Zielony eliksir życia

Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2013-01-01
2013-01-01
poradniki

"Zielony eliksir życia" to prawdziwa perełka w dziedzinie zdrowego stylu życia. Autorka przekonuje, że spożywanie świeżych, zielonych warzyw i owoców może rewolucjonizować nasze zdrowie. Jej entuzjazm i wiedza są zaraźliwe, skłaniając do wdrażania pozytywnych zmian w diecie. Przepisy są kreatywne i łatwe do wykonania, a dodatkowe informacje na temat składników wzmacniają przekonanie, że zielone koktajle to klucz do lepszego zdrowia.

Książka ukazuje potężny wpływ naturalnych składników na energię, wygląd i samopoczucie. Dla tych, którzy szukają drogi do poprawy zdrowia, "Zielony eliksir życia" to inspirujący przewodnik, który zachęca do włączenia zielonych koktajli w codzienną rutynę.

Zdrowie. Witalność. Długowieczność

Mała i krótką książka za to pełna ciekawej wiedzy na temat zdrowia.
Konkretnie jest tutaj ogrom informacji na temat tak zwanego zielonego żywienia, ślę jest to książka nie tylko dla wegan czy wegetarian, amatorzy mięsa także znajdą tu tematy dla siebie. Chodzi tu o zachowanie smaku potraw, ale przy tym zadbanie aby były zdrowe.

Mamy tu dużo wiedzy, choćby zielone smoothie, zawartości białą czy Omega 3. Różne dodatkowe przepisy i naukowe potwierdzenia że picie dwóch szklanek tego cudownego eliksiru dziennie ma bardzo dobre skutki.

Bardzo lubię tematy dania o swoje zdrowie i zerowego odżywia, da to dla mnie ważne zagadnienia. Niemal magiczny, zielony eliksir to ciekawy temat, a przy okazji dzięki tej książce można się bardzo dużo dowiedzieć.

Zdrowie. Witalność. Długowieczność

Mała i krótką książka za to pełna ciekawej wiedzy na temat zdrowia.

Mamy tu...

Prosta w przekazie i na solidnej merytorycznej podbudowie. Boutenko nie zastanawia się tu do jakich chce dojść wniosków ale serwuje konkretną pigułe opartą na osobistym doświadczeniu, wieloletnich badaniach i analizach. Książka stanowi tak bazę wiedzy w temacie jak i doskonałe źródło do dalszych poszukiwań. Szalenie inspirująca pozycja która skierowała moją diete dobrych parę lat temu na słuszniejsze tory. Polecam.

Najlepsza książka o odżywianiu jaką kiedykolwiek czytałam !!! Nie wyobrażam już sobie życia bez zielonych koktajli :)

W dzieciństwie nigdy się nie kłóciłam z bratem jeśli chodziło o jedzenie. On uwielbiał ciasta i inne słodycze, a ja preferowałam głównie owoce i warzywa. Wyobraźcie sobie z jaką dumą moja mama opowiadała wszystkim o mojej miłości do tak zdrowego pożywienia! Niestety, kiedy przeprowadziłam się do Warszawy zaczęłam razem z chłopakiem jeść coraz więcej słodyczy, a do tego stołować się w McDonaldzie i innych fast foodach. Mniej więcej po roku powiedzieliśmy sobie kategoryczne DOSYĆ i małymi krokami zaczęliśmy wprowadzać do naszego menu bardziej zdrowe posiłki, a wszystko co śmieciowe zostawiliśmy daleko w tyle. Ja zaczęłam więcej czytać o zdrowym trybie życia, sporcie oraz urozmaiceniu jadłospisu o kolejne pełnowartościowe pożywienie. W ten sposób w moje ręce trafiła książka autorstwa rosyjskiej witarianki pod tytułem "Zielony eliksir życia".

