Manipulacja i wywieranie wpływu na ludzi

Wydawnictwo: Astrum
poradniki
taryfa_ulgowa

Już same słowa `manipulacja` czy `wywieranie wpływu` powodują negatywne skojarzenia. Najbardziej prymitywną formą manipulacji jest kłamstwo, jednak "ludzie dojrzali, mając do dyspozycji cały arsenał lepszych manipulacji, rzadko stosują formę zwykłego kłamstwa. Jeżeli w świecie dorosłych spotykamy proste kłamstwo, to najczęściej tylko wtedy, gdy spełnione są dwa podstawowe warunki kłamstwa: brzmi ono prawdopodobnie oraz jest absolutnie niemożliwe do sprawdzenia przez odbiorcę.” Autorka Anna Jarmuła w książce Manipulacja i wywieranie wpływu na ludzi, w prosty sposób stara się przybliżyć Czytelnikowi dzisiejszą wiedzę badaczy tego tematu. Książka bogata jest w opis technik, metod i przykładów na to, co powinniśmy wiedzieć, by przetrwać na froncie wpływu społecznego, uwikłani w próbę manipulacji naszą osobą czy też naszymi działaniami.

konto_usuniete | 2018-08-25

Wielkie rozczarowanie.
Ta książka to jeden wielki zlepek niespójnych przypisów i cytatów. W mojej ocenie ilość treści własnej autorki jest niewielka. To się źle czyta. Różne style literackie, ogromna ilość zdań wtrąconych, mam na myśli treść w nawiasach, wywołują wrażenie bałaganu. Cena nieadekwatna do jakości. Przepraszam autorkę za krytyczną opinię, ale w mojej ocenie to poziom licealisty piszącego na szybko wypracowanie.

| 2016-01-10
welka234 | 2014-05-30