Klaudia 
https://www.instagram.com/zaczarowaneksiazkami, https://www.goodreads.com/user/show/39971521-klaudia, zaczarowaneksiazkami.blogspot.co.uk
To, co odeszło w płomieniach, zazieleni się na nowo.
26 lat, kobieta, Londyn, status: Czytelniczka, dodała: 3 książki i 19 cytatów, ostatnio widziana 3 dni temu
Teraz czytam
  • Amerykańscy bogowie
    Amerykańscy bogowie
    Autor:
    Najsłynniejsza powieść Neila Gaimana, która zdobyła serca czytelników na całym świecie. „Amerykańscy bogowie” to opowieść o współczesnym świecie, o przemijaniu wartości, konflikcie pomiędzy tym co now...
    czytelników: 15658 | opinie: 563 | ocena: 7,41 (6943 głosy) | inne wydania: 6

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-04-24 23:49:16
Ma nowego znajomego: Bohater_Literacki
 
2018-04-13 19:49:54
Ma nowego znajomego: Fantazja
 
2018-04-12 10:40:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam, Ulubione

Zoe Bird to dojrzewająca młoda dama, w której buzują hormony - tak jak w prawie każdej nastolatce. Poniżana przez swoją kuzynkę Madi, bohaterka znajduje ostoję w swojej chorej na demencję starczą babci. Jak pewnie wiecie choroba Alzheimera nie jest chorobą uleczalną, zmiany w mózgu postępują każdego dnia. Rodzice Zoe, martwiąc się o bezpieczeństwo babci, chcą przenieść ją z jej rodzinnego domu... Zoe Bird to dojrzewająca młoda dama, w której buzują hormony - tak jak w prawie każdej nastolatce. Poniżana przez swoją kuzynkę Madi, bohaterka znajduje ostoję w swojej chorej na demencję starczą babci. Jak pewnie wiecie choroba Alzheimera nie jest chorobą uleczalną, zmiany w mózgu postępują każdego dnia. Rodzice Zoe, martwiąc się o bezpieczeństwo babci, chcą przenieść ją z jej rodzinnego domu do ośrodka dla osób starszych Greenview, na co starsza kobieta oraz jej wnuczka nie chcą pozwolić.

Pojawia się ogromny dylemat - co zrobić i jak zapewnić bezpieczeństwo babci? Zoe buntuje się, nikt jej nie rozumie i nie słucha. Krzykiem i agresją próbuje udowodnić swoje racje, co jest jak najbardziej zrozumiałe, ze względu na to, co przechodzi w szkole oraz to jaki babcia wywiera na nią wpływ. Mianowicie babcia ufa tylko i wyłącznie Zoe - oraz zmarłemu wujowi Teddy'iemu. Cały czas prosi wnuczkę o ratunek i pomoc. Kto odmówiłby babci?

"- A także ostatni - dodaje ze śmiechem babka. - To mi przypomina pewien dowcip. "Och, nie". - Dlaczego w naszym kościele jest tylko pianino? - Tak? - Bo pastor Nolan trzyma swój organ w spodniach!"

Taka to była babcia ;)
Książka jest piękną lekturą, opowiada o życiu każdego z nas. O tym z czym większość ludzi będzie musiała zmierzyć się w przyszłości. Muszę przyznać, iż jest mi nawet bliższa sercu ze względu na to, że obydwoje moich dziadków zmarło w domu - przy nas. Mój dziadzio odszedł 9 dni temu [*]

Powrót do domu jest doskonałą nauką:

1. Dla bardzo młodych osób - nigdy nie rezygnujcie z czegoś, co uważacie za słuszne! Spróbujcie tylko delikatniej przedstawić to swoim rodzicom. Zoe nigdy się nie poddała. Walczyła o babcię do samego końca. Jednak czasem racjonalna rozmowa może wszystko przyspieszyć i zaoszczędzić łez.

2. Dla rodziców - słuchajcie swoich dzieci. Czasem one widzą więcej niż my, dorośli, zajęci pracą, prowadzeniem domu i płaceniem rachunków.

3. Dla babci i dziadków - nie jesteście sami. Nie bójcie się poprosić o pomoc. Ktoś o dobrym sercu zawsze będzie obok.

"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą."

