Macroeconomy
9788320816440
makroekonomia
biznes, finanse

Makroekonomia jest najczęściej używanym podręcznikiem na pierwszych latach studiów ekonomicznych w większości polskich uczelni. W nowym, zaktualizowanym wydaniu: * przedstawiono w przystępny sposób podstawową wiedzę z dziedziny makroekonomii, ze szczególnym uwzględnieniem wzajemnych związków zachodzących w gospodarce jako całości; * opisano m.in. produkcję i popyt globalny; politykę...

* opisano m.in. produkcję i popyt globalny; politykę fiskalną i handel zagraniczny; pieniądz i system bankowy; ceny i proces dostosowań; inflację; bezrobocie, kurs walutowy i bilans płatniczy; wzrost gospodarczy; gospodarkę światową;
* zaprezentowano najnowszą wiedzę dotyczącą zmian zachodzących we współczesnej gospodarce (m.in. globalizację, rolę Internetu).

Cóż, gdyby nie ta książka, to nie wiem jak poradziłabym sobie z koszmarem jakim jest makroekonomia... Zdawałabym pewnie ten przedmiot do dzisiaj :)

Książka Begg-a znacznie ułatwi Wam opanowanie materiału z makroekonomii, pod warunkiem, że będziecie ją przerabiać od początku i dokładnie. Jest dobrze napisana, najważniejsze definicje znajdują się w ramkach lub są zaznaczone wytłuszczonym drukiem. Książka zawiera dużo przykładów ilustrujących materiał w postaci wykresów, tabel i schematów.

Polecam!

kiwi123 | 2015-08-13

Bardzo przyjemna książka, z którą szybko można ogarnąć podstawy makro. Zrozumiała, poparta przykładami, a co najważniejsze - ciekawa.

Princess | 2016-09-22
Przeczytana: 16 września 2016

Świetna książka, w zrozumiały i logiczny sposób tłumaczy zagadnienia makroekonomiczne.

Aleksandra N | 2016-10-24
Na półkach: 2016, Przeczytane