Poradnik hodowcy aniołów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada
SP1

Nawet z daleka ogródki działkowe po drugiej stronie ulicy wyglądają złowieszczo. Niknące w cieniu owocowych drzew, przesycone wilgocią bezludne alejki. To zakazana strefa, dzieci nie chodzą tam same. Marta doskonale o tym wie, ale nie powstrzyma jej nikt i nic, bo tylko ona może wyjaśnić, co tam robią anioły.

źródło opisu: Adamada, 2018

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Sanderka1985 | 2014-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Fantastyczna bajkowa opowieść mająca miejsce we współczesnej Warszawie. Główną bohaterką jest 11-letnia Marta, która mieszka wraz z mamą, ojcem, ciocią i młodszym braciszkiem na warszawskiej Chomiczówce. I nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że na ogródkach widocznych z okien mieszkania Marty widoczny jest "anielnik", czyli coś a la gołębnik tylko że dla ...... aniołów. Ta krótka książeczka przedstawia w magiczny sposób losy dziewczynki niczym z "Śpiącej Królewny" czy "Królowej lodu", gdzie oto młoda bohaterka musi się zmierzyć ze złą czarwonicą. No może tu ta czarownica nie jest do końca czarownicą ale jednak.... Polecam gorąco wszystkim małym i dużym czytelnikom.

Minnie19 | 2014-05-04

Od tej książki zaczęła się moja przygoda z fantasy i innymi książkami o aniołach, wampirach, czarownicach i innych podobnych stworzeniach. Mogę czytać ją bez końca, szczególnie dlatego, że Grzegorz Kasdepke jest jednym z moich ulubionych autorów i wiedziałam, że się na nim nie zawiodę. Klara była bardzo bliską mi rówieśniczką, więc szybko się z nią zżyłam. Polecam - książka dla wszystkich - dla młodszych, średnich i tych starszych też. Dorośli też znajdą coś ciekawego i interesującego w tej książce. Zdecydowanie najlepsza!

buziaczek197 | 2018-01-26
Przeczytana: styczeń 2018

Zdałam sobie sprawę, że to moje pierwsze zetknięcie z fantastyką. Jakoś nie mój gatunek literacki, ale jeśli ją napisał Grzegorz Kasdepke i to jeszcze w książce dla dzieci to bardzo chętnie zapoznałam się z tą książką. Książki tego autora zawsze w ciemno będę kupować bo poruszają tematy dydaktyczne :) Mała dziewczynka widzi anioły, ale czy na pewno? Może chce je widzieć ponieważ sytuacja w domu ją przerasta. Mama, która pije. Tata wiecznie zmęczony i zapracowany. Brat jeszcze malutki. Ciocia u której mieszkają jakby niezadowolona z życia ucieka w świat krzyżówek i teleturniejów. Wcale się nie dziwię która osoba chciałaby, żeby do jej mieszkania wprowadził się brat z rodziną. Musi stać się pewna sytuacja, żeby zrozumieć swój błąd. Zaniedbywanie dzieci szczególnie nastolatki, która ucieka na ogródki działkowe. Poznaje tam tajemniczą Panią, która okaże się ... Koniecznie trzeba przeczytać. Ilustracje w książce są trochę przerażające. Jeśli ktoś lubi "Koralinę" Neila Gaimana...

kaś | 2012-08-22
Przeczytana: 21 sierpnia 2012

"Poradnik hodowcy aniołów" to zupełnie inna książka w dorobku pana Grzegorza Kasdepke. To pełna grozy, magiczna baśń. Baśń dziejąca się współcześnie. Dotycząca współczesnych problemów. Bardzo na czasie, dla dzieci tak mniej więcej 8+ i koniecznie dla ich rodziców!
O czym jest? Oczywiście piszę z punktu widzenia dorosłego - bo jeszcze nie miałam okazji zaprezentować tej książki jakiemuś dzieciaczkowi. Ale nie omieszkam!
"Poradnik hodowcy aniołów" jest o Marcie - bardzo wrażliwej i spragnionej uwagi jej bliskich jedenastolatce, o jej rodzinie, o tym jak łatwo zapominamy co najważniejsze, nie dostrzegamy problemów naszych bliskich, a z tych małych problemów mogą wyrosnąć spore potworności. Tuż obok nas może bowiem być zło, ale też może być i dobro. Czarownice. Anioły. I ich hodowcy, którzy ratują z opresji...
Naprawdę ciekawa baśń, myślę, że trzymająca w napięciu nie tylko dziecko, ale trochę też i dorosłego.
Czyta się jak zawsze bardzo przyjemnie, troszkę mniej przyjemne były tym...

