BOBAS. Instrukcja obsługi

Tłumaczenie: Ewa Helińska
Wydawnictwo: Vesper
poradniki

O książce: Nareszcie! Technologiczna instrukcja obsługi noworodka dla niewtajemniczonych! zaprogramowaliście odtwarzacz DVD, przeinstalowaliście Microsoft Windows, wiecie nawet, jak odbierać pocztę w Palm Pilocie, ale żadne z tych doświadczeń nie przygotowało was na największy cud technologiczny świata: na nowo narodzone dziecko! Bobas. Instrukcja obsługi, zawierający dziesiątki szczegółowych instrukcji i pomocnych schematycznych diagramów, przynosi odpowiedzi na tysiące często zadawanych pytań: Jak najlepiej przewinąć niemowlęa , Jak sprawić, żeby przespało noca , Kiedy zabrać je do lekarskiego serwisua . Bez względu na złożoność waszych pytań, pomoc znajdziecie w tej książce, dzięki uprzejmości znanego pediatry doktora Louisa Borgenichta oraz jego syna, Joe Borgenichta. Razem przedstawiają mnóstwo pożytecznych rad dla każdego, kto chce poznać podstawy opieki nad bobasem. Fragment: Witamy posiadacza nowego dziecka! Uwaga! zanim zaczniesz korzystać z niniejszej instrukcji, sprawdź uważnie swój model pod kątem obecności wszystkich standardowych elementów, opisanych na stronach 16-19. Jeśli brakuje któregoś z nich lub też dany element nie działa prawidłowo, natychmiast skontaktuj się z personelem serwisowym twojego dziecka. Gratulujemy odbioru noworodka! Okazuje się, że bobas jest zdumiewająco podobny do innych urządzeń, znajdujących się w twoim posiadaniu. Przykładowo, tak jak komputer, dziecko będzie potrzebować źródła energii przed wykonaniem skomplikowanych zadań i funkcji. Jak w przypadku głowicy odtwarzacza wideo, głowę dziecka trzeba będzie często czyścić w celu zapewnienia jej optymalnego działania. I tak jak pojazdy samochodowe, bobas będzie zanieczyszczać atmosferę nieprzyjemnymi zapachami. Jednakże dziecko różni się zasadniczo od przedmiotów. Otóż komputery, odtwarzacze wideo i pojazdom samochodowym posiadają dołączone instrukcje obsługi, natomiast noworodki nie dlatego też w twoich rękach znalazła się niniejsza książka. Instrukcja obsługi bobasa to przekrojowy podręcznik posiadacza, dzięki któremu można sprawić, że bobas będzie maksymalnie wydajny, a jego działanie osiągnie optymalny poziom. Nie trzeba czytać niniejszego podręcznika od deski do deski. Aby ułatwić korzystanie, został on podzielony na siedem rozdziałów. Jeśli będziesz mieć pytanie lub natkniesz się na problem, zajrzyj do odpowiedniego rozdziału: Przygotowanie i instalacja (strony 20-37) opisuje najlepsze sposoby przygotowania się do pojawienia noworodka. Rozdział ten zawiera wiele użytecznych rad na temat konfiguracji pokoju dziecka i doboru akcesoriów transportowych (włącznie z popularnymi urządzeniami zwanymi wózkami i nosidełkami ). Ogólne zasady opieki (strony 38-65) podają techniki efektywnego radzenia sobie z dzieckiem, trzymania go i pocieszania. znajdziemy tu kompleksowe procedury, takie jak przewijanie czy masowanie niemowlęcia oraz poznamy akcesoria zabawowe, które mogą wspomóc rozwój inteligencji bobasa. Rozdział o karmieniu (strony 65-105) dostarcza dogłębnej wiedzy na temat zasilania dziecka. Tu znajdziesz szczegółowe instrukcje karmienia piersią, odbijania i wprowadzania pożywienia stałego do diety bobasa. Programowanie trybu snu (strony 106-125) to zbiór sprawdzonych technik uczących, jak sprawić, by dziecko przespało całą noc. zawiera też instrukcje na wypadek usterek trybu snu, wskazówki, jak radzić sobie z przestymulowaniem oraz w jaki sposób skonfigurować pole snu bobasa. Ogólne wskazówki użytkowe (strony 126-155) zawierają ważne informacje na temat bezpieczeństwa, warunków sanitarnych i prawidłowego funkcjonowania wszystkich modeli noworodków. Niniejszy rozdział podaje szczegółowe instrukcje reinstalacji pieluszek, czyszczenia bobasa i skracania mu włosów. Wzrost i rozwój (strony 156-179) to zbiór wiadomości na temat odruchów dziecka i identyfikacja kamieni milowych w rozwoju niemowlęcia. Ten rozdział objaśnia też zaawansowane aplikacje motoryczne i sensoryczne, takie jak raczkowanie ,