Książka jest wspaniała, pełna przydatnych wskazówek i ciekawych informacji, które przydadzą się nam w codziennym życiu oraz w poprawie kondycji naszego życia. W trakcie czytania coraz bardziej żałowałam, że wciąż nie jestem posiadaczką blendera. Niestety w tym momencie nie mogę sobie na niego pozwolić. Postanowiliśmy z partnerem, że kupimy go sobie w ramach prezentu bożonarodzeniowego. Na razie obchodzimy się smakiem czytając zaproponowane przez Victorię Boutenko przepisy na zielone koktajle, a także prawie każdego dnia wypijają soki serwowane przez firmę Skok na sok, którą btw. uwielbiam!

Kiedy ludzie zauważają, że niektóre produkty wyłączamy z partnerem ze swojego menu, często słyszę "z czego wy chcecie się odchudzić?". Nikt już nie pamięta, że zdrowe odżywianie nie ma na celu schudnięcia, ale poprawy własnego zdrowia, wyglądu m.in. skóry, oraz poprawy nastroju i wzrost energii. Dodatkowo, dzięki Victorii dowiedziałam się, że również pijąc zielone koktajle, czyli spożywając zieleninę mam szansę zwiększyć swoją masę! A na tym mi bardzo zależy, ponieważ mam lekką niedowagę.

Autorka pozycji "Zielony eliksir życia" udowadnia czytelnikom, że zielenina ma w sobie wszystkie niezbędne człowiekowi składniki oraz witaminy. Jednym zdaniem, pijąc zielone koktajle niczego nam nie zabraknie! A wręcz przeciwnie, nasze życie będzie o wiele, wiele lepsze! Ludzie dzięki nim pokonują choroby! Nawet te najcięższe jakimi są nowotwory! Nie wierzycie? W takim razie sięgnijcie po "Zielony eliksir życia" i przekonajcie się o tym na własnej skórze!

Nie wiem jak wy, ale ja już nie mogę się doczekać chwili rozpoczęcia przygody z przepysznymi zielonymi szejkami, które są prawdziwą "bombą" witaminową. Ale nawet jeśli jeszcze w tym momencie macie jakieś obawy, czy jeszcze nie dowierzacie w niesamowitą moc zieleniny przeczytajcie książkę Victorii Boutenko pod tytułem "Zielony eliksir życia" a wszystko okaże się jasne! :) Gorąco polecam!

[Recenzja pochodzi z http://czytelnicze-zycie.blogspot.com/]

Nie da się ukryć, że żyjemy w XXI wieku i dla niektórych liczą się takie wartości jak pieniądze. No cóż z czegoś trzeba żyć, ale kiedy więcej pracujemy jesteśmy bardziej zmęczeni, a co za tym idzie marzymy tylko o położeniu się do ciepłego łóżka i zasnąć, by rano obudzić się i znowu iść do pracy. Przy tym zapominamy o jednym z ważnych czynności jakim jest zdrowe odżywianie się.
Victoria Boutenko jest specjalistką od kuchni witariańskiej, więc w pewnym sensie to jej powierzyłam moje odżywianie i sięgnęłam po tę książkę. Autorka wprowadza czytelnika w „magiczny” świat zielonych koktajli. Twierdzi, że dzięki piciu takich „cudeniek” można wyleczyć różne nękające człowieka choroby, a także przywrócić chęć do życia. Każdy rozdział opiera na swoich doświadczeniach. Opowiada o tym, jak na początku trudno było przejść jej na taką dietę, ponieważ wszystko co zrobiła było gorzkie lub po prostu niedobre. Zaczęła eksperymentować, do zielska dodała owoce i tak oto wszystko nabrało smaku. Wiecie na przykład, że nać marchwi ma więcej składników odżywczych niż pomarańczowy korzeń?
Choć czasami treść brzmi tak jakby pani Boutenko wytrzasnęła sobie ją z kosmosu to po przeczytaniu kolejnych linijek tekstu wszystko nabiera sensu. Nie wiem, czy wszystkie męczące mnie lub moją rodzinę choroby miną po „przerzuceniu” się na zieloną dietę, ale myślę, że warto spróbować. Chociaż jako dodatek do codziennej diety, bo wiem, że na samej zieleninie nie wytrzymam. Na pewno dodatkowym plusem będzie przystępna treść, chociaż nie wiem, czy każdy zna termin „blanszowanie”, ale łatwo to wygooglować i wrócić do lektury.
Jak już wspominałam autorka opiera książkę na swojej historii, opisuje swoje badania i obserwacje, dzięki czemu książka nabiera naukowego i poważnego charakteru przez co bardziej uwierzyć w zawartą treść.
Dla niedowiarków na końcu książki zawarte są opinie osób, które podjęły się picia koktajli a także przepisy na nie. Niektóre brzmią tak zachęcająco, że na pewno sobie takowe przyrządzę.
Podsumowując, książka Victorii Boutenko jest napisana w dosyć łatwy i przyswajalny sposób, oparta na wielu badaniach, konsultacjach z profesorami, a także doświadczeniu autorki. Przekazuje podstawową i zadziwiającą wiedzę na temat zielonych roślin, ich składników odżywczych, a także mocy uzdrawiającej. Wiedza wyniesiona z tej pozycji na pewno przyda mi się w szkole a także polecam każdemu, kto chciałby zmienić swój tryb odżywiania na bardziej zdrowy i wprowadzić w swoją dietę coś naprawdę zdrowego.

