Ilustrowana kamasutra

Wydawnictwo: Buchmann
poradniki

Przypuśćmy, że dostajemy to samo danie każdego dnia albo, że piątek wieczór spożywamy ten sam posiłek, Wkrótce znudzi nam do tego stopnia, że nie będziemy nawet chcieli zjeść posiłku, względu na to, jak jesteśmy głodni, Wówczas, żeby zaspokoić głód, zaczniemy rozglądać się za miejscami, gdzie znajdziemy tę różnorodność, której tak bardzo łakniemy. Seks jest pożywieniem umysłu, ciała oraz duszy, a jeśli serwujemy dokładnie to samo danie całymi tygodniami, to oznacza, że nie doceniamy jego znaczenia. Urozmaicenie życia seksualnego stanowi istotę zdrow relacji seksualnych. Nigdzie nie jest to tak jasno przedstawiane jak w starożytnych tekstach miłosnych Wschodu, z których Kamasutra jest najbardziej znanyn Kamasutra oznacza naukę miłości. Jest to jeden z naj starszych i, z pewnością, z najbardziej znanych tekstów poświęconych regułom rozkoszy zmysłowej, opracowanych okolo 2000 lat temu przez Mallinaga Vatsyayana, mędrca hinduskiego, mieszkającego w świętym mieście Benares (Varanasi). Kama (rozkosz lub spełnienie zmysłowe) jest tylko jedą z trzech praktyk duchowych, uważanych za konieczne duszy po reinkarnacji, przy czym pozostałe dwie to dharma (cnoty lub wartości religijne) oraz artha (dobra doczesne. Poprzez praktykowanie kamy mamy cieszyć się życiem poprzez nasze zmysły, umysl oraz ducha. Seksualna rozkosz stanowi główny sposób praktykowania kamy.

Anna | 2015-06-05
TheCryingOrc | 2014-03-07