"Życie do zbiór opowiadań. Nasze historie zależą od tego, co się zdarza, a co nie; co wiemy, a czego nie wiemy; co zapominamy i dlaczego. Właśnie to czyni prawdziwą opowieść tak trudną."

pokaż więcej

 
2018-04-11 11:00:25
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Legenda (tom 2)
 
2018-04-11 11:00:19
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Trylogia władzy (tom 3)
 
2018-04-11 10:22:07
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam
Cykl: William Wisting (tom 3) | Seria: Mroczny zaułek

"Gdy morze cichnie" jest 3 tomem cyklu o znanym komisarzu Williamie Wistingu. Nie miałam okazji zapoznać się z poprzednimi częściami, ale myślę że w przyszłości po nie sięgnę. Premiera kolejnej części IV Jedna Jedyna będzie miała miejsce 18.04.2018.


Śledztwo zaczyna się od znalezienia przed apteką ciężko rannego, nieprzytomnego mężczyzny. Brak dowodów i poszlak, wszystko, co ma jakiekolwiek...
"Gdy morze cichnie" jest 3 tomem cyklu o znanym komisarzu Williamie Wistingu. Nie miałam okazji zapoznać się z poprzednimi częściami, ale myślę że w przyszłości po nie sięgnę. Premiera kolejnej części IV Jedna Jedyna będzie miała miejsce 18.04.2018.


Śledztwo zaczyna się od znalezienia przed apteką ciężko rannego, nieprzytomnego mężczyzny. Brak dowodów i poszlak, wszystko, co ma jakiekolwiek znaczenie znika bądź zostaje zniszczone daje do myślenia Williamowi Wistingowi. Z czasem wszystko się komplikuje, gdy pojawiają się nowe ciała. Już od początku okazuje się, że to nie będzie zwykła sprawa.


Książkę czyta się bardzo szybko i lekko. Horst wie jak zaciekawić czytelnika i sprawić, że chce się więcej. Krótkie rozdziały, dosadne informacje sprawiają, że całość jest spójna i logiczna, co według mnie jest bardzo istotne w tego typu lekturach.


Muszę jednak powiedzieć, że nie podobało mi się zakończenie. Nie spodziewałam się takiego obrotu wydarzeń, jednak zupełnie nie przypadły mi do gustu. Oczekiwałam po książce czegoś bardziej ambitnego.

pokaż więcej

 
2018-04-11 09:20:45
Ma nowego znajomego: Bursikowa
 
2018-04-08 16:48:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam, Ulubione
Cykl: The Illuminae Files (tom 1)

Historia 3 statków kosmicznych: Alexandra, Hypatii i Copernicusa. Historia 2 nastolatków: Kady i Ezry. Historia jak każda inna? Zdecydowanie nie.

Cała książka składa się z raportów, e-maili, nagrań, chatów oraz zapisów systemowych. Kilka notatek od Grupy Illuminae, która wtajemnicza nas w niedostępne dotąd fakty ataku na kolonię Kereza IV, sprawia iż całość staje się nawet bardziej tajemnicza...
Historia 3 statków kosmicznych: Alexandra, Hypatii i Copernicusa. Historia 2 nastolatków: Kady i Ezry. Historia jak każda inna? Zdecydowanie nie.

Cała książka składa się z raportów, e-maili, nagrań, chatów oraz zapisów systemowych. Kilka notatek od Grupy Illuminae, która wtajemnicza nas w niedostępne dotąd fakty ataku na kolonię Kereza IV, sprawia iż całość staje się nawet bardziej tajemnicza i wciągająca.

Kady i Ezra rozstają się w dniu ataku na ich kolonię i prawdopodobnie to uratowało im życie. Statki BeiTechu zrzucają bomby na Kerezę IV i zaczyna się panika. Jako jedyny na sygnał SOS odpowiada statek bojowy Alexander, który ewakuuje ocalałych. Niestety zostaje uszkodzony, a od następnej bezpiecznej stacji dzieli ich spora odległość - ponad 6 miesięcy lotu.

Broń biologiczna, którą posłużyła się korporacja BeiTech i która daje o sobie znać nieco później oraz statek Lincoln ścigający ocalałych, mający za zadanie zniszczenie wszelkich dowodów i wszelkiego życia na statkach nie ułatwia podróży...