Gustawsonek | 2013-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2013

Bardzo ciekawa książka. Nie domyśliłabym się że miła pani w czerwonych kaloszach morze być czarownicą.
Jest bardzo dobrze napisana, ilustrację są dosyć mroczne, szczególnie w momentach z wiedźmą.
Polecam wszystkim :b

Aine | 2016-08-31
Przeczytana: 10 sierpnia 2016

Pewnego poranka jedenastoletnia Marta, mająca zwyczaj wychodzenia na parę minut na balkon, tuż przed pójściem do szkoły, zauważa stojącego na dachu domku na terenie ogródków działkowych starszego pana, machającego drągiem z zawieszoną na jego końcu czerwoną szmatą. W ten sposób mężczyzna podrywa do lotu siedzące na drzewach... anioły. Dziewczynka zamiera z wrażenia, chce się opowiedzieć o tym mamie, ale wie, że ani matka, ani ciocia, u której mieszkają, nie uwierzą w anioły latające nad ogródkami działkowymi.Może tata wysłuchałby Marty, ale dawno już wyszedł do pracy. Dziewczynka zachowuje więc to odkrycie dla siebie, ale od tej pory zaczyna się interesować ogródkami działkowymi, które położone po drugiej stronie ruchliwej ulicy są dla niej niedostępne. Nigdy nie przechodziła sama na drugą stronę ulicy Conrada. Tajemnica działa jednak jak magnes i któregoś dnia rozżalona zachowaniem mamy, niezrozumieniem przez najbliższych, Marta przekracza granicę. Czy odnajdzie anielnik? Kim jest...

JaBa | 2017-09-01
Przeczytana: 01 września 2017

Do tej pory znałam pana Kasdepke jako pisarza poradników dla dzieci. Bon ton czy Co to znaczy to były książeczki, które pozwalały dzieciom sprawniej poruszać się w 'dorosłym' świecie pełnym różnych konwenansów.
'Poradnik hodowcy aniołów' to jednak zupełnie inna pozycja.
Mroczna, poruszająca, trzymająca w napięciu.
Dobrze, że posiada przerywniki historii głównej, w postaci poradnika dla osoby pragnącej zostać hodowcą aniołów, próbującej założy anielnik.
Historia Marty to dzieje niejednego współczesnego dziecka, którego rodzice borykają się z kłopotami finansowymi, próbują coraz więcej pracować i tym samym mają coraz mniej czasu dla dzieci.
No i wszyscy są nieszczęśliwi.
Okazuje się, że czasami w naszym życiu potrzeba jakiegoś przełomowego momentu, czasami wstrząsającego wydarzenia, aby zdać sobie sprawę, co tak naprawdę jest istotne.
Pozycja obowiązkowa dla rodziców, do przemyślenia i wyciągnięcia wniosków.
Dla dzieciaków ta mroczna histyoria może być niezłym wprowadzeniem w świat...

Przeczytana: 16 lutego 2014

Ciekawa forma, raczej dla nastolatków, momentami przerażająca i pod koniec niezrozumiała. Tytuł mnie zachęcił, ale treść nie bardzo. Jedynie co mnie zaintrygowało to realistyczny opis rodziny i czasu jaki ma dla siebie, a raczej jej minimalną część.
Jak na Grzegorza Kasdepkę to słaba książka choć sam pomysł ciekawy i intrygujący.

koemata | 2013-12-11
Na półkach: Przeczytane, Rylce, Az w 2013, Audio
Przeczytana: 11 grudnia 2013

11lat ma bohaterka penetrująca pełne niebezpieczeństw ogródki działkowe,
wiekowa morderczyni, sadystyczny właściciel opancerzonego gołębnika, ponure alejki, powłamywane altanki zgodnie z przysłowiem:
na działkach nic ciekawego się nie dzieje
autor udowadnia starą prawdę: bez pieniędzy nie ma miłości

zaczytanamamabooks | 2018-11-05
Przeczytana: 30 października 2018

www.blogzaczytanejmamy.com
zaczytana.mama_books instagram
Książka „Poradnik Hodowcy Aniołów”
Autor Grzegorz Kasdepke
Ilustracje Grażyna Rigall
Wydawnictwo Adamada
Data Premiery 18.10.2018 r.
Oprawa twarda
Objętość chudzina (książki do 100 stron)
Dla Kogo dla samosi (dzieci w wieku: 6-101 lat) 9+
Ocena Ogólna wybitna
Książka „Poradnik Hodowcy Aniołów” to intrygująca i przejmująca opowieść o jedenastoletniej dziewczynce, która czuje się bardzo samotnie, w świecie który ją otacza. Dziewczynka dorasta w domu, gdzie nikt nie ma dla niej czasu. Zapracowany tata, zmęczona, sfrustrowana brakiem pieniędzy i własnego mieszkania mama, ma problem z alkoholem, brat jest jeszcze malutki. Ciocia, u której mieszkają jest niezadowolona z życia i ucieka w świat krzyżówek.
Mała Marta wpatrując się w okno balkonowe, gdzieś w oddali nad ogródkami działkowymi dostrzega latające anioły, ale czy na pewno?
Pewnego dnia postanawia to sprawdzić, wybiera się na wspomniane ogródki działkowe, a tam poznaje...