MammaMia. Prawdziwa kuchnia włoska

Wydawnictwo: Publicat
Mamma Mia
978-83-245-1857-9
giannarosa

Książka jest kulinarną podróżą przez Półwysep Apeniński – z północy na południe, wzbogaconą obrazami włoskiej ziemi oraz wspomnieniami jej mieszkańców. Znajdziemy tu nie tylko oryginalne przepisy kuchni włoskiej, ale także anegdoty opowiadane przy rodzinnych stołach oraz drobne porady mistrzów kulinarnych, którzy dzielą się swą wiedzą na temat wyjątkowych lokalnych produktów. Tradycyjne...

Tradycyjne przepisy zostały zaczerpnięte ze starych domowych zapisków, które przechowuje się w wielu włoskich rodzinach. W Italii bowiem gotowanie nadal stanowi sztukę i kulturę samą w sobie.

Książka pełna smaku i ciepła, ze wspaniałymi zdjęciami potraw najpopularniejszej kuchni świata.

Książka nagrodzona w konkursie Gourmand World Coockbook Award jako Najlepsza na Świecie książka kucharska poświęcona kuchni włoskiej.

źródło opisu: http://www.najlepszyprezent.pl/sklep/main.php?m=ma...(?)

źródło okładki: http://www.najlepszyprezent.pl/sklep/main.php?m=ma...»

Ka_Ha | 2014-02-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kuchnia

Zachwyca mnie to wydanie. Fotografie są apetyczne i autentyczne, zdecydowanie wyróżniając się wśród aktualnej mody na zdjęcia idealnych sterylnych kompozycji. Przepisy nie są skomplikowane, ale jednak wymagają już pewnej wprawy i doświadczenia. Dodatkowo w książce możemy znaleźć wiele porad wplecionych trochę we włoskie anegdoty, co sprawia, że z zainteresowaniem przeczytałam calutką, przekładając kolejne kolorowe i smakowite karty.

Bea | 2012-06-17
Przeczytana: 18 kwietnia 2012

Urzekła mnie dedykacja: "Mojej mamie i wszystkim mamom, które codziennie stają na głowie, by ugotować coś dla rodziny- jakikolwiek jest tego rezultat...". Sugerowała, że książka powinna być pomocna zarówno dla bardziej zaprawionych w "rewolucjach kuchennych ", jak i dla amatorów. I tak jest w istocie. Do tego przepiękne zdjęcia,urocze odręczne notatki, anegdoty, cenne rady i mnóstwo smakowitych przepisów. Polecam.

trycha | 2014-02-24

Milusia i naprawdę ładnie wydana. Kilka naprawdę fajnych przepisów - mój ulubiony to ten na dzika w winie. Pycha.

Halina | 2016-12-29
Rudzielca | 2016-05-29