Kocham gotować. Magdy Gessler przepis na życie

Wydawnictwo: Świat Książki
978-83-247-0881-9
Kinqa

Oryginalna książka kucharska znanej restauratorki. Przewodnik po kuchni, emocjach i ...kolorach. Ok. 200 przepisów, anegdoty, magia jedzenia;liczne ilustracje. "Czaruje kolorem, smakiem i zapachem" - pisze autorka, proponując setki wyrafinowanych przepisów na różne dania, uporządkowanych według emocji i kolorów. Pożądanie - fiolet, zazdrość - żółty, zaloty-różowy, miłość-czerwień, zdrada-czerń itd. Od barszczu przez befsztyk i frutti di mare, po "niebiańskie chmurki cielęce o smaku z dorsza" chrupiącą babkę czekoladową.

źródło opisu: http://www.empik.com/kocham-gotowac-magda-gessler,3068921,ksiazka-p

źródło okładki: http://www.empik.com/kocham-gotowac-magda-gessler,3068921,ksiazka-p

Sklep
Format
Cena

• Podróż różowych delfinów. Wyprawa do Amazonii
  • Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Linia serc
  • Dotrzymana obietnica
Podróż różowych delfinów. Wyprawa do Amazonii
Sy Montgomery

0 (0 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

6,67 (3 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

Dotrzymana obietnica
Jill Anderson

6,93 (29 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
| 2014-06-25
Przeczytana: 06 grudnia 2012

Książka pięknie wydana, z atrakcyjną szatą graficzną. Nie jest to typowa książka kucharska z przepisami, ale właśnie tego się po niej spodziewałam. Świetnie się czyta wspomnienia i dygresje autorki, a jednocześnie można skorzystać z zebranych w książce przepisów, podanych nie według rodzajów potraw, ale według kolorów, przyporządkowanych różnym uczuciom i emocjom. Przepisy od zupełnie prostych, jak smalec czy jajecznica, gdzie oryginalność smaku podkreśla jakiś rzadziej stosowany i mało oczywisty dodatek, po wyszukane i dość pracochłonne. Słowem, dla każdego coś miłego, o ile nie jest się nastawionym na posiadanie grubej księgi tylko z przepisami dla zaawansowanych (a tytuł sugeruje coś więcej, niż same, choćby najpyszniejsze kulinaria...)

mag | 2011-02-04

Jestem zachwycona! Naprawdę jestem zachwycona! W życiu nie miałam w rękach TAKIEJ książki kucharskiej! Uwielbiam gotować, uwielbiam eksperymenty kulinarne, a przy tym uwielbiam też piękne i smakowite książki. „Kocham gotować. Przepis na życie” Magdy Gessler to nie jest zwykła książka kulinarna, to prawdziwa opowieść o życiowej pasji, o emocjach, kolorach, smakach i sztuce. To również kilka wspomnień autorki związanych z poznawaniem nowych potraw, krajów i ludzi. Bo jedzenie to nie tylko sposób zaspokojenia podstawowych życiowych potrzeb, ludzie uczynili z niego prawdziwe misterium, którego celem jest dostarczenie rozkoszy nie tylko ciału i zmysłom ,ale również duchowi.
Wiadomo, że nie samym chlebem człowiek żyje, bo przygotowanie posiłku jest przecież przekazywaniem uczuć – „(...) jak kogoś kochamy, tak dajemy mu jeść” twierdzi autorka i oddaje nam do rąk książkę przepełnioną przeróżnymi uczuciami, które przekładają się na potrawy. „ Ta książka to kwintesencja tego, w co wierzę i...

Urszula | 2014-06-25

Książka, chociaż o gotowaniu, nie powinna się nazywać kucharską. Doskonale nadaje się do czytania, ma dużo tekstów i cieszących oczy obrazków. Jeśli natomiast czytelnik szuka przepisu na obiad, to albo musi poświęcić sporo czasu na przewertowanie całości albo skorzystać z innej książki. A to dlatego, że przepisy w "Kocham gotować" nie są ułożone według zwyczajowych kryteriów "mięso-ryby-wypieki-potrawy mączne", ale abstrakcyjnych zupełnie pojęć "pożądanie-zaloty-zazdrość" i kolorów "pomarańczowy-purpurowy-zielony". Jeśli akurat szukasz przepisu na smacznego kurczaka, życzę powodzenia, bo spis treści na pewno nie będzie pomocny.

Belligedda | 2014-02-28
Przeczytana: 28 stycznia 2014

Spodziewalam sie Hitu ale sie zawiodlam przepisy zbyt wyszukane i nie dla zwyklego Kowalskiego Nie polecam

iwona | 2013-10-13

Zawiodłam się, liczyłam na popisowe, niecodzienne przepisy Pani Magdy Gessler, a dostałam "zwykłe" tuzinkowe.Jedynie kolorowe zdjęcia potraw troszkę uatrakcyjniły książkę.

Czytajka | 2015-11-23
Na półkach: Kulinarne, Posiadam, Przeczytane

Przeczytane, ciężko jest stwierdzić,że przeczytałam, bardziej poczytałam. Zdjęcia piękne a o to chyba w książce kucharskiej chodzi. Przepisy trudne, zbyt wyszukane, nawet jak już człowiek chce się wspiąć na wyżyny kulinarne to i tak nie wie co, gdzie i jak. Nie polecam, szkoda pieniędzy. Nasuwa mi się jeszcze jedna refleksja, czasem książka kulinarna wyciągnięta z koszta w supermarkecie kompletnie nieznanego autora jest perełką a wysztafirowanej pani z tv zwykłym bełkotem.

Edyta | 2013-01-09

Nie oceniam tej książki wysoko, gdyż mnie nie zachwyciła. Przepisy nie w moim typie, zbyt wyszukane. Jednak jestem zwolenniczką tradycyjnej kuchni. Ale bardzo ładne wydanie. Dla osób lubiących gotować to będzie fajny prezent.

Joanna | 2012-01-06

Ciekawsze przepisy Gesller ma w "kuchennych rewolucjach" na TVN