Bio Kosmos 1

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

mosadi | 2016-12-17
Na półkach: Przeczytane, Nauka
Przeczytana: 14 grudnia 2016

Super książka. Gdybym czytał ją 30 lat temu, byłbym zachwycony. Nauka wszkakże poszła tak do przodu przez ten czas... wyodrębnianie DNA wymarłych gatunków zwierząt, nawet ludzi, klonowanie, dużo by jeszcze wymieniać: teleskop Hubble'a bozony Higgsa, badanie Marsa, dotarcie do Plutona..

Biokosmos czyta się trochę jak Verne'a w czasach załogowych lotów na Księżyc. Trąci nieco myszką. 30 lat to jednak ze dwie epoki w dziejach najnowszej historii nauki. Poznanie pędzi do przodu.

Sama książka- pisana może niezbyt lekkim ale na pewno przystępnym językiem- zawiłości głębszego kalibru wprowadza jak w dobrej pogadance. Brakuje językowi książki polotu dziennikarskiego- ale jako popularnonaukowe czytadło ma nawet lekki rozmach (rozmaszek?) bez zbędnego przeładowania.