Toksyczni mężczyźni

2012-01-01
978-83-7510-833-0
Justyna Woldańska
poradnik psychologiczny

Bardzo pomocna lektura, a właściwie poradnik.

Bardzo pomocna lektura, a właściwie poradnik.

Bardzo ciekawa książka. Autorka kierują ja głównie do kobiet ale myślę że i mężczyźni mogą po nią śmiało sięgnąć. Czytając ją znalazłam dużo wartościowych informacji na temat toksycznych osób. Szkoda że nie mogłam jej przeczytać wiele lat temu, pomogłoby mi to uniknąć kilku błędów w życiu. Dziś mam już pewna wiedza na temat toksycznych osób oparta na doświadczeniach życiowych, mimo to czytałam ją z ogromnym zainteresowaniem. Myślę że każdy profilaktycznie powinien po nią sięgnąć. Na pewno podsunę ja córce w przyszłości.

Nie spodziewałam się, że ta pozycja tak bardzo mnie zainteresuje. Większość czytelników zna autorkę z Toksycznych ludzi. Przyszła pora na mężczyzn. Nie bójcie się panowie 😂. Nie ma tragedii. Wy mimo wszystko też możecie skorzystać z tej książki, żeby ocenić swoją relację z kobietą, a nawet samych siebie.

Przede wszystkim ogromny plus za testy, które możecie wykonać. Każdy dotyczy innego typu toksycznego mężczyzny. Niektórzy przejawiają tylko pojedyncze schemat, a jeszcze inni wpadają w ramy każdego podtypu. No i cóż to wam daje? Bardzo, ale to naprawdę bardzo wiele. Często pomijamy drobne szczegóły, gdy poznajemy kogoś nowego. Często też lekceważymy własne odczucia i próbujemy je racjonalizować. Autorka nie ukrywa, że z niektórymi osobnikami można żyć, wypracować jakieś działania. Zdarza się niestety, że trzeba czym prędzej zbierać manatki, najlepiej pod osłoną nocy, żeby elikwent nie miał szans przeciwdziałać i nas zatrzymać. To jednak nie koniec problemu. O ile możemy odejść, o tyle nie zawsze umiemy pogodzić się ze stratą. Mózg swoje, a serce swoje. Cóż wtedy począć z bólem i tęsknotą? O tym oczywiście dowiecie się w książce.

Bardzo fajna, niedługa pozycja, ciekawa jednocześnie. Znalazłam swoje zachowanie nawet w dwóch punktach toksycznych 😂😂. Jest ciekawie, ale myślę, że w tym przypadku łatwo niektóre mankamenty wypracować. Może wy też odkryjecie tam siebie? Kto wie. Spróbujcie.

Przede wszystkim ogromny plus za testy, które możecie wykonać. Każdy...

Polecam każdej kobiecie, która żyje w patologicznej relacji.
To nie jest zniechęcanie do mężczyzn, bo nie trzeba żyć obok takich osób. Książka pozwala szybko, łatwo wskazać z kim dana kobieta ma do czynienia i dlaczego źle to wróży związkowi.
Mi swego czasu bardzo pomogła.
W obecnych czasach, gdzie ojcowie nie uświadamiają swoich córek jak wybrać wartościowego mężczyznę takie ksiązki sa niestety koniecznością. Jeśli jesteś matką, a Twoja córka dorasta, to może być to dobry prezent na starcie życiowym, zwłaszcza jeśli Ty sama nie umialaś dobrze wybrać.
Szczerze, od serca, polecam!

Polecam każdej kobiecie, która żyje w patologicznej relacji.
Mi swego czasu bardzo pomogła.

Tak naprawdę, to ta książka mogłaby równie dobrze mieć tytuł "Toksyczni ludzie", bo opisywane typy i zachowania są jak najbardziej obecne u obu płci, tyle że proporcje ich występowania rozkładają się nieco inaczej z powodu słabości fizycznej kobiet.
Inne są też schematy reakcji aprobowanych przez społeczeństwo, ale to już trochę inna historia.

Książka napisana lub przetłumaczona w ten naiwny, dosłowny sposób, brzydkimi zdaniami i łatwymi porównaniami typowymi dla poradnikow, ale ćwiczenia i przykłady są dosyć trafne.

Mimo nieporadności językowej polecam, choćby dla wykonania kilku notatek, zestawień i ćwiczeń.

Książka napisana lub...

Niezłe, konkretne porady, jak się uchronić przed relacjami z różnymi typami toksycznych mężczyzn i jak nie trwać w bezsensownych związkach. Autorka zwraca też uwagę na specyficzne cechy kobiet, które przyciągają złych mężczyzn.

