Słodkowodne akwarium ozdobne

Wydawnictwo: Hoża
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

W książce omówiono następujące zagadnienia: zakładanie akwarium i opieka nad nim mieszkańcy akwarium: ryby piękniczkowate i inne karpieńcokształtne, kąsaczokształtne, ryby karpiowate, glonojady i sumy, ryby okoniokształtne, inne ryby słodkowodne, ślimaki.

Voitcus | 2016-01-13
Przeczytana: wrzesień 2015

Niestety, odnoszę wrażenie, że książka jest trochę chaotyczna i wydana niechlujnie (pod względem treści, okładka jest solidna) - sporo literówek, zdań stylistycznie trudnych do zrozumienia lub błędów gramatycznych typu "tę czy tą".

Autor najwyraźniej wie, o czym pisze, wie, że chce się tą wiedzą podzielić, niestety, nie wie, którą jej częścią. Dobrze, że nie jest to poradnik typu "załóż akwarium w weekend", autor poprawnie przedstawia, że temat nie jest prosty. Dla początkujących przydatne będą początkowe rozdziały, potem poziom rośnie i jak ktoś miał w szkole z chemii i biologii mniej niż 4+, to niestety nie zrozumie. Myślę, że to może zniechęcić początkujących, a dla zaawansowanych z kolei brakuje poruszenia niektórych spraw.

Ja uważam się za średnio zaawansowanego akwarystę i odczułem po lekturze niedosyt.

| 2014-01-26