Katherine

Katherine
historyczna
angielski
aklime

Katherine comes to the court of Edward III at the age of fifteen, and she turns the head of the King's favourite son John of Gaunt. But he is married, and she is soon to be betrothed. A few years later their paths cross again and this time their passion for each other cannot be denied or suppressed.

źródło opisu: tradebooks.pl

Maryann | 2015-08-31
Przeczytana: sierpień 2015

Właściwie nie wiadomo, jak wyglądała. Nie wiadomo, czy była wybitnie inteligentna. Ale z pewnością musiała być wyjątkową osobą, skoro mimo swego skromnego pochodzenia zwróciła na siebie uwagę najpotężniejszego człowieka w Anglii… Więcej – zdobyła jego miłość.
Historia Katarzyny Swynford jest jak bajka o Kopciuszku: bezposażna córka rycerza z Hainaut, dla której już małżeństwo z sir Hugonem Swynfordem było nie byle jaką karierą, niespodziewanie spotyka na swojej drodze królewskiego syna, Jana, księcia Lancaster. Miłość od pierwszego wejrzenia? Bynajmniej. W pierwszej chwili Katarzyna budzi w księciu nawet pewną niechęć (bo odciąga uwagę jego rycerzy od planowanej wojny). Jan nie może zrozumieć, dlaczego jego piękna żona tak bardzo interesuje się losem tej dziewczyny. COŚ jednak go do niej ciągnie i nie pozwala mu o niej zapomnieć. Ich losy krzyżują się raz po raz, drogi schodzą się i rozchodzą – aż do chwili, gdy oboje uświadomią sobie, że nie potrafią żyć bez siebie, że muszą być...

finaju | 2016-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2016