Rodzinka do zwrotu

2012-02-16
2012-02-16
978-83-7839-040-4
Bożena Kucharuk

Książka porusza wiele tematów bliskim przeciętnej osobie, takich jak ; rozwód czy problemy w związku. Odniosłam jednak wrażenie , ze niektóre z wątków są ucinane za szybko przez co dochodzi w wielu miejscach do wyraźnych skrutów myślowych.Jednak są to moje jedyne zarzuty. Myśle , ze warto przeczytać tą lekturę ze względu na jej uniwersalność i ciekawe postacie.

Banalna az za bardzo, nudna, ale skonczona z ciekawosci jedynie.

Banalna az za bardzo, nudna, ale skonczona z ciekawosci jedynie.

Moim zdaniem książka jest dobra lecz bywają lepsze. Szybko się czyta ,jednakże nie zachwyciła mnie do końca , zakończenie jak dla mnie było oczywiste.

Zapraszam na bloga

Zapraszam na bloga

Choć książka nie bardzo inspiruje do dyskusji, plus dla autorki za umieszczone na końcu pytania dla grup czytelniczych.

1970

Zamysł dobry. Współczesna rodzina i jej problemy. Niedomówienia, oddalanie się od siebie osób, które z pozoru są razem szczęśliwe. Lęk przed wychodzeniem z "bezpiecznej" rutyny. Małe i duże zazdrości, potrzeba rywalizacji. To wszystko można znaleźć w "Rodzince do zwrotu". A jednak, czegoś zabrakło.

Rodzinkę do zwrotu czyta się przyjemnie, jednak czegoś brakuje. Główną bohaterką jest młoda, niezależna finansowo, otoczona rodziną i przyjaciółmi kobiet. Niestety fabuła nie jest zbyt ciekawa, kręci się wokół problemów w związku, problemów rodzinnych, rutynowych spotkań z przyjaciółmi. Szczerze mówiąc nie mam ochoty o tym czytać, życie takie jest, chcę bohaterów z bogatym życiem towarzyskim, korzystających z życia. Ogólnie ok, nie było źle.

Czytając trochę się męczyłam, zwłaszcza na początku. Koniec przewidywalny.

Czytając trochę się męczyłam, zwłaszcza na początku. Koniec przewidywalny.

Dla zabicia czasu - idealna

Dla zabicia czasu - idealna