Nowoczesny trening konia

Wydawnictwo: Muza
8373198415
poradniki

Dzięki poradnikowi Nowoczesny trening konia dowiesz się, jak poprawić sprawnoźć ruchową i zdyscyplinowanie konia, nauczysz się porozumiewać z koniem używając jedynie subtelnej mowy ciała, a wszystko to dzięki nowoczesnym metodom szkolenia Intelligent Horsemanship, Parelli, Think Equus, Positive Horse Magic, TTEAM oraz z pracy na długich wodzach, lonżowania, pracy w ręku. Uzupełnieniem jest zbiór ćwiczeń i zabaw, które pogłębią twój związek ze zwierzęciem.

Anima | 2015-03-18

Książkę dostałam w promocji prenumeraty gazety o tematyce hipologicznej.
Szczerze mówiąc, oczekiwałam czegoś lepszego.
Nawet fajna literatura, ale "o wszystkim i o niczym". Mało konkretów, dużo zdjęć. Można poznać ogólny zakres szkół naturalnych, przedstawiono też ogólny zarys poszczególnych ćwiczeń, ale bez wnikania w podstawy, bez odwołań do psychologii, tego na czym te ćwiczenia bazują i w jaki sposób mają działać.
Ładny, ozdobny album ale za wiele się z niego nie dowiedziałam :)

Kaloe | 2014-12-30
Na półkach: Konie, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2010 rok

Więcej zdjęć niż tekstu. Autorka uwzględniła w tej pozycji wiele ciekawych technik pracy z koniem z ziemi, jednak zbyt ogólnie. Do tego stopnia, że na jej miejscu przemyślałabym, czy wydawać taką książkę. Dlaczego? Z niej dowiecie się jedynie, że istnieje coś takiego jak np. join up czy 7 gier Pata, natomiast wiedza jest zbyt skromna, by można było ją wykorzystać w praktyce... Dlatego mrozi mi krew w żyłach gdy pomyślę, że ktoś niedoświadczony mógłby nieświadomie narazić się na niebezpieczeństwo, próbując wykonać na podstawie tej pozycji ćwiczenia z młodym/trudniejszym koniem, które są proste tylko z pozoru i nie zawsze bezpieczne.

| 2012-08-23

Dzięki ćwiczeniom zawartym w tej książce w sposób bardzo jasny i klarowny (co wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem) - są zdjęcia pod, którymi znajduję się szczegółowy opis jak zachować się w danej sytuacji. Dzięki tym właśnie ćwiczeniom dystans pomiędzy mną, a moim konikiem został zdecydowanie skrócony. Bardzo często je powtarzałam i pomimo to, że ćwiczenia te nie wykonuje się w siodle sprawiały mi i mojemu "futrzakowi" :-) ogromną przyjemność. Poprzez co jazda, ćwiczenia, problemy już na ujeżdżalni stały się dla nas błahostką. Bardzo gorąco zachęcam wszystkich początkujących i bardziej zaawansowanych do zakupienia tej książki. Spośród wszystkich książek, które przeczytałam o koniach i o pracy, ujeżdżaniu konia ta jest zdecydowanie najlepsza.

Monika | 2015-11-01
Kamila Małgorzata Be | 2015-08-15