Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
L'aventure ambiguë
83-207-1104-5
Cinnamon

Bohater książki pochodzi z senegalskiego Futa i został wychowany według zasad religii muzułmańskiej i odbywa studia filozoficzne we Francji. To wychowanie muzułmańskie zostaje wystawione na próbę przy zetknięciu z europejskimi filozofiami. Pod ich wpływem osobowość młodego chłopca ulega bolesnemu rozdarciu między dwa światy: tradycyjny, przywiązujący dużą wagę do powściągliwości, skromności i duchowego samodoskonalenia, i współczesny, europejski, zajęty pogonią za postępem i gromadzeniem dóbr doczesnych. Młody człowiek nie potrafi już zachować wiary ojców, ale odrzuca też zmaterializowany Zachód. Staje się postacią tragiczną, która musi ponieść klęskę.

źródło opisu: ISKRY, 1988

mrsjackie | 2017-07-29

Język niedopasowany do postaci, ciągle ten sam, a wszystko to proste, jak dla dzieci.

Cinnamon | 2011-12-04
książek: 19484