Przygody Małego Wodnika

Wydawnictwo: Bona
Der Kleine Wassermann
Wodnik, Preussler, woda, dziecięca, wakacje

Jeden z najpopularniejszych tytułów niemieckiego autora literatury dziecięcej opowiada historię Małego Wodnika, mieszkającego z rodzicami na dnie Młyńskiego Stawu. Wodnik - jak każde dziecko - jest ciekawy świata: z przyjemnością wypuszcza się na coraz dalsze wycieczki, poznaje podwodny świat, a nawet wchodzi w interakcje z dziećmi mieszkającymi w pobliskich wioskach. Ciepła, optymistyczna,...

Ciepła, optymistyczna, kojarząca się z latem i wakacjami opowieść, nawiązująca do bliskości dzieci z naturą. Tekst uzupełniają ilustracje niemieckiej graficzki, Winnie Gebhardt. Obowiązkowa lektura dla wszystkich fanów Małego Duszka i Rozbójnika Hotzenplotza.

źródło opisu: http://www.wydawnictwobona.pl/katalog/48/Przygody-Malego-Wodnika

źródło okładki: http://www.wydawnictwobona.pl/katalog/48/Przygody-Malego-Wodnika

Sosnowaigielka | 2019-01-06

Przygody małego wodnika pokazują świat w dziecięcy sposób. Jak to jest być wodnikiem i postrzegać świat z perspektywy podwodnego życia? Warta uwagi pozycja w dziecięcej biblioteczce.

Małgośka | 2017-04-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 27 kwietnia 2017

książka nadzwyczaj urocza... i co z tego że czytana po raz pierwszy w życiu, a tu nie ma co kryć lat prawie 30 na karku :D

szereg krótkich opowiadań pełnych przygód Małego Wodnika :)

zbyszek | 2013-12-04
Przeczytana: 10 maja 2013

Czytając o przygodach wodnika córce ogarnęło mnie dziwne uczucie które powracało również po zakończeniu lektury.Przypomniały mi się czasy dzieciństwa, lato które spędzałem u dziadków i kąpiele na rzece koło starego , drewnianego, zniszczonego młyna.Bardzo wyrażnie czułem zapach upalnego dnia a w głowie słyszałem plusk wody, szum wodospadu i gwar dzieciaków z którymi się kąpałem.Brakowało tylko wodnika który by nam się przyglądał z resztek zniszczonego koła młyńskiego (a może jednak tam był?).Niesamowite jakie wspomnienia z dzieciństwa wywołała ta lektura.
Książka bardzo dobra (chociaż za te światło sprzed lat dałem jedną gwiazdkę więcej) z szatą graficzną która nam się podoba.
Treści zdradzać nie będę ale z ręką na sercu mówię (a właściwie piszę) czytać ,czytać a jeżeli ma się podobne wspomnienia to dzieciom opowiadać.

notasseemingly | 2012-10-03

Świetna, bo przenosi w czasy wakacji spędzanych na wsi, w bliskości z przyrodą.

Na półkach: Przeczytane, BONA

Pamiętacie jak jakiś czas temu pisałyśmy Wam o pewnym Rozbójniku Hotzenplotz? Dzisiaj chciałyśmy zaprezentować Wam kolejną opowieść, która wyszła z pod pióra znanego niemieckiego autora - Otfrieda Preusslera. Zarówno my jak i nasze dzieci bardzo polubiliśmy twórczość tego autora. Ogromnie cieszymy się, ze jego książki doczekały się nowych przekładów z bardzo ładną oprawą graficzną :)

Tym razem opowiemy Wam o pewnym Małym Wodniku. Mieszka on wraz ze swoimi rodzicami na dnie Młyńskiego Stawu. Zastanawiacie się pewnie jak to jest możliwe? Więc Wodniki przypominają z wyglądu ludzi, jednak różnią się tym, że są mniejsi, mają zielone włosy oraz błonę między palcami, rewelacyjnie pływają, ale mogą też wychodzić na powierzchnię. Jednak nie mogą przebywać poza wodą zbyt długo ponieważ ich skóra może się zbytnio wysuszyć co doprowadzić może do przeziębienia...

Mały Wodnik jak każde inne dziecko, jest ogromnie ciekawy otaczającego go świata. od kiedy tylko rodzice pozwolili mu opuścić...