Mój Siergiej: Opowieść o miłości

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
My Sergei
Blue-eyed-soul

"Mój Siergiej" to biografia Siergieja Grinkova napisana przez jego żonę i sportową partnerkę, Jekaterinę Gordiejewą (przy współpracy E.M. Swifta, wieloletniego redaktora pisma "Sports Illustrated"). Książkę wzbogaca ponad siedemdziesiąt unikatowych kolorowych i czarno-białych fotografii, z których wiele pochodzi prywatnej kolekcji Katii."Mój Siergiej" to wzruszająca opowieść o przeżytym szczęściu, o utracie ukochanego człowieka i o zdobyciu życiowej mądrości. Powinien ją przeczytać każdy, kto lubi melodramatyczne opowieści o miłości oraz wszyscy ci, których serca porusza piękno i finezja tej niezwykłej dyscypliny sportowej, jaką jest łyżwiarstwo figurowe.

źródło opisu: Zysk

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Aoi | 2017-02-07
Przeczytana: 29 stycznia 2017

Zawsze myślałam, że wszystkie biografie są nudne. Jestem zaskoczona jak bardzo się pomyliłam! Książka rosyjskiej łyżwiarki w pewien sposób mnie wciągnęła. Pozwoliła na poznanie naprawdę cudownej historii miłosnej, ale też pokazała, jak łyżwiarstwo wyczynowe wygląda od środka, a nawet pozwoliła dowiedzieć się o niektórych rosyjskich zwyczajach. Jednym z najciekawszych jest, według mnie, rozbijanie talerza w noc sylwestrową, o północy, a potem chowanie skorupek po całym mieszkaniu. Ma to przynosić szczęście.

[ksiazkowa-krolowa.blogspot.com/2017/02/moj-siergiej-opowiesc-o-miosci.html]