Ania z Avonlea

Tłumaczenie: Ireneusz Socha
Cykl: Ania z Zielonego Wzgórza (tom 2)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
1 114
1 524
3 307
1 381
Anne of Avonlea
8372201331

"Masz trzy cukierki w jednej dłoni a dwa w drugiej - tłumaczyła Ania - to ile masz razem? - Pełną buzię - odrzekła Karolina." Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak Ania radzi sobie na posadzie nauczycielki w Avonlea; jacy są jej nowi przyjaciele i jak wiele zmieni pojawienie się bliźniąt na Zielonym Wzgórzu, sięgnij po kolejne przygody Ani Shirley, dziewczyny o szarych oczach i (jak mówią jej...

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak Ania radzi sobie na posadzie nauczycielki w Avonlea; jacy są jej nowi przyjaciele i jak wiele zmieni pojawienie się bliźniąt na Zielonym Wzgórzu, sięgnij po kolejne przygody Ani Shirley, dziewczyny o szarych oczach i (jak mówią jej przyjaciele) kasztanowych włosach.

źródło opisu: Zielona Sowa, 2000

źródło okładki: www.zielonasowa.pl

icytrusek00 | 2019-07-15

Dla fanów serii będzie to kolejna dawka niesamowitych przygód rozmyślań i enigmatycznego życia Ani. Uważam, iż jest to jedna z lepszych części. Polecam :)

Sandra Jasona | 2019-07-06
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo
Przeczytana: 1985 rok

Czytana wiele razy w dzieciństwie, przygody małej Ani bawiły i wzruszały. Niezapomniane perypetie doprowadzały do łez.

cóżbyjeszcze | 2019-06-27
Przeczytana: 2017 rok

Kontynuacja przygód Ani napisana równie dobrze, jak pierwszy tom.

babciamróz | 2019-05-22
Przeczytana: 21 maja 2019

Miałam zatrzymać się na tomie pierwszym ale jakoś tak jeszcze łyknęłam drugi. I chyba będzie też następny. Bardzo relaksują mnie te książki. Są lekkie i nie muszę przy nich za dużo myśleć.
Co prawda część druga była ciut inna od pierwszej. Można powiedzieć, że trochę bardziej dojrzalsza, jak sama Ania.
Jaka szkoda, że w szkole nie miałam takiego bakcyla na czytanie książek.
Czy ktoś mógłby mi polecić dobre książki młodzieżowe?

zebra_1995 | 2019-05-19
Przeczytana: 19 maja 2019

Kolejna część opowieści o cudownej Ani Shirley. Lekka i przyjemna. Montgomery bawi i przenosi nas dokładnie do Avonlea. Jestem zachwycona.

seke | 2019-05-11
Przeczytana: 11 maja 2019

Ania już nie jest dzieckiem. Jako nauczycielka w szkole wykazuje się dużo większą rozwagą niż miało to miejsce u piegowatego rudzielca z pierwszej części serii. Nie oznacza to jednak, że siedemnastoletnia dziewczyna nie miewa szalonych przygód. Nadal można po niej spodziewać się przezabawnych wpadek.
Książka napisana jest z dużą dawką humoru jak i poprzednia, choć można dostrzec już tu rozterki dojrzewającej dziewczyny, stojącej u progu dorosłości.

ovillo | 2019-04-23
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 22 kwietnia 2019

Książka klasyka i o niej samej nie ma co się rozwodzić. Przyjemnie było przypomnieć ją sobie po latach.
Natomiast dla grafików z wydawnictwa "Zielona Sowa" musi być zarezerwowane specjalne miejsce w najniższym kręgu piekła za gwa lt na estetyce.

cvallo2 | 2019-02-22
Na półkach: Przeczytane, EBOOK, 2019
Przeczytana: luty 2019

Pierwsza część miała w sobie tę radość, lekkość i przyjemność...tutaj jakby troszkę tego brakowało. Ania nie stała się od razu dorosłą osobą, nadal jest nastolatką frywolną, lekką i marzycielką...ale chyba zaczyna przejawiać elementy dorosłej "kobietki".
Jedne elementy były "rozwlekane"..czyli np. poznanie Panny Lawendowej, wprowadzenie, rozwinięcie trawało trwało można było się z nią jakoś zapoznać, a finał jej znajomości z Panem Irvingiem pojawił się znikąd...od tak szybkie przejście kilku miesięcy.
Trochę żałowałem że postać Pana Harrisona nie została rozwinięta i przed przyjazdem żony i po...bo ciekawie się zapowiadał.
Tak samo sam komitet zaczęty i tylko troszkę rozgrzebany...

Reasumując wyglądało, że książka została napisana jakby trochę na przymus...szybko szybko jesteśmy na topie to wypuszczamy. Nadal przyjemnie się czytało ale czegoś mi tam brakowało.

olacocacola | 2019-02-16
Przeczytana: 09 lutego 2019

Chociaż bardziej podobała mi się pierwsza cześć przygód Ani, tą też czytałam z uśmiechem na ustach, pomimo, że w niektórych miejscach opisy były trochę za długie. Na pewno sięgnę po kolejne części :)

"Ci, co żyli przede mną, zrobili tak wiele dla mnie, że chcę okazać mą wdzięczność czyniąc coś dla przyszłych pokoleń. To jedyny sposób wywiązania się uczciwie z długów zaciągniętych wobec społeczeństwa."

"W przyjaciołach naszych powinniśmy szukać tego, co w nas jest najlepsze, i obdarzać ich tym, co w nas jest najlepsze. Wtedy przyjaźń będzie największym skarbem życia."

Keiko200 | 2019-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2019

Uwielbiam świat Anii z Zielonego Wzgórza. Druga część przygód dużo ciekawsza od pierwszej.Pełna poetyckich opisów i zabawnych sytuacji. Czasem nawet chwyta za serce.