Żyj bez ograniczeń. Wyzwól swój potencjał

Okładka książki Żyj bez ograniczeń. Wyzwól swój potencjał John Calvin Maxwell
Okładka książki Żyj bez ograniczeń. Wyzwól swój potencjał
John Calvin Maxwell Wydawnictwo: Logos nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Logos
2017-01-01
2017-01-01

„Kluczem do sukcesu jest noszenie ciężarów, za które jesteśmy odpowiedzialni, oraz rezygnowanie z prób kontroli nad okolicznościami i innymi ludźmi.”

W jaki sposób spełniają się marzenia? Czy do ich realizacji potrzebujemy tylko losu, czy może warto popracować nad ich urzeczywistnieniem? Czy naprawdę istnieją ograniczające nas granice, które decydują o tym, co w życiu osiągamy? John C. Maxwell – światowej sławy coach i mówca po raz kolejny przekonuje czytelnika, że skuteczne działanie jest w zasięgu każdego, kto pragnie uwolnić swój potencjał doskonaląc swoje zdolności, a możliwe jest to w każdym wieku i miejscu, bez względu na okoliczności, które nas otaczają.

Zacznijmy więc od garści teorii. Potencjał, świadomość, pokonywanie słabości, dobry charakter, nadzieja i zaufanie - to zaledwie jedne z zagadnień poruszanych w tej obfitującej w porady lekturze. Książka podzielona jest na dwie główne części: dotyczące zdolności i potencjału. Dzięki temu możemy w usystematyzowany sposób zapoznać się z ich działaniem, a barwne historie i cytaty bez wątpienia wzbogacą nasze przyswajanie informacji i zapadną nam w pamięć.

Czy dostosowywanie się do innych to oznaka słabości czy droga, która przyniesie nam sukces? Potencjał umysłowy, społeczny, produktywności, a może przywódczy? Który z nich warto poszerzać, a może lepiej wzbogacać całość z nich? Jak ważna jest energia, która napędza nasze działanie i skupienie się na realizacji założonych celów? Czy istnieje najbardziej doskonały pomysł, czy zawsze znajdzie się pole do udoskonalenia go?

“Tempo nie jest rezultatem jednego impulsu,
Lecz wielu nieustannych inspiracji pojawiających się w czasie.”

Na pewno i my nieraz przezwyciężamy własne słabości i pniemy się w górę, ale co się dzieje, gdy na drodze pojawia się rozgałęzienie? Czy nasza samodyscyplina i konsekwentne wyciąganie życiowych wniosków pomogą nam wybrać właściwą drogę? Jak wygladają nasze relacje międzyludzkie, czy realizacja zamierzeń jednej osoby wpływa na ludzkość i innych ludzi? Klucz do nurtujących nas pytań jest w zasięgu ręki, a wiedza i gromadzone doświadczenia wykorzystane w mądry sposób to nasz bilet na sam szczyt realizacji pragnień.

„To, o czym myślimy, decyduje, kim jesteśmy.
To, kim jesteśmy, decyduje o tym, co robimy.”

John C. Maxwell w znakomity sposób uczy nas jak zostać człowiekiem sukcesu, jak codziennie budzić się bogatszym umysłowo, duchowo i społecznie, więc sięgnijmy po tę inspirującą książkę już dziś, bo z upływającym czasem nie wygrał jeszcze żaden człowiek. Już dziś weźmy życie w swoje ręce!

• Rozwój osobisty
  • PRO - Rozwój osobisty