Ten poradnik zaintrygował mnie, gdy odwiedziłam księgarnię. Widziałam, że autorka pisze z sensem, bo miałam okazję przejrzeć pobieżnie zawartość poradnika. Niestety, każda z nas ma kontakt z toksycznymi mężczyznami. To niekoniecznie musi być nasz partner. Toksycznym mężczyzną może okazać się nasz ojciec, wujek, dziadek, kuzyn, kolega z pracy czy ze studiów. Lillian Glass wyróżnia 10 typów toksycznych mężczyzn. Autorka każe się wystrzegać psychopatów. Ci są bowiem pozbawieni empatii i nieprzystosowani do życia społecznego. Mogą skrzywdzić nas, naszych bliskich, a nawet naszych pupili. Pozostałe przypadki toksycznych mężczyzn są nieco lżejsze, co nie znaczy, że niegroźne. Mężczyzna, który ciągle krytykuje kobietę, pozbawia ją poczucia wartości. Facet, który jest zapatrzony w czubek własnego nosa, nie jest wsparciem dla swojej partnerki, gdyż jej problemy w ogóle go nie interesują. Mężczyzna, który boi się wyrażać własne zdanie, może stosować bierną agresję, która wyraża się poprzez ciche dni. Nie zapominajmy też o chłodnych emocjonalnie facetach, którzy w ogóle nie okazują czułości, nie chcą rozmawiać o swoich emocjach. Z nimi też ciężko żyć. Lillian Glass zdaje sobie sprawę, że nie każdy toksyczny facet jest toksyczny dla każdej kobiety, pomijając psychopatów, socjopatów oraz facetów stosujących jakąkolwiek formę przemocy. Tych należy bezwzględnie unikać. Udziela cennych wskazówek, jak poradzić sobie z toksycznym facetem, który stanął na naszej drodze. Jak z nim rozmawiać, jakie techniki wykorzystać w poszczególnych sytuacjach. To także książka o dochodzeniu do siebie po toksycznym związku. Mądra, napisana rzeczowo i w sposób przemyślany. Lillian Glass ma szeroką wiedzę psychologiczną. To nie jest kolejny pseuoporadnik psychologiczny napisany przez astrologa, który odbył weekendowy kurs z coachingu. Gorąco polecam.

Recenzja: http://karminoweusta.blogspot.com/2020/11/toksyczni-mezczyzni-lillian-glass.html

Zmieniłabym tytuł tej książki na "Toksyczni ludzie", bo przecież toksyczność nie dotyczy tylko jednej płci, a wszelkie wskazówki i rady zawarte w lekturze są raczej uniwersalne, a nie skierowane wyłącznie do kobiet. Także Panowie również znajdą tu sporo dla siebie i niech się nie gniewają na autorkę - chyba po prostu postawiła na bardziej chodliwy tytuł... W końcu statystycznie to panie częściej czytają, no i chętniej wybierają wszelkiego rodzaju poradniki, stąd taki target ;)

Lekturę jak najbardziej polecam, bo jest bardzo dobra, chociaż refleksje po niej są dosyć przykre. Dobitnie uświadamia jak my wszyscy (po prostu LUDZIE) mamy ogromne mamy problemy z komunikacją i z okazywaniem emocji, zwłaszcza tych negatywnych... Bo kto nie dostrzegł w sobie nigdy toksycznych cech/zachowań/zagrywek, niech pierwszy rzuci kamieniem. Jest się nad czym pochylić i jest nad czym pracować - chyba każdy podczas czytania tej książki (chcąc nie chcąc) zrobi sobie rachunek sumienia i dobitnie "dostanie w twarz" wszystkimi swoimi wadami.

Uważam, że warto po nią sięgnąć - nie tylko po to, by ustrzec się przed toksycznością innych, ale też dla własnego rozwoju - by dostrzec obszary, w których trzeba popracować nad sobą i swoimi negatywnymi schematami postępowania, aby nie ranić bliskich.

Bardzo interesująca i bogata merytorycznie książka. Jeśli twoje relacje z szefem, mężem, kolegą z pracy, bratem powodują dyskomfort psychiczny to prawdopodobnie masz do czynienia z toksycznym mężczyzną. Książka przedstawia typy toksycznych mężczyzn i sposoby radzenia sobie z nimi. Poradnik ten jest godny polecenia.

Bardzo dobra książka! Przedstawia modele mężczyzn toksycznych, dokładnie ich opisuje. Podaje przykłady, jak sobie z nimi radzić.
Co było dla mnie bardzo ważne, to to, że uświadomiła mi ta książka, jak poważne mogą być konsekwencje związania się z taką osobą.
BARDZO POLECAM!
Nie rozumiem, dlaczego ten poradnik ma tak niską ocenę. Może czytały ją osoby, dla których temat był obcy. Ja znalazłam w nim wszystko, czego szukałam.

BARDZO POLECAM!

• Poradniki
  • Rozwój osobisty
  • Rozwój

Dodaj cytat z książki Toksyczni mężczyźni