Okładka książki Kocham gotować. Magdy Gessler przepis na życie

978-83-247-0881-9
typ
papier
Kinqa
5.71 (38 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Oryginalna książka kucharska znanej restauratorki. Przewodnik po kuchni, emocjach i ...kolorach. Ok. 200 przepisów, anegdoty, magia jedzenia;liczne ilustracje. "Czaruje kolorem, smakiem i zapachem" - pisze autorka, proponując setki wyrafinowanych przepisów na różne dania, uporządkowanych według emocji i kolorów. Pożądanie - fiolet, zazdrość - żółty, zaloty-różowy, miłość-czerwień, zdrada-czerń itd. Od barszczu przez befsztyk i frutti di mare, po "niebiańskie chmurki cielęce o smaku z dorsza" chrupiącą babkę czekoladową.

źródło opisu: http://www.empik.com/kocham-gotowac-magda-gessler,3068921,ksiazka-p

źródło okładki: http://www.empik.com/kocham-gotowac-magda-gessler,3068921,ksiazka-p

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Iwa | 2014-06-25
Przeczytana: 06 grudnia 2012

Książka pięknie wydana, z atrakcyjną szatą graficzną. Nie jest to typowa książka kucharska z przepisami, ale właśnie tego się po niej spodziewałam. Świetnie się czyta wspomnienia i dygresje autorki, a jednocześnie można skorzystać z zebranych w książce przepisów, podanych nie według rodzajów potraw, ale według kolorów, przyporządkowanych różnym uczuciom i emocjom. Przepisy od zupełnie prostych, jak smalec czy jajecznica, gdzie oryginalność smaku podkreśla jakiś rzadziej stosowany i mało oczywisty dodatek, po wyszukane i dość pracochłonne. Słowem, dla każdego coś miłego, o ile nie jest się nastawionym na posiadanie grubej księgi tylko z przepisami dla zaawansowanych (a tytuł sugeruje coś więcej, niż same, choćby najpyszniejsze kulinaria...)

mag | 2011-02-04

Jestem zachwycona! Naprawdę jestem zachwycona! W życiu nie miałam w rękach TAKIEJ książki kucharskiej! Uwielbiam gotować, uwielbiam eksperymenty kulinarne, a przy tym uwielbiam też piękne i smakowite książki. „Kocham gotować. Przepis na życie” Magdy Gessler to nie jest zwykła książka kulinarna, to prawdziwa opowieść o życiowej pasji, o emocjach, kolorach, smakach i sztuce. To również kilka wspomnień autorki związanych z poznawaniem nowych potraw, krajów i ludzi. Bo jedzenie to nie tylko sposób zaspokojenia podstawowych życiowych potrzeb, ludzie uczynili z niego prawdziwe misterium, którego celem jest dostarczenie rozkoszy nie tylko ciału i zmysłom ,ale również duchowi.
Wiadomo, że nie samym chlebem człowiek żyje, bo przygotowanie posiłku jest przecież przekazywaniem uczuć – „(...) jak kogoś kochamy, tak dajemy mu jeść” twierdzi autorka i oddaje nam do rąk książkę przepełnioną przeróżnymi uczuciami, które przekładają się na potrawy. „ Ta książka to kwintesencja tego, w co wierzę i kim...

Urszula | 2014-06-25

Książka, chociaż o gotowaniu, nie powinna się nazywać kucharską. Doskonale nadaje się do czytania, ma dużo tekstów i cieszących oczy obrazków. Jeśli natomiast czytelnik szuka przepisu na obiad, to albo musi poświęcić sporo czasu na przewertowanie całości albo skorzystać z innej książki. A to dlatego, że przepisy w "Kocham gotować" nie są ułożone według zwyczajowych kryteriów "mięso-ryby-wypieki-potrawy mączne", ale abstrakcyjnych zupełnie pojęć "pożądanie-zaloty-zazdrość" i kolorów "pomarańczowy-purpurowy-zielony". Jeśli akurat szukasz przepisu na smacznego kurczaka, życzę powodzenia, bo spis treści na pewno nie będzie pomocny.

iwona | 2013-10-13

Zawiodłam się, liczyłam na popisowe, niecodzienne przepisy Pani Magdy Gessler, a dostałam "zwykłe" tuzinkowe.Jedynie kolorowe zdjęcia potraw troszkę uatrakcyjniły książkę.

Belligedda | 2014-02-28
Przeczytana: 28 stycznia 2014

Spodziewalam sie Hitu ale sie zawiodlam przepisy zbyt wyszukane i nie dla zwyklego Kowalskiego Nie polecam

Edyta | 2013-01-09

Nie oceniam tej książki wysoko, gdyż mnie nie zachwyciła. Przepisy nie w moim typie, zbyt wyszukane. Jednak jestem zwolenniczką tradycyjnej kuchni. Ale bardzo ładne wydanie. Dla osób lubiących gotować to będzie fajny prezent.

Joanna | 2012-01-06

Kalendarium literackie
  • Elias Canetti
    109. rocznica
    urodzin
    Tylko że powieści nie są żadną strawą dla ducha. Przyjemność, jaką być może sprawiają, przepłaca się niezmiernie; rozkładają one najlepszy charakter. Człowiek uczy się wczuwać w rozmaite typy ludzkie, zaczyna smakować w różnorodności, wciela się w postacie, które mu się podobają. Każde stanowisko st... pokaż więcej
  • Dawid Grosman
    60. rocznica
    urodzin
    Zabiję matkę jeśli mnie jeszcze raz urodzi
  • Michael A. Cremo
    91. rocznica
  • Melissa Marr
    42. rocznica
    urodzin
    Czasami miłość oznacza, że trzeba odejść.
  • Josephine Tey
    118. rocznica
  • Adam Boniecki
    80. rocznica
    urodzin
    (...) drzemie w nas wciąż nadmiar lęku, słabości, poczucia niższości. Człowiek pewny swojej ojczyzny, nie będzie szalał na jej punkcie. Człowiek pewny swojej wiary nie będzie wszędzie węszył jej prześladowań. I odwrotnie. To niepewność własnych przekonań budzi agresję obronną u wszystkich stworzeń,... pokaż więcej
  • Witold Gombrowicz
    45. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swojego odbicia w duszy drugiego człowieka.
  • Randy Pausch
    6. rocznica
    śmierci
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.

Znajdź nas na Facebooku