Dla Studia Astropsychologii, Czarny Kapturek (http://mhroczne-ksiazki.blogspot.com)

W naszych czasach coraz częściej widzimy reklamy przedstawiające różne diety cud. Wszelkie suplementy diety wielokrotnie tylko nam szkodzą. Torturujemy się różnego typu ćwiczeniami, odmawiamy sobie naszych najsmaczniejszych specjałów, a to wszystko tylko po to żeby być idealnym. Autorka tej książki, czyli Victoria Boutenko jest specjalistką od kuchni witariańskiej, nauczycielką, badaczką i artystką. Na całym świecie prowadzi zajęcia dotyczące zdrowego stylu życia. Aby pomów większej liczbie osób napisała tą książkę, w której znajdziemy kopalnie informacji na temat 'zielonego żywienia'. Dieta przeznaczona jest dla ludzi, którzy chcieliby stosować zdrową dietę, nie rezygnując jednocześnie ze smaku potraw i swojego stylu życia. Zawiera wiele informacji na temat wartości odżywczych zielonych szejków. Wypicie zaledwie 2 szklanek tego cudownego eliksiru, poprawi twoje zdrowie i samopoczucie.

Musze się przyznać, ze autorka zachęciła mnie do robienia sobie różnych koktajli. Okazuje się, że aby być zdrowym wystarczy dobry blender i kilka owoców ,warzyw. Książka jest bardzo wiarygodna, autorka stosuje bardzo dobre przykłady. Aby poznać się z czytelnikiem opowiedziała swoją historie rodzinną, dlaczego oni musieli przejść na tą dietę. Tego typu książki z reguły czyta mi się bardzo opornie, jednak tą pozycje przeczytałam w jeden dzień. Chłonęłam strony, szukałam nowych faktów. Autorka urozmaiciła nam lekturę poprzez dodanie różnych kołowych wykresów, tabel, a także, co mi się najbardziej podobało przepisów na różne koktajle i historie ludzi, którzy zaczęli stosować tą dietę. Podczas lektury nie miałam czasu się nudzić. Autorka co nóż zaskakiwała mnie coraz to nowymi faktami, które zapamiętam na bardzo długo.

Autorka pisze zrozumiale dla każdego odbiorcy. Stwarza z czytelnikiem relacje, bardzo ją polubiłam choć jej nie znam. Dzięki niej wprowadzę w mojej rodzinie nowy zwyczaj picia koktajli, myślę, że wyjdzie nam to na zdrowie. Książka to na prawdę wspaniały poradnik. Obawiam się, ze drugiego takiego nie znajdziecie. Na rynku jest wiele książek o odchudzaniu, ale ta pozycja przedstawia jak zrobić to smacznie i zdrowo, bo musimy pamiętać, że nie każda dieta jest dla nas zdrowa.

