Aztekowie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kieszonkowa SERIA HISTORYCZNA". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
The Aztecs
83-214-1251-3
historia
nephi

Na przełomie XV i XVI wieku imperium azteckie zajmowało obszar prawie całej Ameryki Centralnej. Słynęło ze swego rolnictwa, handlu, złotnictwa. Dziś, niestety, budzi głównie zainteresowanie przerażający aspekt ich życia religijnego i obrzędowości. Książka przedstawia dzieje tej jednej z najbardziej fascynujących zaginionych cywilizacji, którą zniszczyła konkwista. Na gruzach zburzonej w 1521 roku stolicy Tenochtitlan Cortes założył miasto Meksyk.

źródło opisu: Wydawnictwo Wiedza Powszechna

źródło okładki: Wiedza Powszechna

goskrzys | 2018-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2018

Historia Azteków w wielkim skrócie. Opisuje wędrówkę tego ludu w poszukiwaniu miejsca osiedlenia, założenie późniejszego Meksyku, a następnie - podbój przez Hiszpanów. Jak dla mnie przydałyby się jakieś odnośniki albo chociaż mapka z zaznaczonymi ludami Mezoameryki, bo w którymś momencie natłok różnych nazw zupełnie zaciemnił mi rozumienie tekstu.

Przydatne na pewno jako pewnego rodzaju skrypt, zawierający najważniejsze fakty i wydarzenia z dziejów Azteków. Ale nie bardzo nadający się dla kogoś, kto szuka dokładniejszych informacji albo dopiero zaczyna swoją przygodę z cywilizacjami przedkolumbijskimi...

książek: 1966
asiula1000 | 2016-02-19