Kroniki krwi

Tłumaczenie: Monika Gajdzińska
Cykl: Kroniki krwi (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Bloodlines
Seona

Sydney jest alchemiczką, członkinią tajnej organizacji stojącej na straży ładu i równowagi na świecie, chroniącej życie ludzi i… sekrety wampirów. Alchemicy skrzętnie zacierają wszelkie ślady działania magii oraz istnienia nadnaturalnych istot. Ich symbolem jest złota lilia wytatuowana na policzku. Dziewczyna popada w niełaskę, po tym jak udzieliła pomocy Rose Hathaway, uciekinierce...

Dziewczyna popada w niełaskę, po tym jak udzieliła pomocy Rose Hathaway, uciekinierce oskarżonej o królobójstwo. Teraz udowadnia swoją wierność organizacji, ochraniając morojską księżniczkę Jill Dragomir, której zagrażają zamachowcy.

Między alchemiczką a aroganckim Adrianem Iwaszkowem, towarzyszem Jill, narasta dziwne napięcie, ale Sydney pamięta o swojej zasadzie.

Nigdy nie zadawać się z wampirami.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2012

źródło okładki: http://www.nk.com.pl

Lenalee | 2013-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2013

Doskonale pamiętam, jakie emocje towarzyszyły mi podczas czytania „Akademii Wampirów” tej autorki, pamiętam również, w jakim tempie dosłownie pochłonęłam trzy ostatnie tomy z tej serii. Ta sześciotomowa historia Rose Hathaway rozkochała mnie w sobie od samego początku, nie pozostawiając złudzeń, że na stałe zapisze się w mojej pamięci. To właśnie podczas czytania ostatnich trzech tomów dowiedziałam się o tym, że powstanie kolejna seria, która będzie nawiązywała do świata wampirów, przygód Rose, Lissy i Dymitra, ale przede wszystkim alchemiczki Sydney, którą mieliśmy możliwość poznać podczas zakończenia „Akademii...”. Bardzo się z tego powodu ucieszyłam, jednak nie robiłam sobie nadziei, że i ta seria zdobędzie moje serce, bo główną bohaterką będzie zupełnie inna postać, której daleko do tej Rose, którą pokochałam całym sercem. Mimo wszystko z sympatii do „Akademii...” sięgnęłam po pierwszy tom i, przyznaję szczerze, całkowicie się w nim zatraciłam.

Sydney narobiła sobie sporych...

Ann | 2014-07-01
Przeczytana: 16 listopada 2013

Długo zastanawiałam się nad rozpoczęciem tej książki. Moją główną obawą było to, że po przeczytaniu ‘’Kronik Krwi’’ zniszczę sobie opinię o ‘’Akademii Wampirów’’ – serii, którą szczerze polubiłam i na której podstawie powstały Kroniki. Jednak jak to w moim przypadku często bywa ciekawość zwyciężyła i gdy nadarzyła się pierwsza okazja do jej przeczytania nie zmarnowałam jej i od razu się za nią zabrałam. I teraz po przeczytanych już kilku częściach tej serii mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że ‘’Kroniki Krwi’’ to jedna z moich ukochanych.

Już podczas czytania pierwszego rozdziału wyczułam, że ‘’Kroniki Krwi’’ to książka o której łatwo nie zapomnę, bo mimo, iż głównym tematem były już ‘’nieco’’ przejedzone wampiry to pani Mead przedstawiła je w zupełnie innym świetle tak jak w wspomnianej wyżej ‘’Akademii Wampirów’’. Akcja płynie szybko i nie zanudza jak to się dzieje w wielu książkach. Język nie jest zbyt wymagający co było miłą odmianą od przeczytanej niedawno...

KatiaBlue | 2013-08-07
Przeczytana: 03 sierpnia 2013

Sukces, jaki osiągnęła seria "Akademia Wampirów" Richelle Mead, skutecznie trzymał mnie z daleka od "Kronik Krwi". Nie wierzyłam, że sequel może okazać się równie dobry, tymbardziej, że Sydney Sage jest główną bohaterką, którą wcześniej niekoniecznie lubiłam. W "Akademii Wampirów" uwielbiałam narrację Rose Hathaway, zabawną, szczerą, no i oczywiście napięty i ekscytujący związek z Dymitrem. Co mogła mi dać Sydney Sage? Jest zupełnie inna, tak różna od Rose...
Przede wszystkim dziewczyna ogromnie mnie zaskoczyła, oczywiście w tym pozytywnym znaczeniu, a "Kroniki Krwi" przeczytałam w zaskakującym tempie.

Sydney, pomagając Rose i Dymitrowi w poprzedniej serii, naraziła się alchemikom. Sage musi odzyskać swoje dobre imię w bardzo odpowiedzialnym zadaniu. Jill Dragomir, jedyna krewana królowej Wassylissy, jest w niebezpieczeństwie. Różne istoty mogą chcieć jej śmierci, tymsamym detronizując jej siostrę Lissę. Sydney, wraz z innym alchemikiem - Keithem, przenosi się do Palm Springs w...

Zdrada, miłość, przyjaźń i intrygi wampirzego świata w kolejnej ekscytującej sadze Richelle Mead!

Uczono nas, że wszystkie wampiry, moroje i strzygi, są mroczne i złe. Kto chciałby pić cudzą krew? To obrzydliwe. Sama myśl o tym, że wkrótce będę karmić morojkę, przyprawiała mnie o mdłości.

Kiedy alchemiczka Sydney dowiaduje się, że ma strzec bezpieczeństwa księżniczki morojów Jill Dragomir, nie jest zachwycona. I nawet nie przypuszcza, że ich wspólną kryjówką okaże się... szkoła dla śmiertelników w Palm Springs w Kalifornii. Ale to dopiero początek ryzykownych przygód obu dziewczyn...

