Więcej śmiechu dla dobra małżeństwa

Okładka książki Więcej śmiechu dla dobra małżeństwa Mark Gungor
Okładka książki Więcej śmiechu dla dobra małżeństwa
Mark Gungor Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio poradniki
poradniki
Laugh Your Way to a Better Marriage
Oficyna Wydawnicza Vocatio
2016-04-13
2016-04-13
9788378292036
Monika Wilk-Dziuba
mark gungor gungor śmiech małżeństwo poradniki

Zdecydowanie najlepszy poradnik małżeński jaki czytałam. W gruncie rzeczy tytuł jest mylący, gdyż wskazuje jakby była to książka ze zbiorem zabawnych anegdot z życia małżonków. Nic bardziej mylnego. Jest co prawda napisana z dużą dozą humoru, dzięki czemu miło się czyta. Ale porusza wiele trudnych aspektów relacji damsko-męskich. Czytelnik musi zastanowić się nad wieloma sprawami i wyjść ze strefy emocjonalnego komfortu. Myślę, że powinna być to pozycja obowiązkowa w księgozbiorze każdego małżeństwa, które do przysięgi małżeńskiej podeszło poważnie. Zdecydowanie polecam!

Bardzo fajna książka, napisana lekko, z humorem, a podejmująca głównie trudne tematy. Autor barwnie opowiada o różnicach między kobietami i mężczyznami i kłopotami, które mogą się wiązać z brakiem wzajemnego zrozumienia. Myślę, że każdy może tu znaleźć coś dla siebie, mimo, że autorem jest pastor. Mi parę rad już pomogło.

Świetna i mądra książka, na początku rzeczywiście można się pośmiać, ale potem jest to już bardzo poważna lektura. Ta książka to naprawdę skarbnica wiedzy, wielka szkoda że nie trafiłam na nią kilka lat temu . Książkę powinni przeczytać zarówno mężczyźni jak i kobiety - może razem, może najpierw osobno ale koniecznie trzeba ją przegadać z partnerem.

Nie lubię czytać poradników, bo zawsze myślę sobie że ja to wszystko już wiem, tylko nie chce mi się zastosować tego co trzeba. Po przeczytaniu książki wiem , że g**o wiedziałam. Śmiechu przy czytaniu jej ( jak dla mnie ) jest bardzo mało, ale naprawdę potrafi wyjaśnić wiele zwyczajnych , codziennych problemów związanych z małżeństwem. Potrafi dać dobrego kopa. Ja zauważyłam u siebie, że zaczęłam unikać kłótni ( bo wiedziałam już gdzie robię źle),zaczęłam inaczej konstruować zdania z prośbami ( bo wiedziałam już co faceci słyszą a czego nie ). Dostałam książkę i obiecałam że przeczytam. Sama bym jej nigdy nie kupiła. Ale choć nie przyznaję tego często, to jednak książka mnie trochę nauczyła. Zwłaszcza że każde małżeństwo będzie miało ciężkie dni , i nie warto wszystkiego przez to przekreślać , ale walczyć :) BARDZO dobra książka natomiast dla tych którzy mają wiele problemów z partnerem i planują np rozwód .

Ksiazka napisana z poczcuiem humoru. Kiedy trzeba autor zachowuje nalezna powage. Uswiadamia nam ze kobiety i mezczyzni roznia sie i inaczej reaguja czy odbieraja swiat i maja do tego prawo. Pokazuje wartosc czystosci przedmalzenskiej i skutki wspolzycia przed slubem. Nie ma dla niego tematu tabu, porusza problem portnografii i masturbacji w dzisiejszych czasach. Ksiazka warta przeczytania!

Niech nie zmyli nikogo okładka i nazwa książki - poradnika, nie jest to książka z anegdotami o sielance małżeńskiej, to jest rewelacyjny poradnik zmuszający nie jedną sprawę z życia wziąć na szczegółowe rozgryzienie, rozłożenie na części pierwsze i przyjrzenie się z bliska.
mi na pewno pomogła wiele aspektów zrozumieć o co chodzi w naszych małżeńskich kłótniach. i już mam na oku koleżankę której śmiało polecę lekturę na opanowanie niełatwej sytuacji w jej rodzinie

Mark Gungor jest bardzo znany, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Jego weekendowe seminaria na temat małżeństwa przyciągają bardzo dużą liczbę ludzi, dla których rady i wskazówki Gungora są bardzo pomocne w naprawianiu relacji ze współmałżonkiem.
"Więcej śmiechu dla dobra małżeństwa" to książka powstała w oparciu o jego seminarium zatytułowane "Przez śmiech do lepszego małżeństwa", które w Polsce ukazało się na płytach DVD dzięki uprzejmości Oficyny Wydawniczej Vocatio. Książka zawiera bardzo praktyczne rady na temat życia małżeńskiego, różnych jego dziedzin. Nie jest to jednak sztywne. Mark Gungor słynie z ogromnego poczucia humoru, ciętego dowcipu i umiejętności przekazania treści ważnych, niezwykle istotnych w sposób lekki, przyjemny, zrozumiały dla każdego. Czytając tę książkę niejednokrotnie człowiek wybuchnie śmiechem, a przy tym będzie przyswajał bardzo cenne wskazówki, mogące pomóc wyprowadzić z kryzysu, czy nawet ocalić małżeństwo. :)

Reasumując bardzo sobie cenię uwagi autora książki i wierzę, że i Was pokierują kto wie, może do zmian w życiu, które prowadzicie? Ja na pewno nieco wprowadzę zmian, bo jak nie teraz, to kiedy? Tym bardziej jest to dla osób jeszcze nie mających statusu: w związku małżeńskim, ponieważ będziemy już wiedzieć czym się kierować i jak postępować, by wszystko było w najlepszym porządku. Polecam ją również małżeństwom - z krótkim, średnim czy długim stażem. Może i Wy zauważycie małe rzeczy, sprawy, które niszczą Wasze życie?

Książka przeczytana w natychmiastowym tempie, bezproblemowa, chociaż problemów się tyczy. Zaraża uśmiechem i radością, której nigdy w naszym życiu nie powinno zabraknąć. Uważam, że sięgając po ten egzemplarz nie zawiedziecie się. Nie jest to typowa powieść, więc jak najbardziej przerwę możecie sobie zrobić na coś, co wprowadzi do Waszego umysłu wiele zastrzeżeń, które mogą ulec zmianie w Waszym życiu.

Cała recenzja na: http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

Bardzo pomocna, na pewno nie do jednorazowego przeczytania, ale do częstego korzystania. Zachęcam do zakupu osoby którym leży na sercu dobro ich małżeństwa.

Interesująca książka. Dobrze napisana. Niektóre zawarte w niej wnioski okazały się dla mnie bardzo odkrywcze. Niektóre rady dla wszystkich, reszta raczej dla chrześcijan czytających na co dzień Pismo Święte.

• Przeczytane w 2018
  • 2016