Być liderem. Ponadczasowe zasady przewodzenia grupom i organizacjom

Wydawnictwo: Medium
poradniki

Wskazówki, w jaki sposób stać się liderem dla innych, jak mobilizować siebie i innych do działania, jak organizować pracę sobie i innym, jak kształtować optymizm i wiarę w powodzenie podejmowanych przedsięwzięć. Rozwijanie w sobie cech przywódczych pozwala przejąć ster spraw we własne ręce i kierować swoim życiem.

Qulturasłowa | 2013-10-22
Przeczytana: 22 października 2013

ABC przywództwa
Kim tak naprawdę jest lider? Co odróżnia go od kierownika czy menedżera? Czy przywódcami się rodzimy, czy też jest to umiejętność, którą można nabyć w drodze uczenia się i doświadczania? Na te wszystkie pytania wyczerpująco odpowiada John C. Maxwell w książce „Być liderem. Ponadczasowe zasady przewodzenia grupom i organizacjom”.
Opublikowany nakładem wydawnictwa MEDIUM poradnik, to swego rodzaju kompendium wiedzy dla wszystkich osób zainteresowanych samorozwojem, niezależnie od tego, czy pełnią funkcje kierownicze, czy też chcą lepiej zarządzać wyłącznie swoimi własnymi działaniami. Autor skupia się nie tylko na prezentacji umiejętności lidera, jakie zdobył przez lata swojej pracy zawodowej, ale również na atrybutach lidera, takich jak wizja i jej właściwości, a także na wizytówce lidera, czyli samodyscyplinie.
Posługując się licznymi przykładami zarówno ze swojego życia, jak i życia czołowych przedstawicieli świata biznesu, Maxwell buduje sylwetkę lidera,...

Joanne | 2010-10-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2009 rok

Niesamowita książka. Podstawa biblioteczki przyszłego Lidera.

mariola | 2016-10-24
Milioner | 2016-03-21