tej książki bez zdenerwowania, więc pozostawiam bez oceny. Po prostu żałuję, że całość nie przeszła przez ręce redaktora.

Wiosenny to młody samuraj, w momencie, gdy go poznajemy ma przed sobą trudną decyzję. Jak mu się wtedy wydaje, najważniejszą w jego życiu. Ma przed sobą dwie drogi: samotna droga samuraja lub rodzinne życie normalnego człowieka. Młody mężczyzna, zakochany na zabój ze wzajemnością w pięknej Stokrotce, wybiera normalne życie. Nie jest to dla niego łatwa decyzja. Od dziecka szkolony jest do życia samuraja, przekazano mu ogrom wiedzy i tajemnice tego zawodu. Ojciec chłopaka, Biały Smok, jest wielkim wojownikiem, należącym do elitarnej grupy pięciu mistrzów wojowników. Jednak serce chłopaka, tak oddane ukochanej, przeważyło na ostatecznym wyborze. Kiedy wszystkie decyzje wydają się być właściwe w oczach Wiosennego, nagle jak grzyby po deszczu zaczynają nawarstwiać się problemy, przez które młody wojownik nie może być z ukochaną. Wiosenny poznaje historię swojej matki, która zmarła, gdy był jeszcze dzieckiem. Altina była córką króla Makanbiru, która z powodu miłości opuściła dom. Jej dwie siostry zmarły młodo, a ojciec został otruty, przez co Wiosenny stał się następcą tronu odległego królestwa

Pełna recenzja książki na stronie:

• Książki do kupienia
  • Belterystyka