Pierwsze chwile z noworodkiem.

Okładka książki Pierwsze chwile z noworodkiem. Izabela Dembińska
Okładka książki Pierwsze chwile z noworodkiem.
Izabela Dembińska Wydawnictwo: Oficyna 4eM Cykl: Rodzić można łatwiej (tom 2) popularnonaukowa
popularnonaukowa
Rodzić można łatwiej (tom 2)
Oficyna 4eM
2020-03-11
2020-03-11

Okładka książki Bobas lubi wybór. Twoje dziecko pokocha dobre jedzenie Tracey Murkett, Gill Rapley
Bobas lubi wyb... Tracey Murkett, Gil...
Okładka książki W oczekiwaniu na dziecko Sharon Mazel, Heidi E. Murkoff
W oczekiwaniu ... Sharon Mazel, Heidi...
Okładka książki Jak zrozumieć małe dziecko Joanna Jeżak, Ewa Krogulska, Małgorzata Musiał, Agnieszka Nuckowska, Anna Siudut-Stajura, Olga Trybel, Magdalena Trzewik
Jak zrozumieć ... Joanna Jeżak, Ewa K...
Okładka książki Mamy dla Mamy, tom I. Ciąża – jak się przygotować na życiową rewolucję? 1200 kobiet, Barbara Falenta oraz 1200 kobiet
Mamy dla Mamy,... 1200 kobiet, Barbar...

Duży plus za informacje na temat laktacji, poza tym wszystko potraktowane dosyć hasłowo

Książka krótka, zwięzła, przedstawiająca bardzo mało informacji. Po miesiącu od przeczytania nawet nie wiem czy cokolwiek z niej zapamiętałam.

Książka ewidentne do przeczytania raczej w ciąży jeśli ktoś się zdecyduje. Niewiele nowego się z niej dowiedziałam mając kilkumiesięcznego bobasa ale już po tytule widać, że to książka o noworodkach - do pierwszego miesiąca życia. Skończyłam ją czytać, bo kupiłam ją w dwupaku z „Rodzić można łatwiej”.
Szkoda, że nie wszystko jest jasno opisane. Przy pierwszej pomocy zawsze jest ciężko przyswoić opisy. Fajnie pokazano nietypowe pozycje karmienia. Fajnie, że pokazano (dokładnie) kinesiotaping piersi. Plus za listę polecanych książek i stron internetowych podana na końcu. Bardzo podobał mi się list na koniec. Niestety ubolewam nad formą książki - ciężka, zamyka się, nie podoba mi się szata graficzna.

Szkoda, że nie wszystko jest jasno opisane. Przy pierwszej pomocy...

Niezbędnik przed narodzinami gówniaka :)

Niezbędnik przed narodzinami gówniaka :)

Z perspektywy mężczyzny - połowa książki to podstawowa wiedza o noworodku w pigułce, drugie pół można pominąć bo dotyczy głównie karmienia piersią i jest skierowane do kobiet.

Niewątpliwie jest to bardzo zwięzła pozycja. Jeśli ktoś nie lubi dużo czytać, a chciałby dowiedzieć się najważniejszych informacji o okresie noworodkowym to właśnie tytuł dla niego. Niestety ja oczekiwałam trochę więcej treści.

Plusy: ładne i kolorowe, szybkie do czytania. Jeśli nie masz czasu i chcesz mieć pod ręką ściągę o noworodku to tytuł dla Ciebie.

Minusy: chcesz wiedzieć więcej? Szukaj dalej.

Minusy: chcesz...

Treść merytoryczna poprawna i bardzo ładna szata graficzna jednak jak dla mnie nie wyczerpująca tematu, haslowa. Dobra dla ludzi, którzy nie lubią zbyt wiele czytać albo na start. Ja przeczytałam książkę z polecenia będąc już po kilku innych lekturach i nie wniosła niestety nic nowego.

Najważniejsze zagadnienia z pierwszych dni z noworodkiem w pigułce.

Najważniejsze zagadnienia z pierwszych dni z noworodkiem w pigułce.

Uwielbiam Panią Izę, jednak książka dla mnie nie okazała się super przewodnikiem. Może dla wielu osób być skarbnicą wiedzy, jednak liczyłam na to co przedstawia tytuł. Ja niestety się zawiodłam.

Droga przyszła mamo, drogi przyszły tato,

pewnie nie raz zastanawiacie się, jak to będzie na samym początku. Czy poradzicie sobie w nowych rolach, skąd będziecie wiedzieć, dlaczego dziecko płacze i jak często zmienić pieluszkę. Nie jesteście w takich myślach osamotnieni- zwłaszcza, jeśli oczekujecie pierwszego potomka.

Z pomocą kolejny raz przychodzi Izabela Dembińska, prezentując skróconą instrukcję obsługi noworodka. Poza jedzeniem, spaniem i suchą pieluszką noworodki mają jeszcze inne potrzeby- jest nią też bliskość. Niby błahe, ale wielu rodziców nie zdaje sobie z tego sprawy.

Dowiecie się z tej książki m.in. na czym polega czwarty trymestr i jak sobie z nim radzić, jakie zabiegi i badania przejdzie Wasze dziecko tuż po urodzeniu, poczytacie o kontakcie skóra do skóry, nazywanym potocznie kangurowaniem.
Izabela podpowie trochę jak powinna wyglądać wyprawka dla malucha i na co warto zwrócić uwagę, opowie też szczegółowo o karmieniu piersią. Jest sporo miejsca na notatki.

Na uwagę zasługuje także ilustrowany rozdział napisany przez ratowniczki medyczne, traktujący o pierwszej pomocy noworodka.

To doskonała pozycja jako prezent dla przyszłych rodziców! Jako przyszła mama- polecam 😊

Droga przyszła mamo, drogi przyszły tato,

Z pomocą kolejny raz przychodzi Izabela Dembińska,...

• Poradniki
  • Rodzicielstwo

Dodaj cytat z książki Pierwsze chwile z noworodkiem.