I doczekaliśmy się historii o Sydney Sage. Jak tylko dowiedziałam się, że będzie kontynuacja przygód bohaterów AW to postanowiłam kupić książkę. Na początku moim zdaniem nie dzieję się nic ciekawego. Dopiero z czasem akcja się rozkręca. No i nie podoba mi się to całe "alchemistwo". Dla mnie to jest jak jakiś fanatyzm. No ale Sydney jako jedyna alchemiczka jest całkiem w porządku. W końcu w AW...

boziaczek | 2013-02-25
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Wiedziałam, że sięgając po "Kroniki krwi" się nie zawiodę. Jestem fanką cyklu "Akademia wampirów" i pisarstwa Richelle Mead. Jej książki czyta się świetnie, szybko, wydarzenia zaskakują, a bohaterowie są intrygujący. Nie inaczej jest i tym razem:)
"Kroniki krwi" to kontynuacja wydarzeń z sagi o Akademii. Główną bohaterką jest Sage - alchemiczka, która ma za zadanie chronić życie Jill - siostry królowej. Z dnia na dzień okazuje się, że nie jest to takie proste jak się na początku wydawało... Zadanie się komplikuje...
"Kroniki krwi" czytają się same, akcja jest ciekawa, intrygująca, a przede wszystkim możemy się spotkać z ulubionymi bohaterami, aby znów przeżywać z nimi różne przygody.
Z niecierpliwością czekam na przeczytanie kolejnej części:)

Basia | 2017-03-23

Pierwsza połowa książki bardzo, bardzo słaba. Generalnie o niczym, bohaterowie jednowymiarowi i niesamowicie płytcy zarówno emocjonalnie jak również intelektualnie. Wszystko to sprawiało, że wiało przeraźliwą nudą. Poważnie rozważałam opcję porzucenia jej w trakcie czytania. Na szczęście w drugiej połowie pojawiła się jakakolwiek akcja. Znana i mocno oklepana ale jednak akcja. Co więcej autorka pokusiła się nawet o wyjaśnienie zagadki z Akademii Wampirów. I myślę, że ostatnim zdaniem zachęciła wszystkich miłośników w/w cyklu do lektury kolejnych tomów. Ja jednak chwilowo się poddaję.

Cassin89 | 2012-09-07
Przeczytana: 07 września 2012

"Ciernista czerwona róża i płynne złoto"

Jeśli jakaś seria odnosi sukcesy, trudno podjąć decyzję co do przyszłości jej bohaterów. Niepotrzebne przeciągając ją dalej, w postaci tzw. sequeli, autor może zastawić sam na siebie pułapkę i nie dorównać swoim własnym wcześniejszym pracom. Ciężko jest też tworzyć coś całkiem od nowa i znowu nie zdołać doścignąć swoich poprzednich powieści. A pisać trzeba.
Dlatego właśnie sprytnym rozwiązaniem są sequele osadzone w tym samym świecie, co bestsellerowa seria, ale ukazujące jej inne oblicze, czyli tzw. serie spin-off.
Na takie też rozwiązanie zdecydowała się Richelle Mead w Kronich Krwi. Przez sześć tomów Akademii poznać można było doskonale świat wywodzących się z tradycji wschodniej Europy morojów, dampirów i strzyg. Nie była to opowieść tylko o szkole z internatem, gdzieś pośród śnieżnych gór Montany, ale także historia o przygotowaniach do przyszłego życiowego zawodu. Losy bohaterów co rusz przeplatane były dworskimi intrygami o władzę i...

Anita | 2014-12-01
Ivy | 2014-07-18
Na półkach: Przeczytane, Wakacje 2014
Przeczytana: 18 lipca 2014

Tak jak większość sięgających po "Kroniki Krwi" topiłam smutki po AW. Kiedy dowiedziałam się, że jest książka z dużą ilością Iwaszkowa, jak mogłabym odmówić.
Historia opowiada losy Sydney Sage, alchemiczki, która pojawiła się w Akademii Wampirów, pomagając uciec Rose Hathaway oskarżonej o królobójstwo. Przez to naraziła się alchemikom i aby udowodnić swoją wierność, musi pilnować by Jill Dragomir była bezpieczna. Sydney jest rozsądna i niezbyt ufna. W książce pojawia się Adrian ze złamanym sercem. Czyżby Sydney miała zostać jego lekiem? To nie takie proste. Sage od urodzenia była uczona, że wampiry są złe i nie może się z nimi zadawać, dlatego musi uważać aby do nikogo się nie przywiązywać, co staje się trudne.
Lektura jest rewelacyjna. Każdy kto sięgnął po książkę Mead nie zaprzeczy, że autorka świetnie włada piórem i wplata ciekawe intrygi, a nawet śledztwa. Z radością sięgam po kolejną część.

Nika | 2013-08-23
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

Po przeczytaniu serii "Akademia wampirów", która bardzo mi się spodobała postanowiłam przeczytać kontynuację tej serii. "Kroniki krwi" zaskakują tak samo jak wszystkie tomy "Akademii wampirów". Autorka wprowadza napięcie i dodaje jeszcze wątek kryminalny. Dzięki temu opowieść jest jeszcze barwniejsza i ciekawa. Bohaterowie zmieniają się, przeżywają rozterki i doświadczają uczuć, których przedtem nie znali i nie potrafią ich nazwać. Fabuła jest bardzo ciekawa, a akcja dynamiczna. Z chęcią zabiorę się do przeczytania kolejnych tomów tej serii.
Polecam!