Książka godna polecenia. Szczególnie tym, którzy mają problemy z nadwagą lub są chorzy np. na raka. Okazuje się, że odpowiednia dieta, nawet ta, która przedstawiona jest w książce może pokonać raka. Zdecydowania polecam.

OCENA:9/10

Tytuł : "Zielony eliksir życia"
Autor : Victoria Boutenko
Liczba stron : 248
Wydawnictwo : Studio Astropsychologii

Dlaczego tak trudno polubić nam zieleninę ? Spójrzmy uważnie na swoje talerze. Każdy szanujący się Polak, nałoży sobie na obiad kawał mięsiwa, kopiec ziemniaków i znikomą ilość sałatki. Ile trudu zadają sobie rodzice, aby przekonać swoje dzieci do tknięcia szpinaku, brukselki czy listka sałaty ? A przecież kolor zielony to kolor nadziei. ;) Nasze uprzedzenia nie pochodzą niestety z niczego innego, jak przyzwyczajeń żywieniowych i ubogiej diety..

W powyższym poradniku przeczytamy, że "zielone" - to nic innego jak samo zdrowie. Ta książka to mała kopalnia wiedzy dla każdego weganina, wegetarianina czy miłośnika mięsa, który chce wzbogacić swoją dietę. Aby przejść na zdrowe żywienie i coś urozmaicić, czasami nie trzeba rezygnować z ulubionego smaku potraw!

W książce skupiamy się na zielonych shake'ach, na które znajdziemy kilkanaście przepisów. Obok nich znajdują się relacje osób, które zdecydowały się na mały "detoks" i picie tych zdrowych napoi. Zielenina sama w sobie jest niewątpliwie bardzo odżywcza i bogata w kwasy omega-3 oraz białko. Pijąc dwa shake'i dziennie dostarczymy swojemu organizmowi potężną dawkę chlorofilu, witamin, minerałów, enzymów i antyoksydantów. Sprawią one, że poczujemy się lepiej i poprawimy swoje samopoczucie.

Dla ciekawych wiedzy, znajdzie się tutaj szczegółowy skład wartości odżywczych poszczególnych warzyw, na co mogą mieć one pozytywny wpływ, a także mini-testy. Może więc czas przerzucić się na "zieleninkę", zważywszy na porę roku i dostarczyć swojemu ciału witamin i minerałów?

Victoria Boutenko - jest specjalistką od kuchni witariańskiej, nauczycielką, badaczką i artystką. Na całym świecie prowadzi zajęcia na temat zdrowego stylu życia. Plonem jej edukacyjnej misji są miliony ludzi pijących zielone koktajle i stosujący dietę "raw food". Autorka stale odwiedza różne zakątki świata, dzieląc się przepisami surowej kuchni, a także inspirującą historią swojej determinacji w dążeniu do celu.

Opinia opublikowana również na moim blogu : http://wiedzminka-ciri.blogspot.com/2013/04/zielony-eliksir-zycia-victoria-boutenko.html

Tytuł : "Zielony eliksir życia"
Autor : Victoria Boutenko
Liczba stron : 248
Wydawnictwo : Studio Astropsychologii

Nasze życie nie sprzyja zdrowemu odżywaniu, sklepy „zalane” są gotową żywnością, wszędzie na drodze spotykamy mnóstwo pokus w postaci fast foodów. Co raz więcej czasu poświęcamy na pracę, i niestety często nie starcza nam czasu i energii na przygotowanie zdrowego i smacznego posiłku. Ten co raz szybszy tryb życia niestety sprzyja otyłości, chorobom serca, dzieci co raz częściej są na wszystko uczulone. A czasami wystarczy nie wiele, by nasze życie stało się prostsze.

Victoria Boutenko również miała wiele problemów zdrowotnych, podobnie jak jej mąż, dlatego gdy lekarz stwierdził, że grozi jej mężowi wózek inwalidzki, Victoria postanowiła zmienić życie swojej rodziny. Tak zaczęła się jej przygoda i eksperymentowanie z żywnością. Jak sama pisze, kiedyś nie było takiego dostępu do publikacji zawierających dane produktów, które spożywamy, dlatego postanowiła wydać tą książkę.

Książka składa się z 17 rozdziałów, jednak ja bym ogólnie określiła, że składa się ona z trzech: na początek dowiadujemy się wszystkich niezbędnych informacji dotyczących zielonych roślin, w drugiej części możemy znaleźć super przepisy na koktajle, no i na koniec przeczytać opinie osób, które zmieniły swoje życie na „Zielono”.

Z pierwszej najobszerniejszej części możemy się dowiedzieć wszystkiego na temat zieleniny, wartości odżywczych, wpływu jaki ma ona na nasze zdrowie. Autorka podaje z dużą dokładnością jakie składniki odżywcze znajdują się w zielonych częściach roślin a jakie w tych przez nas, najbardziej lubianych – czyli korzeniach. Obala ona mit, jakoby zielone części warzyw niedostarczany nam niezbędnego do życia białka. Wszystko oparte jest nie tylko na badaniach naukowych, ale przede wszystkim przetestowane przez rodzinę pani Boutenko.

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że warzywa są niezbędne w naszej diecie. Jednak przetwarzanie ich, zabija te najważniejsze minerały i witaminy. Dlatego autorka proponuje niezwykle smaczny i prosty sposób na polepszenie naszego życia. Zrobienie koktajlu to za ledwie parę chwil, a dostarcza on nam energii na cały dzień. I jeśli się ktoś martwi, że ma przeżyć cały dzień na takim koktajlu, to jest w błędzie. Można jeść wszystko, a w ręcz z czasem złe nawyki żywieniowe same znikną. Nie będzie nam brakować cukrów, czy tłuszczu, nasz organizm bardzo szybko zacznie się regenerować.

Wiele osób korzysta z przepisów na zdrowe i smaczne koktajle i wiele z nich potwierdza ich skuteczność: poprawę cery, kondycji, eliminację wielu chorób. Ja sama nabrałam ochotę na takie małe co nieco zielonego, zwłaszcza, że od dawna borykam się z niedoborem żelaza, a takie połączenie mango, z pietruszką i wodą wydaje się być całkiem pyszne. I aż dziw, że tylko dwie szklanki dziennie takiego „zielonego eliksiru” dostarczają nam dużą dawkę niezbędnego do życia chlorofilu, witamin, minerałów, enzymów, antyoksydantów ale przede wszystkim kwasów omega-3.

Zdrowe odżywianie znów staje się modne, a dla wielu osób niestety niezbędne. Dlatego warto zadbać o siebie i swoją rodzinę, warto wprowadzić do swojej diety jak najwięcej „zielonego”.

„Zielony eliksir życia” to książka, w której znajdziemy wszystkie niezbędne informacje, dotyczące zdrowego odżywiania, autorka w bardzo czytelny sposób przedstawia nam wartości produktów niezbędnych w naszej diecie, porównujące je z tymi mniej korzystnymi. Do tego świetne i proste przepisy powodują, że książka ta jest świetnym kompendium wiedzy, i powinna się znaleźć w każdym domu. Polecam!

Nie raz się zastanawiała, co jest takiego w zielonym pożywieniu, że ludzie mało chętnie go jedzą. Może dlatego, że pleśń ma podobny kolor, a wiadomo, że to, co spleśniałe nie nadaje się do jedzenia? W każdym bądź razie mało komu przyszłoby do głowy, że natkę marchewki można zjeść równie dobrze jak sam korzeń. A okazuje się, że wyszłoby to nam jeszcze bardziej na zdrowie, niż zjedzenie tylko samego korzenia.

Na rynku możemy znaleźć wiele książek dotyczących zdrowej diety i odżywiania. Problem polega na tym, że ludzie nie zawsze potrafią się zastosować do wszystkich wskazówek, które możemy w nich znaleźć. Kolejny problem jest taki, że te książki przedstawiają ową dietę w bardzo radykalny sposób – mamy zrezygnować niemal ze wszystkiego, poza tym, co pisze autor. To takie trochę popadanie ze skrajności w skrajność, toteż ja stosuję inną metodę. Owszem, czytuje wiele książek o odżywianiu, ale każdą „dietę” dopasowuję do samej siebie. Mój organizm w końcu sam wie, co jest dla niego najlepsze. A książki po prostu nakierowują mnie na dobry trop.