Wciągająca od pierwszych stron, pasjonująca, genialna lektura!

Styl pisania bardzo przypadł mi do gustu - nie spotkałam się z nim wcześniej. Dzięki niemu zagłębiłam się w książkę jeszcze bardziej, gdyż pozwoliło mi to spojrzeć na bohaterów i całą sytuację z zupełnie innej perspektywy, a mianowicie czułam się jak badacz! Czułam, że czytam o czymś, co już się wydarzyło - naszą historię.

Krok po kroku dowiadywałam się więcej i więcej. O naszych głównych bohaterach, o dowództwie i ich działaniach w sytuacjach coraz bardziej kryzysowych, o wcielaniu cywili do wojska, o tym jak niewielką ilością informacji Ci, którzy posiadają władzę dzielą się z nami - prostymi ludźmi, dlatego niektórzy z nas zostają hakerami ;), o uczuciach, o ostatnich myślach ludzi i komputerów...

I tak naprawdę czytając "naszą historię" zastanawiałam się jak to będzie za te 500 lat i czy nasza przyszłość tak właśnie będzie wyglądać.

W języku angielskim ukazały się kolejne części:

II. Gemina.

III. Obsidio.

Po powrocie do domu od razu zabieram się za następne części i wracam do świata przyszłości!

pokaż więcej

 
2018-04-03 15:18:22
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam
Autor:

Marta Kołodziej jest mediatorką, matką dwóch córek oraz przyjaciółką Betki i Zbyszka. Książka opisuje jej przygody w życiu jak i jej pracę. Dowiadujemy się też co nieco o związkach miłosnych Zbyszka i Betki.

Praca mediatora do łatwych nie należy. Bardzo podobały mi się przypadki mediacji opisywanych w książce. Osoby, które o mediacji nigdy nie słyszały mogą dowiedzieć się dużo o tym zawodzie...
Marta Kołodziej jest mediatorką, matką dwóch córek oraz przyjaciółką Betki i Zbyszka. Książka opisuje jej przygody w życiu jak i jej pracę. Dowiadujemy się też co nieco o związkach miłosnych Zbyszka i Betki.

Praca mediatora do łatwych nie należy. Bardzo podobały mi się przypadki mediacji opisywanych w książce. Osoby, które o mediacji nigdy nie słyszały mogą dowiedzieć się dużo o tym zawodzie i o sprawach z jakimi zmaga się mediator.
Na stronie 104 znajduje się piękna anegdotka o drzewie, którą można odnieść do wielu sytuacji życiowych.

Niestety to by było na tyle, co w książce mi się podobało.
Bardzo rzucały mi się w oczy niespójności np. bohaterka twierdzi, że w stosunku do matki już nic nie czuje i się zamyka, ponieważ przyzwyczaiła się do takiego, a nie innego traktowania, a zaraz wybucha płaczem i twierdzi, że czuje się jak nastolatka. Dla mnie to się wzajemnie wyklucza.

Żarty nie bardzo mnie śmieszyły, obraz mężczyzny ukazany w książce to brudas albo niezdara. Ogólnie ludzie nie są dla siebie w ogóle mili i wiecznie mają o coś pretensje. Akcja toczy się bardzo powoli, a wątki dotyczące mediacji nie są dobrze połączone z resztą książki. Miałam wrażenie, że czytam dwie zupełnie różne od siebie książki.

Z przykrością muszę stwierdzić, że to nie książka dla mnie.

pokaż więcej

 
2018-03-28 15:52:52
Ma nowego znajomego: vanil_reads
 
2018-03-14 22:13:57
Ma nowego znajomego: DeVi
 
2018-03-13 21:19:38
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:
Cykl: Traitor''s Trilogy (tom 1)
 
2018-03-13 14:30:20
Ma nowego znajomego: Tirindeth
 
2018-03-02 05:20:02
Ma nowego znajomego: CzytAśka
 
2018-03-01 22:28:39
Ma nowego znajomego: malinowa017
 
Moja biblioteczka
735 20 204
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (41)

Ulubieni autorzy (13)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (97)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd