Sexy mama. Jedz, chudnij i ciesz się sobą

Wydawnictwo: Wydawnictwo Rodzinne
poradniki
poradniki
Wiedźminka

Koniec z terrorem diet! Czy pomyślałaś kiedyś, dlaczego my, kobiety, katujemy się dietami, przy okazji rujnując swoje zdrowie i radość życia? Jeszcze nie? W takim razie ta książka jest dla Ciebie – wraz z ekspertami – dietetykiem, psychologiem oraz lekarzem ginekologiem wskażę Ci w niej smaczną i zdrową drogę do sukcesu bez ciągłego odchudzania i odmawiania sobie tego, co lubisz. Poznasz nowy sposób odżywiania, który raz na zawsze pozwoli Ci cieszyć się szczupłą sylwetką i dobrym zdrowiem. A przede wszystkim zaczniesz myśleć o sobie – bo przecież nie schudniesz, jeśli najpierw nie pokochasz siebie.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Evik | 2014-02-06
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 28 stycznia 2014

Książka jest pięknie wydana na lśniącym, kredowym papierze. Zawiera parę pożytecznych rad dotyczących żywienia. Bardzo ważne jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Spożywanie WSZYSTKICH składników odżywczych, a więc tłuszczy (dawcy energii), węglowodanów (twoje najlepsze paliwo), białko (twoja siła), błonnik (opiekun trawienia).

Autorka dość krytycznie odnosi się do różnych diet, np. do białkowej diety Dukana. Nadmiar białka jest szkodliwy, poza tym stosując taką dietę pozbawia się organizm ważnych składników odżywczych. Węglowodany to ponoć jedyne pożywienie dla mózgu, a w diecie Dukana ich brak.

Najlepsze do jedzenia są kasze zawierające węglowodany złożone.

Książka zawiera parę fajnych przepisów.
Zawiera także gotowe jadłospisy na 3 dni dla różnych typów kobiet (np. dla zestresowanych, dla starających się o dziecko, dla sportsmenki, dla słodyczoholiczki). Jadłospis zawiera gotowe dania na śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację.

Ostatni...

Martaa | 2015-04-13