Mikroekonomia

David BeggRudiger Dornbus Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne biznes, finanse
2007-01-01
2003-01-01
9788320816419
Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
biznes, finanse
2007-01-01
9788320816419

Okładka książki Makroekonomia David Begg, Rudiger Dornbusch, Stanley Fischer, Gianluigi Vernasca
6,3
Makroekonomia David Begg, Rudiger...
Okładka książki Ekonomia - zbiór zadań David Begg, Peter Smith
8,3
Ekonomia - zbi... David Begg, Peter S...

Klasyczne zagadnienia w standardowej formie. Książka momentami nużąca, mimo to myślę, że warto zagryźć zęby i doczytać do końca, by zdobyć wiedzę w niej zawartą. Niektórzy twierdzą, że klasyczna mikroekonomia opisuje fikcyjne problemy i idealne rozwiązania, a mało ma wspólnego z rzeczywistym procesem decyzyjnym w prawdziwych firmach. Nawet jeśli to prawda, to chyba wszyscy...

Dość przystępny podręcznik do mikroekonomii, w wielu miejscach pokazujący zakorzenienie ekonomii wśród innych nauk społecznych. Z drugiej strony, w stylu autorów jest coś, co sprawia, że zawsze kiedy zaglądam do tej książki, to mam ochotę kwestionować przekazywane w niej treści (do czego oczywiście nie mam kwalifikacji, bo nie jestem ekonomistą).

Porządny podręczni do ekonomii. Napisany ciekawie i przystępnym językiem. Są przykłady z życia wzięte, dzięki którym opisane teorie łatwiej zapadają w pamięć. Nie ustrzeżono się jednak pewnych błędów. Pamiętam, że natknąłem się na sytuację gdy wydawało mi się, że czegoś nie rozumiem. A potem okazało się, że wykres został błędnie przedstawiony. Na szczęście nie ma tego wiele...

Książka jest bardzo wartościowa pod względem mikroekonomii. Zawiera wiele wątków z ekonomii i nie tylko, które są rozbudowane, treściwe i poparte przykładami umożliwiającymi łatwe zrozumienie skomplikowanych pojęć ekonomicznych. Pozycja często wykorzystywana przez belfrów akademickich.

Ciekawa.

Świetna książka, w zrozumiały i logiczny sposób tłumaczy zagadnienia mikroekonomiczne.

posiadam wydanie z 2014 roku, które polecam, świetne tabele i wykresy oraz dobrze skonstruowane wyjaśnienia, dobrze się czyta i przy pełnym skupieniu wiele rzeczy można łatwo zrozumieć

Hmm chyba będę musiała się zaprzyjaźnić z tym podręcznikiem. Jak się okazuje nie tylko przydatny na mikroekonomii ale także na innych przedmiotach związanych z ekonomią. Mnie się przydał podczas pisania referatu na struktury rynku i ich regulacje. W miare napisany zrozumiale. Sporo jest jakiś przykładów. Nie jest to tylko suchy tekst z definicjami i regułami.

Bardzo dobra, jednak w czasie sesji otrzymywała niezliczoną ilość epitetów:)

Musiałam przez tą pozycję przebrnąć na studiach. Na szczęście jest pisana przystępnym językiem i wszelkie zagadnienia są w niej naprawdę przyzwoicie wytłumaczone.

Dyskusje

• Ekonomia