Okładka książki Kocham gotować. Magdy Gessler przepis na życie

978-83-247-0881-9
typ
papier
Kinqa
5,71 (38 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Oryginalna książka kucharska znanej restauratorki. Przewodnik po kuchni, emocjach i ...kolorach. Ok. 200 przepisów, anegdoty, magia jedzenia;liczne ilustracje. "Czaruje kolorem, smakiem i zapachem" - pisze autorka, proponując setki wyrafinowanych przepisów na różne dania, uporządkowanych według emocji i kolorów. Pożądanie - fiolet, zazdrość - żółty, zaloty-różowy, miłość-czerwień, zdrada-czerń itd. Od barszczu przez befsztyk i frutti di mare, po "niebiańskie chmurki cielęce o smaku z dorsza" chrupiącą babkę czekoladową.

źródło opisu: http://www.empik.com/kocham-gotowac-magda-gessler,3068921,ksiazka-p

źródło okładki: http://www.empik.com/kocham-gotowac-magda-gessler,3068921,ksiazka-p

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Iwa | 2014-06-25
Przeczytana: 06 grudnia 2012

Książka pięknie wydana, z atrakcyjną szatą graficzną. Nie jest to typowa książka kucharska z przepisami, ale właśnie tego się po niej spodziewałam. Świetnie się czyta wspomnienia i dygresje autorki, a jednocześnie można skorzystać z zebranych w książce przepisów, podanych nie według rodzajów potraw, ale według kolorów, przyporządkowanych różnym uczuciom i emocjom. Przepisy od zupełnie prostych, jak smalec czy jajecznica, gdzie oryginalność smaku podkreśla jakiś rzadziej stosowany i mało oczywisty dodatek, po wyszukane i dość pracochłonne. Słowem, dla każdego coś miłego, o ile nie jest się nastawionym na posiadanie grubej księgi tylko z przepisami dla zaawansowanych (a tytuł sugeruje coś więcej, niż same, choćby najpyszniejsze kulinaria...)

mag | 2011-02-04

Jestem zachwycona! Naprawdę jestem zachwycona! W życiu nie miałam w rękach TAKIEJ książki kucharskiej! Uwielbiam gotować, uwielbiam eksperymenty kulinarne, a przy tym uwielbiam też piękne i smakowite książki. „Kocham gotować. Przepis na życie” Magdy Gessler to nie jest zwykła książka kulinarna, to prawdziwa opowieść o życiowej pasji, o emocjach, kolorach, smakach i sztuce. To również kilka wspomnień autorki związanych z poznawaniem nowych potraw, krajów i ludzi. Bo jedzenie to nie tylko sposób zaspokojenia podstawowych życiowych potrzeb, ludzie uczynili z niego prawdziwe misterium, którego celem jest dostarczenie rozkoszy nie tylko ciału i zmysłom ,ale również duchowi.
Wiadomo, że nie samym chlebem człowiek żyje, bo przygotowanie posiłku jest przecież przekazywaniem uczuć – „(...) jak kogoś kochamy, tak dajemy mu jeść” twierdzi autorka i oddaje nam do rąk książkę przepełnioną przeróżnymi uczuciami, które przekładają się na potrawy. „ Ta książka to kwintesencja tego, w co wierzę i kim...

Urszula | 2014-06-25

Książka, chociaż o gotowaniu, nie powinna się nazywać kucharską. Doskonale nadaje się do czytania, ma dużo tekstów i cieszących oczy obrazków. Jeśli natomiast czytelnik szuka przepisu na obiad, to albo musi poświęcić sporo czasu na przewertowanie całości albo skorzystać z innej książki. A to dlatego, że przepisy w "Kocham gotować" nie są ułożone według zwyczajowych kryteriów "mięso-ryby-wypieki-potrawy mączne", ale abstrakcyjnych zupełnie pojęć "pożądanie-zaloty-zazdrość" i kolorów "pomarańczowy-purpurowy-zielony". Jeśli akurat szukasz przepisu na smacznego kurczaka, życzę powodzenia, bo spis treści na pewno nie będzie pomocny.

iwona | 2013-10-13

Zawiodłam się, liczyłam na popisowe, niecodzienne przepisy Pani Magdy Gessler, a dostałam "zwykłe" tuzinkowe.Jedynie kolorowe zdjęcia potraw troszkę uatrakcyjniły książkę.

Belligedda | 2014-02-28
Przeczytana: 28 stycznia 2014

Spodziewalam sie Hitu ale sie zawiodlam przepisy zbyt wyszukane i nie dla zwyklego Kowalskiego Nie polecam

Edyta | 2013-01-09

Nie oceniam tej książki wysoko, gdyż mnie nie zachwyciła. Przepisy nie w moim typie, zbyt wyszukane. Jednak jestem zwolenniczką tradycyjnej kuchni. Ale bardzo ładne wydanie. Dla osób lubiących gotować to będzie fajny prezent.

Joanna | 2012-01-06

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku