Kuchnia polska. Przepisy dawne i nowe

Wydawnictwo: Świat Książki

Czar polskiej tradycji, zapomniane smaki z dzieciństwa, jedyne w swoim rodzaju polskie zupy to jedna część naszych przepisów. Jest również i druga znakomite surówki, potrawy egzotyczne, dania innych kuchni europejskich, nowoczesne dodatki i wyrafinowane sosy, lekkie, owocowe ciasta, kremy, sorbety... jednym słowem wszystko, co zaspokoi nasze podniebienie. Potrawy zaproponowano z dbałością o nasze zdrowie, W specjalnym rozdziale pt. Jeść zdrowo znajdziemy najnowsze dane opracowane przez Instytut Żywności i Żywienia. zawsze też podano czas przygotowania potraw. Nasza książka to książka na całe życie: ponad 800 podstawowych przepisów, indeks tematyczny i alfabetyczny, mnóstwo rad, wskazówek i podpowiedzi oraz starannie dobrane, praktyczne ilustracje.

rowena77 | 2011-11-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kulinarne

Książka bardzo dużych rozmiarów, przyjemnie się ją ogląda, ładnie wydana. Idealna na prezent. Oprócz przepisów, porady na temat zdrowego żywienia, wyposażenia kuchni i urządzania przyjęć. Często korzystam z przeliczników wagi na szklanki, łyżki, łyżeczki, dzięki temu nie wpadam w panikę z braku wagi pod ręką. Polecam przepis na pierniczki całuski, moje dzieciaki je uwielbiają:)

wipptal | 2016-08-09
animar | 2016-07-24