Przewodnik literacki po Zakopanem

Wydawnictwo: Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe
Anna

Anna | 2017-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2017

Chwała Konstantemu Steckiemu za to, że potrafił opisać ważniejsze przystanki na literackiej mapie Zakopanego, w sposób niezwykle lapidarny. Na 80 stronach małej rozmiarami książeczki zmieścił to, co o mieście wiedzieć się powinno. Dla osób zgłębiających i znających historię Zakopanego- kilka smaczków: niepopularnych anegdot, fotografii i garść informacji z życia miasta, dla ludzi, których "pępek świata" dopiero zafascynował podstawowa wiedza historyczna opatrzona wieloma zabawnymi dopiskami. Jedynym minusem absolutnie niespowodowanym przez autora jest to, że niektóre podane informacje straciły już swoją aktualność... Może jednak to nie wada tylko znak, że wieki mijają,a miasto strzeżone przez Śpiącego Rycerza trwa, nawet w obecnych czasach kusząc swoją tajemniczością... Oczywiście tych, którzy pragną ją dostrzec :)

Anaki | 2015-09-05
Anna | 2012-03-01