16 typów osobowości w pigułce

Okładka książki 16 typów osobowości w pigułce Laboratorium Dobrego Życia (LDŻ)
Okładka książki 16 typów osobowości w pigułce
Laboratorium Dobrego Życia (LDŻ) Wydawnictwo: Logos Media nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Logos Media
2014-08-01
2014-08-01
osobowość typy osobowości psychologia

Więcej naciągania, niżeli informacji.

Więcej naciągania, niżeli informacji.

Faktycznie "w pigułce", a nawet bym rzekła... "w pigułeczce" ;) Czytało się bardzo szybko, bo nie ma tu zbyt wiele treści.
Niestety żeby czytanie tej pozycji miało jakikolwiek sens, należałoby najpierw zrobić test.. którego w tej książce nie ma ;) (znajduje się w innej pozycji - "Kim jesteś? Test osobowości ID16"). Sam test jest całkiem fajny, pytania ciekawe, wypełnia się go szybciutko. Niestety po wykonaniu tego testu dowiecie się jedynie, jaki typ reprezentujecie... a żeby dowiedzieć się czegoś więcej na temat swoich mocnych/słabych stron, dominujących cech charakteru itd - musicie znów kupić kolejną pozycję dot. konkretnie waszego typu.. niezłe naciąganko :D

Dodam tylko, że wykonanie tego testu w internecie na jednej ze stron (16 Personalities) dało mi więcej info i bardziej precyzyjny wynik, aniżeli ta książka.. więc polecam tam właśnie wypełnić test i zagłębić się w wyniki ;)

Bardzo krótkie nic nie mówiące opisy, niczego konkretnego się nie dowiedz czytając to.

Mało wiedzy jest nawet na tych ponad sześćdziesięciu stronach.

Mało wiedzy jest nawet na tych ponad sześćdziesięciu stronach.

Broszurka o podziale i nazwach osobowości, która tak naprawdę nie wnosi niczego do tematu.

Niestety książeczka zawiera bardzo zwięzłe informacje, każdy typ osobowości jest opisany w bardzo powierzchowny i krótki sposób. Tak naprawdę sam test przeprowadza się na niezwiązanej z książką stronie internetowej, również na niej można znaleźć informacje dotyczące typu swojej osobowości. Samo kompendium wyłącznie sygnalizuje, że dany podział istnieje i wymienia nazwy rodzajów osobowości.

Rzeczywiście "w pigułce". Bardziej broszurka niż książka.

Rzeczywiście "w pigułce". Bardziej broszurka niż książka.

Przeczytałam tą i jedną z 16 książeczek o poszczególnych osobowościach i muszę przyznać, że choć kupiłam ją w promocji, dawno za nic tak nie przepłaciłam. Większość treści to reklama innych pozycji, reszty jest mniej niż gdziekolwiek w internecie. A jaką mają zachęcającą stronę internetową, marketing na najwyższym poziomie.

Nie znalazłam tam swojego typu lub nie umiem go rozpoznać. Za dużo zalet, za mało wad, a jak wiemy człowiek składa się ze sprzeczności.

Wow, rzeczywiście można się dobrze pobawić przypasowywując znajomych (a głównie samego siebie) do zręcznie opisanych typów osobowości. Ciekawa, króciutka pozycja :)

• Psychologia
  • 2016