Victoria Boutenko, autorka książki, wraz z całą swoją rodziną stosuje „surową dietę”. W sumie nie tylko ona, bowiem już wiele ludzi przejęło od niej ten nawyk. Czym jednak są owe magiczne koktajle, które stosuje autorka? W sumie niczym specjalnym – zmiksowane warzywa i owoce. W książce „Zielony eliksir życia” dowiadujemy się tego, jak bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie ma dieta złożona z surowych warzyw i owoców. Autorka sama zastosowała ją na sobie i swojej rodzinie, w której panowały różne problemy ze zdrowiem. Metoda zadziałała, więc zaczęła ją szerzyć dalej. Nie myślcie jednak, że pani Boutenko postanowiła sobie napisać ot tak poradnik o zdrowym żywieniu, bo akurat jej się udało poprawić stan swojego zdrowia.

W książce tej zostało bowiem przytoczonych wiele badań naukowych, tabel, w których zobaczymy zawartości poszczególnych składników odżywczych w produktach roślinnych oraz analiz. Nie zostało to przedstawione w sposób specjalistyczny, raczej w taki codzienny, który dotrze do każdego przeciętnego człowieka. W sumie może właśnie o to chodziło? W końcu nie miała to być książka pouczająca nas czym jest homeostaza czy kwasy omega-3, ona po prostu ma nam uświadomić wpływ wielu rzeczy na nasze zdrowie. Ma nam pokazać dobrą drogę ku polepszeniu stanu naszego ciała i faktycznie cel swój spełnia. Porusza ona bowiem wiele tematów – wpływ błonnika, zawartość białka w roślinach, znaczenie kwasu żołądkowego czy też magię chlorofilu, czyli zielonego barwnika występującego w roślinach. Nawet nie sądziłam, że chlorofil może mieć takie znaczenie dla mojego ciała.

Przeważająca część książki to właśnie wszelkie analizy i porady. Pozostałą część stanowią opinie i historie osób, które zaczęły stosować ową dietę. No i oczywiście nie mogło także zabraknąć przepisów, z których kilka na pewno sama przetestuję! Ja nie widzę w zieleninie nic złego – wręcz przeciwnie – jestem roślinożerna od 8 lat i czuję się z tym świetnie. Szkoda tylko, że tych przepisów jest tak mało, chociaż nie jest to jakimś znacznym minusem – w końcu sami możemy poruszyć wyobraźnię i wymyślać własne zielone koktajle!

Książka jest w pewnym stopniu bardzo przekonywująca, chociaż momentami miałam wrażenie, że autorka zbyt zawyża skuteczność metody. Wyszło na to, że samo picie koktajli jest lekiem na całe zło i pomaga na wszystko. A powszechnie wiadomo, że jak coś działa na wszystko, to tak naprawdę nie działa na nic. Ogólnie jestem człowiekiem wielkiej wiary i naprawdę wiem, że zdrowy tryb życia może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie, ale w pewne rzeczy przytoczone przez autorkę po prostu nie jestem w stanie uwierzyć. Mimo wszystko książkę mogę polecić osobom, które mają ochotę na wprowadzenie zmian w swoim jadłospisie i spróbowanie czegoś nowego. Przyswoiłam parę nowych informacji, o których do tej pory nie miałam pojęcia, za co jestem autorce bardzo wdzięczna – to z pewnością jeszcze bardziej wspomoże mój zdrowy tryb życia. Jeżeli jesteście gotowi na rozpoczęcie zmian w jadłospisie to śmiało sięgajcie po tę pozycję, tylko pamiętacie o zdrowym rozsądku i potrzebach własnego ciała.

• Zdrowie
  • Przeczytane 2014
  • Dieta i rozwój
  • 52 książki - 2013 / Wyzwanie 2013

Dodaj cytat z książki Zielony eliksir życia