Benzyna | 2015-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2015

Książkę kupiłam z myślą o mężu, ale sama też byłam ciekawa jak bobas mógł zostać ujęty w ramy instrukcji obsługi... :)
Dla kogoś zupełnie zielonego w sprawach opieki nad noworodkiem poradnik ten jest naprawdę świetny. Zawiera wszystkie podstawowe informacje napisane jasnym, konkretnym językiem (całość w ogóle jest "w klimacie", tzn. np. przychodnia zdrowia/szpital określana/y jest mianem "personelem serwisowym dziecka" itd. :)) i brak w niej "przeinformowania" - są ujęte naprawdę same praktyczne i potrzebne wiadomości jak na pierwszy kontakt z dzieckiem.
Oprócz obsługi oseska z książki dowiemy się również o wszelakich akcesoriach, jakie będą mu potrzebne, o tym, jak skonfigurować pokój na jego przyjęcie i - co bardzo mi się podobało - o udzielaniu pierwszej pomocy konkretnie niemowlakowi.

Generalnie jestem zdania, że facet przeczytawszy taką książkę nie będzie się czuł bezradny i niepotrzebny. Kiedyś słyszałam świetne stwierdzenie (niestety nie pamiętam czyje), że tak naprawdę to...

Northman | 2014-04-30
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Cudownie proste, łatwe i przyjemne podejście do tematu sprawia, że jest to idealna książka dla przyszłych rodziców. Zwłaszcza dla tych, którzy kompletnie nie wiedzą co ich czeka:) Można dzięki niej, że tak powiem, okiełznać nieznane. W zeszłym roku zostałem szczęśliwym tatą i przyznam się, że gdyby nie ta lektura, to nieraz nie miałbym pojęcia co robić. Świetna rzecz:)

Adrian | 2013-08-19
Przeczytana: 07 kwietnia 2012

Super książka dla każdego kto spodziewa się dziecka. W zabawny sposób wyjaśnia i radzi jak obsługiwać nasz egzemplarz aby działał sprawnie i nie musiał trafić do serwisu :D
Bardzo fajny tytuł i pomysł na książkę. Mojej żonie również się spodobało "techniczne" podejście do dziecka prezentowane przez autora. /ps. technika do zwalczania kolki na moim modelu się nie sprawdziła, ale i tak polecam /

Karolina Wojtkowiak | 2010-07-29
Na półkach: O dzieciach, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Jeśli ojciec twojego dziecka jest umysłem ścisłym - koniecznie daj mu "Bobasa"! z resztą polecam wszystkim tym, którzy mają lub spodziewają się dziecka - świetnie napisany poradnik, lepszy ubaw niż na niejednej komedii:)

myrti_lle | 2016-11-13

Fajnie i przystępnie napisana książka, mimo tego, że nie zgadzam się z niektórymi technikami traktowania swojego pierworodnego Egzemplarza, to bardzo polecam jako pierwsze podejście do tematu obsługi. Dobry pomysł na prezent dla przyszłego tatusia.

Alina | 2016-11-15
SanderB | 2016-06-25