Kroniki krwi

Richelle Mead Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Kroniki krwi (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Bloodlines
Monika Gajdzińska
akademia wampirów richelle mead bloodlines kroniki krwi
1978 ocen 189 opinii

1978 ocen

Świetna książka. Mogę polecić ją wszystkim, którzy uwielbiają mroczne tajemnice oraz miłosne dylematy.

Bardzo fajna, polecam

Bardzo dobra książka. Autorka nie traci charakteru, w dalszym ciągu tworzy konkretny i treściwy świat, choć odrobinę różniący się od tego przedstawionego w "Akademii wampirów". Bohaterowie, których poznaliśmy wcześniej w dalszym ciągu są wyraziści, ci nowi zaś w niczym nie odstają od reszty. Historia bazuje na wydarzeniach z wcześniej wymienionej "Akademii" nie polecam...

Czyta się bardzo przyjemnie. Od tej autorki nie wymagam poezji. Nie piszę ona wybitnej literatury, ale pełną akcji o mocno zarysowanych bohaterach. No i jak tu nie kochać Adrianna? Polecam

super, rewelacja!

Czyta się miło i przyjemnie! Co prawda jestem wierna postaci Rosse i Dimitra, ale te komentarze pomiędzy naszą alchemiczką a Adrianem są całkiem fajne. Potrzebowałam trochę czasu na przeczytanie tego, ale i tak twierdzę, że można przeczytać na jednym tchu. Polecam!

Ta książka była genialna, naprawdę. Wiem, że dałam tylko 7 gwiazdek, ale ja nie rzucam dziesiątkami na lewo i prawo. Czekam na to coś. Świetnie czytało mi się to historię. Akademię wampirów przeczytałam jakiś rok temu i świetnie było wrócić do tych bohaterów. Sydney oczywiście różniła się Rose. Jednak obydwie bohaterki uwielbiam. Może Rose trochę bardziej, ale to mi nie...

Opinia o całej serii: lubię mniej niż Akademię, jednak ma swój urok, także jest dużo akcji, mimo że fabuła jest tutaj odrobinę spokojniejsza. Interesująca jest historia Alchemików, postać Syndey zaciekawiła mnie już w "Przysiędze krwi", Adrian także jest barwną postacią, to głównie dla nich czytałam serię. Zostały w niej zamknięte wątki z poprzedniej serii

[reread 4: 04.02.2020]

Jedno jest pewne, Mead zaczyna Kroniki o wiele lepiej niż Akademię. Historia jest wielowątkowa, ale spójna, wszystko ładnie łączy się w całość, jednocześnie zostawiając furtkę na następne (jeszcze lepsze!) części.
Niektórym może brakować temperamentu Rose, ale proszę Was, dajcie szansę Sydney, przekonacie się, jak rozwinie się w trakcie lektury! Na...

Richelle Mead powraca z nową serią - ależ jestem szczęśliwa!
W "Akademii wampirów" główną bohaterką była waleczna Rose, a tutaj mamy jej kompletne przeciwieństwo - Sydney, którą można było już odrobinę poznać we wspomnianej serii. Obok niej pojawia się mój ulubieniec, Adrian Iwaszkow!
"Świat jest moją sceną. Trzymaj się blisko mnie, a dostaniesz gwiazdorską rolę w tym...

Dyskusje

2 638